PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα Προσφορά Conn-X από ΟΤΕ



paparesta
01-04-09, 00:46
Φίλοι σας ενημερώνω ότι από αυριο 1/4/09 έως 30/4/09 ξεκινά νέα προσφορά απο τον ΟΤΕ για κάθε νέα σύνδεση Conn-X (νέα σύνδεση,μετατροπή απο ΑΡΥΣ και ΜΤΒ).Συγκεκριμένα θα δίνεται δωρεάν το ενσύρματο ρούτερ και εξωτερικός σκληρός δίσκος Maxtor 250 GB ή το WiFi δωρεάν.Θα μπορεί βέβαια κάποιος να πάρει και τον σκληρό δίσκο μαζί με WiFi router με έκπτωση 30 € όσον αφορά το ασύρματο μοντεμ (θα χρεώνεατι δηλαδή 35 €).Να τονίσω ότι πλέον θα ισχύει 12 μηνη δέσμευση για τους νεόυς συνδρομητές. :cool:

alex24
01-04-09, 00:56
Eγω δηλαδη που περιμενω connx απο hol και εκανα αιτηση απο το 134 ξερω οτι ειναι 12μηνο αλλα δεν μου ειπαν τι θα μου στειλουν και μου ειπαν οτι οτι προσφορα ισχυει για το πασχα θα ισχυει και για μενα

paparesta
01-04-09, 00:59
Αν σου είπαν για 12μηνο , τότε μπαίνεις στην παραπάνω προσφορά.:cool:

alex24
01-04-09, 01:01
Nαι το καταλαβα αυτο αλλα δεν μου ειπανε τι απο τα 2 θελω ενσυρματο κ σκληρο ή ασυρματο + σκληρο αυτο ειναι η απορια μου

George978
01-04-09, 01:02
το τελος ενεργοποιησης ρε παιδια να κοψουν , τι να τα κανουμε τα ρουτερ ολοι εχουμε

paparesta
01-04-09, 01:07
@alex24 . Kαλό είναι να ξαναμιλήσεις μαζί τους γιατί η προσφορά τρέχει απο αύριο και υπήρξε η σχετική ενημέρωση απο την Αθήνα.:oneup:

dimangelid
01-04-09, 02:16
Οι νέοι συνδρομητές θα έχουν 12μηνη δέσμευση μόνο για αυτή την προσφορά; Ή μόλις λήξει αυτή θα δεσμεύονται για 6 μήνες όπως ήταν μέχρι τώρα;

Babakliaris
01-04-09, 10:41
Οι νέοι συνδρομητές θα έχουν 12μηνη δέσμευση μόνο για αυτή την προσφορά; Ή μόλις λήξει αυτή θα δεσμεύονται για 6 μήνες όπως ήταν μέχρι τώρα;
Πλεόν το Conn-x θα γίνει 12μηνο για όλους τους νέους συνδρομητές (πιθανότατα λόγω του TV το οποίο έχει κ αυτό 12μηνη δέσμευση).

logosof
01-04-09, 19:34
Πλεόν το Conn-x θα γίνει 12μηνο για όλους τους νέους συνδρομητές (πιθανότατα λόγω του TV το οποίο έχει κ αυτό 12μηνη δέσμευση).

12μηνο; Τι είμαστε; Φυλακισμένοι;:down:

tsek
01-04-09, 20:46
12μηνο; Τι είμαστε; Φυλακισμένοι;:down:

Join the club !

kostas500
01-04-09, 21:52
το τελος ενεργοποιησης ρε παιδια να κοψουν , τι να τα κανουμε τα ρουτερ ολοι εχουμε

μα δεν υπάρχει τέλος ενεργοποίησης στον ΟΤΕ, από όσο θυμάμαι εδώ και 2,5 χρόνια

George978
01-04-09, 21:55
35 ευρω ειναι

georgep138
01-04-09, 22:08
35 ευρω ειναι

Σιγά μην είναι !
Που το είδες γραμμένο ?
Στείλε link.

FuS
01-04-09, 22:38
Nαι το καταλαβα αυτο αλλα δεν μου ειπανε τι απο τα 2 θελω ενσυρματο κ σκληρο ή ασυρματο + σκληρο αυτο ειναι η απορια μου

Θα σε πάρουν τηλέφωνο και θα σε ρωτήσουν τότε καθώς και να γίνει επιβεβαίωση.
Μην αγχώνεσαι :)

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 1 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........


35 ευρω ειναι

ΔΕΝ υπάρχει τέλος ενεργοποίησης σε καμία περίπτωση για conn-x.
Mην παραπληροφορείς!

Τέλος ενεργοποίησης έχει ΜΟΝΟ το @work πακέτο, ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 1 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........


12μηνο; Τι είμαστε; Φυλακισμένοι;:down:

Μην ανησυχείς, θα έρθουν καλύτερα πράγματα. Λίγη υπομονή μόνο.

George978
01-04-09, 23:09
εμενα μου ειπανε στο 134 οτι ειναι 35 (ή 30.99?) ευρω για να παω απο 4νετ στον ΟΤΕ , πως να το αποδειξω?

psyxakias
01-04-09, 23:17
Μήπως μπερδεύετε τα 2 πακέτα Conn-X;

- Conn-X Super Προσφορά (http://www.ote-shop.gr/home_menu.asp?hop=h&aid=601) με 6μηνη δέσμευση (αν και αναφέρει 12μηνη παραμονή άμα πάρεις δωρεάν WiFi router), χωρίς κόστος ενεργοποίησης
- Conn-X χωρίς δέσμευση (http://www.ote-shop.gr/home_menu.asp?hop=h&aid=298) χωρίς δέσμευση, με €41.64 κόστος ενεργοποίησης

........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 1 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εμενα μου ειπανε στο 134 οτι ειναι 35 (ή 30.99?) ευρω για να παω απο 4νετ στον ΟΤΕ , πως να το αποδειξω?€34.91 είναι το κόστος νέας τηλεφωνικής σύνδεσης PSTN (http://www.ote-shop.gr/page_content.asp?wid=109&hop=h), η οποιά χρειάζεται για την μετάβαση που αναφέρεις, όχι του Conn-X.

FuS
01-04-09, 23:21
George αν εννοείς μετάβαση από full-llu (εξωτερική φορητότητα) τότε αναφέρεσαι μάλλον (σίγουρα) στο τέλος σύνδεσης που ξαναεπιστρέφεις οτέ (κάπου 35 ευρώ είναι πράγματι)
:)

Στο conn-x δεν πληρώνει κανείς τέλη ενεργοποίησης παρά μόνο το @work με τις στατικές.

Με πρόλαβε ο Psyxakias :p
Πολύ σωστά ανέφερε και το πακέτο αορίστου (και αυτό χρεώνεται τέλος ενεργοποίησης) το οποίο ξέχασα να αναφέρω

Πλέον όλες οι νέες συνδέσεις, από σήμερα 01/04, θα είναι δωδεκάμηνες. Και παραμένουν και οι αορίστου.
Οι υπάρχοντες πελάτες που είναι εντός 6μηνης δέσμευσης (και δεν έχει λήξει) σαφώς παραμένουν 6μηνο μέχρι να λήξει η δέσμευση και να γίνουν αορίστου.
Με την επόμενη νέα σύνδεση θα μπουν σε 12μηνη δέσμευση.

Georgevtr
02-04-09, 01:52
Τι λε βρε παιδί μου..τέτοια προσφορα?:yahoo: Και 12 μηνο κιόλας?Τρέχωωωωωωωωω:rofl:

ariadgr
02-04-09, 01:58
Με τη 12μηνη δέσμευση, δεν είναι σωστό να σου ζητάει όλα τα υπολοιπόμενα πάγια σε περίπτωση διακοπής.
Δηλαδή αν πάρεις 24Mbps και διακόψεις μετά τον πρώτο μήνα, θα χρεωθείς penalty 330 ευρώ (30 ευρώ x 11 μήνες) :down:
Ίσως θα ήταν πιό σωστό ένα πάγιο ποσό της τάξης των 70 ευρώ που ζητάνε και οι περισσότεροι εναλλακτικοί.

geo29
02-04-09, 13:56
γεια σας κι απο μενα.εχω κλειση ενα χρονο conn x.
μπορω να εκμεταλευτω την προσφορα ανανεωνοντας την συνδεση?

psyxakias
02-04-09, 14:01
Δηλαδή να νιώθουμε και τυχεροί όσοι (σχετικά) πρόσφατα μπήκαμε στην 6μηνη δέσμευση; Κρίμα που το ανέβασε και ο ΟΤΕ στους 12, ήταν ένα από τα ατού του :down:

treli@ris
02-04-09, 14:09
Ενημερωτικα ο σκληρος ειναι αυτος (http://www.maxtor.com/gb/hard-drive-backup/external-drives/basics_portable.html) ~65 ευρω

restos
02-04-09, 14:46
αντι να μειωσει τις τιμες εβαλε και 12μηνο!!:down:

amoyda
02-04-09, 15:05
γεια σας κι απο μενα.εχω κλειση ενα χρονο conn x.
μπορω να εκμεταλευτω την προσφορα ανανεωνοντας την συνδεση?

πριν απο αυτο ειχα ζητηση αναβαθμιση απο 4 αοριστου σε 8 6μηνο και να παρω το ασυρματο router,μου το αρνηθηκαν επειδη οπως λενε ισχυει μονο για νεες συνδεσεις.
η μονη περιπτωση ηταν να υποβαθμισω σε 2 και να αναβαθμισω σε 8 μετα.
τους ρωτησα γιατι να υποστουμε ολη αυτη η ταλαιπωρια και εσεις και εγω αφου θα αλλαξω πακετο,και αρχισαν τα χαζα τους.
εκτιμω οτι ουτε αυτοι εχουν μια πειστικη δικαιλογια να δωσουν.

εαν αυτο ειναι πακετο μονο για να τραβηξουν νεους πελατες ειναι σκετη κοροιδια:down:
μαλλον οι διαροες προς τους αλλους παροχους εχουν φτασει να ενοχλουν τη εταιρια και για αυτο εβαλε το 12μηνο.

Gila1899
02-04-09, 17:59
Απογοητευτική η προσφορά από τη στιγμή που δεν συνοδεύεται από μείωση τιμών και μάλιστα με αύξηση του ελάχιστου χρόνου παραμονής στην υπηρεσία στους 12 μήνες(και με εξωφρενική ποινή πρόωρης διακοπής!).

Τι απέγιναν άραγε τα όσα έλεγε η ανακοίνωση του ΟΤΕ για διπλασιασμό των ταχυτήτων και νέες ανταγωνιστικές τιμές; Ο διπλασιασμός προχωρά, οι νέες τιμές πού είναι;

logosof
02-04-09, 19:27
...Τι απέγιναν άραγε τα όσα έλεγε η ανακοίνωση του ΟΤΕ για διπλασιασμό των ταχυτήτων και νέες ανταγωνιστικές τιμές; Ο διπλασιασμός προχωρά, οι νέες τιμές πού είναι;

Κατεβαίνουν και έρχονται:lol:

FuS
03-04-09, 00:16
Αν και δεν ήθελα να απαντήσω πριν βγει κάτι επίσημο, η 12μηνη δέσμευση μάλλον έχει να κάνει με μια γενικότερη αλλαγή του πακέτου και όσον αφορά τις τιμές.
(έτσι αιφνιδιάστηκαν οι περισσότεροι και με τις νέες τιμές του 12/2007 άλλωστε)
Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω γιατί θα βγει ραδιοαρβύλα και offtopic το νήμα αλλά λίγη υπομονή.

customer
06-04-09, 16:48
για κάθε νέα σύνδεση Conn-X (νέα σύνδεση,μετατροπή απο ΑΡΥΣ και ΜΤΒ).

Φιλε μου ποια ειναι η διαφορα ΑΡΥΣ και ΜΤΒ?

alex24
06-04-09, 17:01
ΑΡΥΣ ειναι το νετ που παιρνεις απο τον ΟΤΕ ή οταν καποιος παροχος δεν εχει καλυψη στην περιοχη σου παιρνει απο το δυκτιο του ΟΤΕ το ΜΤΒ ειναι οτι εχεις το τηλ στον ΟΤΕ και το ιντερνετ εξολοκληρου σε αλλο παροχο:respekt:

krunar
07-04-09, 16:37
Μήπως ξέρετε ποια routers δίνει το conn-x?
Απο το 134 μου είπαν για ένα SAGEM για το ενσυρματο και για ενα Baudtec για το ασύρματο
Αλλά δεν ξέρω τα ακριβή μοντέλα για να δω τι παίζει

Επ' ευκαιρίας..το WAG345g που έχω απο την forthnet, θα πάιζει με τον ΟΤΕ?

thanks

chemboy
10-04-09, 00:08
Μήπως ξέρετε ποια routers δίνει το conn-x?
Απο το 134 μου είπαν για ένα SAGEM για το ενσυρματο και για ενα Baudtec για το ασύρματο
Αλλά δεν ξέρω τα ακριβή μοντέλα για να δω τι παίζει

Επ' ευκαιρίας..το WAG345g που έχω απο την forthnet, θα πάιζει με τον ΟΤΕ?

thanks

Μπακατέλες και τα δυο τους. Ειδικά το Baudtec είναι να το βάψεις μπλε (είναι λευκό) και να το πετάξεις στη θάλασσα. Το Sagem είναι λίγο καλύτερο. Κοίτα αυτά είναι τα μοντέλα που διαθέτει:

http://www.oteshop.gr/product_catalog.asp?gcid=22&cid=56&hop=h&bid=54&aid=611

Το WAG345g παίζει άψογα σε ΟΤΕ.

FuS
10-04-09, 00:18
Μήπως ξέρετε ποια routers δίνει το conn-x?
Απο το 134 μου είπαν για ένα SAGEM για το ενσυρματο και για ενα Baudtec για το ασύρματο
Αλλά δεν ξέρω τα ακριβή μοντέλα για να δω τι παίζει

Επ' ευκαιρίας..το WAG345g που έχω απο την forthnet, θα πάιζει με τον ΟΤΕ?

thanks

Tα ρούτερ που δίνει το 134 είναι ως εξής:

PSTN: Ενσύρματο ---> Baudtec (white)
Ασύρματο ----> Sagem 2404

ISDN: Ενσύρματο ----> Baudtec (white)
Aσύρματο ----> Βaudtec (white)

To baudtec (white) είναι για τα μπάζα και αν σου κάτσει το wifi με
α) 24άρα γραμμή,
β) Win ΧP με SP3 και
γ) ISDN,
τότε χρειάζεσαι να κατεβάσεις το patch γιατί θα χάνει συνέχεια την ip :whistle:
(το sagem είναι κάπως πιο αξιοπρεπές)
(το ρουτεράκι που αναφέρεις δουλέυει απροβλημάτιστα και αφού το έχεις συστήνω την χρήση αυτού)

alex24
10-04-09, 00:35
Ειναι σιγουρο οτι σε pstn δινουν sagem?Γιατι εμενα μου ειπαν οτι δινουν οτι εχει στις αποθηκες!!:respekt:

FuS
10-04-09, 03:05
Πλην κάποιας εξαίρεσης (υπάρχουν ελάχιστα wifi baudtec pstn, αν δεν έχουν ήδη τελειώσει) για pstn γραμμή θα πάρει κάποιος sagem, γιατί sagem έχουν πολλά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.