PDA

Επιστροφή στο Forum : den antaprkrinete to emule meta apo mia mera!!!



venom82se
18-11-03, 10:27
mexri tora to ixa se usb to jetspeed
epidi to emule kai merikes fores i sindesi den antaprokrinotan!

to emule dixni to parathiro alla ine ollo aspro ektos apo afto pali trabai :).

thelo na po pos meta apo mia mera otan ksipnao k thelo na kano check ta downloads den antaprkrinete

nomiza pos itan usb problem(pou ine kata bathos)

alla kani afto to singkekrimeno pou ithela na apofigo pali!!!

ti prepi na kano mipos kano kati lathos?
exo forthnet 386 kai jetspeed500

kai 9 arxia ia katebasma kai sto 10 to upload

kai emule 1h versiom

fumantsu
18-11-03, 20:13
Τι Windows εχεις;

venom82se
19-11-03, 13:07
exo window xp greek version

athlon xp 2200+
512mb ram pc333
hdd 80gb
an xriastis akomi kati pes mou

:P

sdikr
19-11-03, 14:50
Κατεβασε τα max limits hard limits, βαλε καποια αλλη εκδοση, καλυτερα την Official και δες πως παει
φιλικα

sooup
19-11-03, 15:43
Οσον αφορα το jetsp (που μαλλον εκει ειναι το προβλημα) το περισσοτερο που μπορει να αντεξει ειναι 300 (και λιγοτερα) con.Απο εκει και πανω μπουκωνει-μπερδευεται και καταρεει, μαζι με αυτο και το μουλαρι.Δοκιμασε οπως λεει ο sdikr να χαμηλωσεις τα limits η να χρησιμοποιησεις την κανονικη εκδοση. Για mods/plus δεν ξερω να σου πω.

venom82se
19-11-03, 21:49
den febgo apo tin ekdosi mod/plus
epidi ta allo den metaferoun ta ed2k files sto moulari
(se emena toulaxiston k se opio litourgiko kai na to ballo:) )
pantos sas efxaristo paidia

elisa to problima mou

telika itan epidi to ixa se usb to jetspeed

to ebala se ethernet/networkcard kai olla tsami.......mexri stigmis :P

venom82se
20-11-03, 10:35
telika efiga apo tis edkdosi mod/plus :(

exi kollisi pali prin misi ora

posa taftoxrona downloads poro na kano?


kano 12 apo ta opia ine 2 se pause

venom82se
20-11-03, 18:55
re gamoto den mporo na katalabo ti sto!#$#$!@#
epathe to emule?

oli tin ora kollai

mipoos ine kati allo?kseri kapios kati

p.s.den kollai to modem

mono to emule

Ducklord
20-11-03, 21:19
Μπας και έχεις πολλά αρχεία στην κιού; ΌΧΙ να κατεβαίνουν ταυτόχρονα, ΣΤΗΝ ΚΙΟΥ (και προσπαθεί να τα κασάρει συνεχώς ή δέχεται ρικουέστς για αυτά;)...
Για τσέκ ιτ άουτ και πε μας...

Φιλικά
Mortal Komduck: Toasty!

Nick2k2
21-11-03, 08:31
Ναι αυτό το χα πάθει και γω με τα αρχεία και δεν ήξερα τι έφταιγε,και κολλούσε απαίσια το μουλάρι.Αλλα όταν λιγόστεψαν τα αρχεια και η queue μίκρυνε έστρωσαν τα πράγματα.

sooup
21-11-03, 20:21
Εγω παντος εχω μειωσει το Q σε 2000 (το μινιμουμ που δεχεται) μετακινωντας το slide bar αν και δεν ειχα τετοια προβληματα.Καταναλωνει και λιγοτερη cpu ετσι...

Ducklord
22-11-03, 22:04
Εχμ... Δεν εννοούσα το πόσους χρήστες επιτρέπεις να μπουν στην κιού σου, φίλτατε Σόουπ, μα το πόσα αρχεία έχεις κοτσάρει "στην αναμονή". Όλα αυτά είναι μικρά αρχειάκια στο δίσκο που κάθε φορά που ξεκινά το μουλάρι τα τσεκάρει για να ελέγξει τα hash τους. Αν σε μερικά απο αυτά έχουν κατέβει έστω και 2-3κ, το μουλάρι καβατζώνει όλο το χώρο που απαιτείται απο το αρχείο στο δίσκο, ενώ απαντά καταφατικά σε ρικουέστς σχετικά με αποστολή τους (αφού πιστεύει πως είναι διαθέσιμα). Το αποτέλεσμα είναι να συνδέονται συνεχώς χρήστες, να κατεβάζουν 3-4κ και να κόβωνται - και μόνο όλες αυτές οι συνεχείς συνδέσεις σου κάνουν το κατέβασμα να ανεβοκατεβαίνει σαν τσιμπούρι στην χαίτη αλόγου (αυτό ήταν ποιητική προσθήκη!)...

Φιλικά
Δε Γκουζγκούνης οφ ε νιού Χελλάς

sooup
23-11-03, 10:26
Στο 30c version μονο μετα απο 3-6 mb εμφανιζεται το αρχειο και στα shared και στα temp, οπως εχω αναφερει δινω εγω προτεραιοτητα σε πια αρχεια θα ανεβουν, οποτε μολις το ανοιξω εχω σε 10 λεπτα 2000 ατομα Q και το upload ειναι μια straight line....
Tωρα εαν καποιος κανει share 50 αρχεια και απο αυτα τα μισα ειναι jpeg και τα αλλα mp3 προφανως θαχει προβλημα.
Για την προσθηκη αγαπητε ηθελα να πω οτι η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι δεν ανεβοκατεβαινει το τσιμπουρι, αλλα η χαιτη παει πανω κατω .

Ducklord
23-11-03, 22:33
Ω, τι άγνοια! Τι αδυναμία κατανόησης! Τι αποχή απο την ενάρετη κατανόηση του Ζέν!
Το τσιμπούρι ανεβοκατεβαίνει, αφού ανεβοκατεβαίνει και η χαίτη! Θέμα διατύπωσης, βλέπεις... ;-)

Πάμε τώρα στο κεντρικό θέμα: το "μικρά αρχειάκια" αναφερόταν σε ημιτελή "μεγάλες αρχειάρες" που έχεις παγώσει και για αυτό δεν σου έρχονται νέα κομμάτια τους, μα στέλνεις αυτά που ήδη έχεις. Αν σκεφτείς πως μπορεί να έχεις αρχεία 10 και 20ΜΒ στο δίσκο σου που, όταν ολοκληρωθούν θα γίνουν 500 και 800ΜΒ, τότε... φαντάζουν "αρχειάκια" :-)
Πως φαίνεται πως καλοέμαθα με την εηντιεσέλ... Τσκ τσκ τσκ... 20ΜΒ "Αρχειάκι"! Ω, γουέλ...

Φιλικά
Παπιάρχοντας ο τρισμέγιστος

sooup
24-11-03, 13:33
Ζεν; Ποιο Ζεν; Aυτο με τη σφαιρα χωρισμενη σε δυο μερη, ενα μαυρο και ενα ασπρο; To κακομοιρο το τσιμπουρι τα ξερει ολα αυτα; Μαλλον οχι, αφου απλως καθεται σε ενα σημειο και η χαιτη ανεβοκατεβαινει!

vagelis
24-11-03, 17:22
παιδιά,
η έκδοση 1h , σε μένα τουλάχιστον , δουλεύει πολύ καλά . Σίγουρα είναι θέμα jetspeed , έχει μπουκώσει από το μουλάρι.Ακολούθησε τις σοφές οδηγίες του παπιάρχοντα (Δάσκαλε , την ευχή σου !!)

Ducklord
24-11-03, 21:37
Θένκς Βάγκος δε σλέηερ (αφού έβγαλαν ταινία με τίτλο "Nikos: the Impaler", αυτό δεν είναι τίποτα..!)

Όσο για εσένα, κακέ Σαπούνη, δύο, ΔΥΟ ερωτήσεις...
1. Το πήρες, αλήθεια, εκείνο το μύνημα που σου είχα στείλει; Έχω χοντρά προβλήματα με το φόρουμ και δεν ξέρω γιατί. Στέλνω κάτι και δεν το βλέπω, μετά εμφανίζεται, μετά εξανανίζεται... Νό μήνινγκ, νό χόουπ..!

2. Μπορείς να ρίξεις και ακόμη χαμηλότερα το κιού - νομίζω. Νομίζω, έτσι; Μη με βαρούσετε. Στο φακελάκι του μουλαριού έχει ένα αρχείο με τα σέτινγκς του όπου μπορείς να επέμβεις χειροκίνητα. Για τσέκαρε και αυτό... Παλιά ΔΕΝ κλείδωνε, μα τώρα πια δεν ασχολούμαι - αφού τα Μόντς που κυκλοφοράνε (ελληνικότατο αυτό, έτσι;) έχουν τσι Παναϊούς τα όματα (παρομοίως με προηγούθεν).

Παρένθεσης, υποσημείωσης, μύνημα δεύτερο υπό της πέτρας:
Ρε Ευάνγκελιε (να δώ με πόσους τρόπους ακόμη θα διαλύσω το όνομά σου... τσκ τσκ τσκ, το παράκανα ο πού...πιος. Ο πουπιάρχοντας), για ποιό ΕΝΑ-ΕΗΤΣ μιλάς; Έχω χάσει έπισοουντς; Ή μήπως λε για το Η-Μιούλ-Πλάτς, ή κάπως έτσι;

Φιλικότατα (αυτές οι κότες... αααχ)
Παπιούρχοντας

sooup
25-11-03, 10:54
Φιλτατε ducklord το πηρα και σου απαντησα αμεσως. Δεν το ειδες; Θα κοιταξω και αυτο με τα settings και θα δουμε, δεν το ξερω καθολου.

sooup
25-11-03, 12:50
Αν και συζηταμε εντελως ακαδημαικως τωρα, μιας και εγω δεν εχω προβλημα ουτε ειχα. Σωστα παντος λες για τον τυπο των αρχειων (avi,mpeg) ακομα ομως δεν εχω ξεκαθαρισει τι γινεται με τα συμπιεσμενα (rar,zip).Ακομα το ψαχνω.

elias24
25-11-03, 15:20
Εγώ πάντως έχω το μουλάρι ανοιχτό για 3-4 μέρες στην καθισιά χωρίς κανένα πρόβλημα, μέχρι που.... έρχετεται η Δευτέρα, 11:00 η ώρα το πρωί και κάνει disconect το DSLAM πάντα για αρκετή ώρα, ώστε το emule server να με κάνει disconnect απο time out, χάνω και τη σειρά μου.

Και ήθελα να είχα μπροστά μου μερικούς απο τους υπεύθυνους του ΟΤΕ, που μας βάζουν να χρυσοπληρώσουμε μια σύνδεση στο κοροϊδίας 384 kb/sec, που ούτε αυτό δε μπορούν να αντέξουν, αν πολλοί χρήστες κάνουν extreme download απο P2P όλη μέρα.

Και λένε κι όλας, ότι σκεύτονται να καταργήσουν το unlimited bandwidth οι ISP, για να γλιτώσουν απο εμένα και όσους το χρησιμοποιούν με extreme download. Αν γίνει αυτό τότε θα είναι άλλη μια παγκόσμια καινοτομία, που αλλού, στο Ελλαδιστάν, το οποίο μαστίζεται απο τριτοκοσμικού χαρακτήρα φορείς, σαν τον ΟΤΕ

Ducklord
25-11-03, 20:01
Ηλία, Ηλία... Καιρό είχα να σε δω στο φόρουμ, και πάνω που σε πετυχαίνω λες κάτι άτοπο, δίχως νόημα και ουσία... Κακέ...

ΔΕΝ σε πιστεύω πως έχεις προβλήματα με τη σύνδεσή σου! Λες ψέματα. Θες να θίξεις τον ΟΤΕ και τις εμπλεκόμενες εταιρίες. Όλα είναι τέλεια. Οι υπεύθυνοι (Μούυυυυυυ) αξιοποίησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο (Μπέεεεεε) τα χρήματα των επιχορηγήσεων (Α-ούυυυυ-α!) για να μας παράσχουν τις βέλτιστες (Εεεεεϊ-Χοπ!) υπηρεσίες που θα μπορούσε να χαρεί (Μουάαα-χαχα!) ο μέσος Έλλην, νυν Ευρωπαίος κάτοικος (της επαρχίας Πνούκτου-Μπούγκντου).

Κακέ.
Μη λερώνεις το επίπεδο των υπηρεσιών με ψεύδη!
Άντε, σε αφήνω τώρα, γιατι όταν γράφω στο Εη-Ντι-Ες-Ελ ΤζιΆρ Ντοτ Κομ η ταχύτητα πέφτει στα 10κ - μα το κάνουν επίτηδες, για να προστατεύομαι απο ιούς και κόρες. Ή κάτι τέτοιο...

Φιλικά (όπως, εν τέλει, διεφάνη)
Street Ducker III Alpha Ultra Hyper Rainbow New Challengers Rulez

dihonoia
25-11-03, 23:41
re paidia hrisimopoiw to emule v0.30c sivka v10c6 se jetspeed 500i panw se ethernet kai grammi 384.Opote to trexw mou gonatizei kai to mixanima alla to kyriotero tin syndesi mou.Akoma kai otan den katevazei tipota to Internet einai apelpistika argo!!!!
To them afto diorthonetai me rythmisei twn Queue?An nai apo pou sta settings to ftiaxnw afto?

sooup
26-11-03, 01:48
Στο 30c (oxi mod) υπαρχει στο:Preferences/Extended Settings/Queue Size οπου μετακινεις το slider στα αριστερα (2000) εαν αυτο ρωτας. Αλλιως 2 ρυθμισεις υπαρχουν:
1)Στο preferences/connnection/connection limits/max con...250-300 κατα τη γνωμη μου. Εξαρταται τι modem εχεις.....
2)Στο preferences/extended settings/max new con/5 sec/20 αυτο απο 20,μπορεις να το κανεις 15 η 10 δες πιο σε βολευει.

elias24
26-11-03, 06:10
Ηλία, Ηλία... Καιρό είχα να σε δω στο φόρουμ, και πάνω που σε πετυχαίνω λες κάτι άτοπο, δίχως νόημα και ουσία... Κακέ...

:mrgreen: Ναι, είμουν off τον τελευταίο μήνα. Τώρα ήρθα να δω τι γίνεται με το lag, αλλά βλέπω ότι δεν διαφέρει πολύ η κατάσταση απο όπως την άφησα.
Άντε, έχουμε ακόμα μερικούς μήνες μέχρι τις εκλογές. Αν γίνει κανένα DSLAM upgrade μέχρι τότε, ηδη καλώς. Αν δε γίνει... , πάμε για την επόμενη τετραετία http://users.acn.gr/elias24/files/7e66b.JPG

@ ADSLgr.com All rights reserved.