PDA

Επιστροφή στο Forum : Bit Torrent και resume?



fovos
19-11-03, 06:54
Παίδες αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι με το Bit Torrent εάν κάνω reboot το pc χάνω τότε όλα τα αρχεία που κατέβασα? Δεν μπορώ να τα ξεκινήσω από εκεί που σταμάτησα? γιατί έφαγε μια φρίκη το μηχάνημα και έχω κατεβάσει μέχρι στιγμής 800MB και αναγκάστηκα να κάνω reboot. Ξέρει κανείς κάτι?

AID
19-11-03, 07:35
Φυσικά και συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε(τουλάχιστον ο ABC client που χρησιμοποιώ εγώ).
Αρκεί βέβαια να υπάρχουν peers και seeds(οι οποίοι είναι peers που έχουν το 100% του αρχείου αλλά το έχουν αφήσει να κάνει upload)

fovos
19-11-03, 07:51
Πως σε εμενα δεν γινεται δεν ξεκιναει καθολου?δεν ξερω τι να κανω?

AID
19-11-03, 08:34
Καταρχήν ποιόν client χρησιμοποιείς;
Υπάρχει στο directory που κατεβαίνουν τα αρχεία το μισοκατεβασμένο αρχείο;
Δώσε περισσότερες πληροφορίες τι ακριβώς γίνεται μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε

fovos
19-11-03, 09:38
Φιλε δεν ξερω και πολλα για το προγραμμα αυτο απλως το κατεβασα ενα .exe αρχειο το οποιο το εκανα εγκατασταση,και καθε φορα που κατεβαζω ενα προγραμμα που χρειαζεται το bit τοτε απο μονο του ξεκιναει να κατεβαζει και μου λεει μονο το που θα ριξω τα αρχεια τιποτα αλλο.

xenbast_
19-11-03, 09:54
μάλλον το μαμίσιο θα χρησιμοποιείς , μάγκες βάλτε το αβγ 2.6.1 (τελευταία έκδοση)

και το χρησιμοποιείτε σαν download manager... σταθερό έχει ρεζουμ και αν το αφήσετε ώρα ανεβάζει και ταχύτητα απότομα

Athlon_XP
19-11-03, 09:54
Κάνε μια αναζήτηση μέσω των Windows XP για αρχεία με κατάληξη .torrent και άνοιξέ τα με τον client που χρησιμοποιείς αν φυσικά υποστηρίζει άνοιγμα .torrent αρχείων. Εγώ χρησιμοποιώ τον Shadow client και πιστεύω ότι είναι καλός (έτσι έλεγε σε κάποιο site με torrent clients).

fovos
19-11-03, 10:11
Ευχαριστω πολυ Μαγκες

fovos
19-11-03, 13:01
Παιδες και κατι αλλο εχετε κανενα site για να κατεβασουμε μεσω το bit?

rdaniel
19-11-03, 17:29
Παιδες και κατι αλλο εχετε κανενα site για να κατεβασουμε μεσω το bit?

χμ ... ψάξε για sites από google π.χ , αρκεί να περιέχουν τη λέξη "torrent" και θα βρεις πολλά ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.