PDA

Επιστροφή στο Forum : Προτάσεις προς την hellas online



nm96027
06-04-09, 08:16
Πέρασε ένας χρόνος από το περσινό thread (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=177917) στο οποίο συγκεντρώναμε προτάσεις προς την hellas online και καλό θα ήταν να ξεκινήσουμε μια νέα διαδικασία. Κάποιες από τις περσινές προτάσεις υλοποιήθηκαν κάποιες όχι.

Οι προτάσεις μας καλό θα ήταν να είναι εποικοδομητικές, να έχουν αποτέλεσμα και να είναι καθορισμένες, και έτσι ας αποφύγουμε ποστ του στυλ "να φτιάξουν την εξυπηρέτηση*, να αυξήσουν το διεθνές bandwidth, να δώσουν 24mbps με 2 ευρώ το μήνα κτλ".

Οι προτάσεις μπορούν να είναι εμπορικές, τεχνικές, σε θέματα εξυπηρέτησης ή πωλήσεων, κτλ.

Ας κάνω εγω την αρχή:

1. Nομίζω πως το web tools (σαν της Οn) για την ρύθμιση της γραμμής από τον χρήστη θα ήταν χρήσιμο και θα αποφόρτιζε την Τεχνική Υποστήριξη ελαφρώς.

2. Μια δεύτερη γραμή voip σε αυτούς που έχουν pots θα ήταν κάτι καλό και εύκολο.

3. Καλύτερη λειτουργία του call back. Είναι πολύ χρήσιμο, αλλά πότε δουλεύει, πότε δεν δουλεύει (εννοώ: είναι ενεργοποιημένο ως επιλογή) και ενίοτε σε παίρνει και το κλείνει ( :p ).

4. Διαπιστώνω μια μεγαλύτερη σταθερότητα στην pots τηλεφωνία σε σύγκριση με την voip. Μήπως θα ήταν προτιμότερο για την εταιρεία να διευκολύνει την μεταφορά των πελατών με προβληματική voip σε pots; Συνήθως οι πωλήσεις το αρνούνται κατηγορηματικά.

Συμπληρώστε με ιδέες-προτάσεις!:cool:

*Δεν προσπερνάμε τα προβλήματα: τα προβλήματα είτε ειδικά είτε γενικά είναι λίγο εως πολύ γνωστά σε όλους. Συζητάμε για μικρά (ή και μεγαλύτερα) πράγματα που μπορούν να κάνουν τις υπηρεσίες που λαμβάνουμε καλύτερες. Έχουμε άφθονο χώρο να καταθέσουμε τα παράπονα μας στο υπόλοιπο φορουμ.

DaveMurray
06-04-09, 09:04
Μια διευκρίνηση μονάχα, πριν σκεφτώ και εγώ κάτι που θα πίστευα πως είναι χρήσιμο....

Όλες αυτές οι προτάσεις θα φέρουν και αύξηση στην τιμή των υπηρεσιών μας....; Για να γίνει κάτι κάποιες φορές αυτό το "κάτι".... "κοστίζει".... Για αυτό αναρωτιέμαι...

nm96027
06-04-09, 11:05
Μια διευκρίνηση μονάχα, πριν σκεφτώ και εγώ κάτι που θα πίστευα πως είναι χρήσιμο....

Όλες αυτές οι προτάσεις θα φέρουν και αύξηση στην τιμή των υπηρεσιών μας....; Για να γίνει κάτι κάποιες φορές αυτό το "κάτι".... "κοστίζει".... Για αυτό αναρωτιέμαι...

Ανάλογα: μπορεί την δεύτερη γραμμή να την χρεώνουν, μπορεί και όχι. Μπορεί όμως και κάποιες προτάσεις να μην σημαίνουν αύξηση στα τιμολόγια...Άρα δεν εξαρτάται από το νήμα αυτό. Είναι επιλογή της εταιρείας. Ας επιστρέψουμε στο θέμα.:cool:

DaveMurray
06-04-09, 11:29
1. Ενσωμάτωση στο web panel του λογαριασμού, η δυνατότητα να αλλάζει την τιμή του Target SNR ανάλογα όπως το επιθυμεί ο πελάτης....

2. Θα ήταν καλό, να υπήρχε η δυνατότητα μέσω του web panel πάλι, να μπορεί ο κάθε χρήστης σαν και την OTENET, να κλείνει τις πόρτες εώς 1024.... Θα ήταν πολύ καλό για την ασφάλεια των χρηστών. Ειδικά εκείνων που δεν γνωρίζουν πως να παραμετροποιούν το router τους για την βέλτιστη φυσικά ανάγκη για ασφάλεια του καθενός...

3. Καλό θα είναι πάλι στο web panel, να μην βλέπουμε τις κλήσεις του προηγούμενου μήνα μόνο, αλλά και του τρέχοντα....

Αυτές μέχρι στιγμής είναι οι προτάσεις μου....

ygik
06-04-09, 12:34
Πιστεύω ότι θα πρέπει η HOL να κινηθεί στην κατεύθυνση να προσφέρει και άλλες ψηφιακές διευκολύνσεις όπως :
• Την δυνατότητα φραγής αριθμών 090 ΧΧΧΧ κλπ
• Την παροχή αυτόματου τηλεφωνητή (στο evoice το παρέχει και στέλνει και email με το μύνημα)
• Υπόλοιπο δωρεάν χρόνου για τα κινητά
Επιπλέον ενίσχυση του portal με FAQ ήδη έχει ξεκινήσει μια προσπάθεια που πρέπι να εμπλουτισθεί αλλά και να επικαιροποιείται. Αυτό σίγουρα θα μειώσει τις τηλεφωνικές κλήσεις. Επίσης ο χρόνος αναμονής κάποια στιγμή είχε πράγματι φτάσει στα 20 ~ 30 min αλλά η κατάσταση έχει ξεφύγει του παραπάνω διαστήματος, περιμένεις 1h και στο τέλος πέφτει και η γραμμή. Επομένως μεγαλύτερη συνέπεια σε όσα ανακοινώνει η εταιρεία.
Τέλος καλύτερη κατάρτιση όσων απαντούν στα τηλέφωνα, κατά περίπτωση ακούμε και κάποια κουφά ...
Αυτά προς το παρόν, ας τα κάνουν και θα είμαστε ευχαριστημένοι...
;););)

jkoukos
06-04-09, 13:07
Να επαναλειτουργήσουν το παλιό αξιόπιστο emoney, όπου μπορούσες να έβλεπες σε πραγματικό χρόνο αναλυτικά όλες τις κλήσεις.

........Auto merged post: jkoukos πρόσθεσε 11 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το κατέβασμα του αναλυτικού αρχείου κλήσεων; Έχω δοκιμάσει Firefox σε Mint και Internet Explorer σε VirtualBox και δεν κατεβαίνει τίποτα. Στην πρώτη περίπτωση μου βγάζει καινούργια σελίδα με "κινέζικα" και στη δεύτερη ανοίγει κενή σελίδα.

sathob
06-04-09, 17:03
Να εξετάσει την δυνατότητα αυτόνομα ή μεσω ΟΤΕ να στηθούν mini dslam
γι αυτούς,σάν και μένα, πού έχουμε την ατυχία να μένουμε πάνω από 2-3 χιλιόμετρα απο τα Α/Κ του ΟΤΕ.
Με αποτέλεσμα λόγω κακής ποιότητας γραμμής
και σήματος αφ ενός να μην μπορούμε να απολαμβάνουμε όλες τις υπηρεσίες
της HOL και αφ ετέρου να φορτώνουμε το τεχνικό τμήμα με τα λογικά ή παράλογα παράπονά μας

psyxakias
06-04-09, 17:07
(Δεν ξέρω αν μπορώ να συμμετέχω διότι δεν είμαι συνδρομητής, τουλάχιστον ακόμα)

Συμφωνώ σε όσα είπε ο nm96027 + αυτήν:

5. Επαναφορά του ιστορικού των tickets (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=285050) διότι θεωρώ πολύ σωστό και τίμιο να επιτρέπουν στο συνδρομητή να δει το ιστορικό του.

Υ.Γ. Άψογη ιδέα ως thread, αντί απλά να κράζουμε, ίσως θα έπρεπε να θέτουμε προτάσεις σε κάθε πάροχο. :oneup:

maxorfo
06-04-09, 20:14
Στο θέμα του ιστορικού των tickets με πρόλαβε/κάλυψε ο psyxakias.

Θα ήθελα επίσης ο τηλεφωντής που υπάρχει στο evoice να παίρνει τις βασικές ρυθμίσεις. Ούτε να τον απενεργοποιήσει δεν μπορεί κάποιος !!!

v_zalmas
06-04-09, 22:38
δημιουργία πακέτου dp lite internet plus με έως 24/1 συγχρονισμό και τηλεφωνία με χρονοχρέωση.(τύπου tellas best price)
δημιουργία αλυσίδας franchise καταστημάτων.

DSLaManiaC
07-04-09, 01:35
Να ξηλωθεί αυτό το άθλιο CRM & να αντικατασταθεί απο νεο.

karnage
07-04-09, 03:14
Να ξηλωθεί αυτό το άθλιο CRM & να αντικατασταθεί απο νεο.

(Αν και δεν το χρησιμοποιώ ποτε) ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ!

Μια πρόταση μου μιας και έχω πρόβλημα με την ταχύτητα είναι να βγάλουν και πακέτα που να λένε π.χ. "από 2 (4-6-8) έως 24 Mbit" και όχι μόνο "έως 24".
Επίσης θα ήθελα να δω και πακέτα με μεγαλύτερο upload.

georgep138
07-04-09, 09:01
Να επαναφέρουν το eVoice σε πλήρη λειτουργία
και με γεωγραφικούς αριθμούς
(τουλάχιστον στις πρωτεύουσες νομών)

cosmos
07-04-09, 19:43
3. Καλύτερη λειτουργία του call back. Είναι πολύ χρήσιμο, αλλά πότε δουλεύει, πότε δεν δουλεύει (εννοώ: είναι ενεργοποιημένο ως επιλογή) και ενίοτε σε παίρνει και το κλείνει ( :p ). :oneup: +1 (τόσα smileys, ούτε ένα "+1" τσκ τσκ τσκ :D).



5. Επαναφορά του ιστορικού των tickets (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=285050) διότι θεωρώ πολύ σωστό και τίμιο να επιτρέπουν στο συνδρομητή να δει το ιστορικό του.
+1 και για άλλον ένα λόγο: επιτρέπει το χρήστη να δει και ποιος μηχανικός έχει χρεωμένο το εκάστοτε ticket, αλλά και δίνει τη δυνατότητα (αν εδεήσουν στη HOL) να φανεί εκεί και η όποια απάντηση του μηχανικού.

6. Αποστολή με email της απάντησης μηχανικού επί ticket, όπως και παλαιότερα.

7. Αποστολή με email της αλλαγής κατάστασης του ticket (χρεώθηκε σε κάποιον / έκλεισε, κτλ...) όπως και παλαιότερα.

mastelos
08-04-09, 07:52
Ας κάνω εγω την αρχή:

1. Nομίζω πως το web tools (σαν της Οn) για την ρύθμιση της γραμμής από τον χρήστη θα ήταν χρήσιμο και θα αποφόρτιζε την Τεχνική Υποστήριξη ελαφρώς.

2. Μια δεύτερη γραμή voip σε αυτούς που έχουν pots θα ήταν κάτι καλό και εύκολο.




αυτά τα 2 αρχικά θα εχουν πολυ ενδιαφέρων.:oneup:

alexdim
08-04-09, 13:41
1)Γρηγορότερη επίλυση βλαβών των πελατών στο πεδίο με μεγαλύτερη τεχική βάση.
2)Καλύτερη τεχνική κατάρτηση του προσωπικού
3)Αποτελεσματικότερη εποπτεία του δικτύου (οπτικές ίνες και dslams).
4)Καλύτερη οργάνωση του λογιστηρίου
Η επιτυχία ενός παρόχου θα περάσει από τους ευχαριστημένους πελάτες και όχι από τις ωραίες διαφημίσεις.
Κάποτε σε μια εταιρεία που δούλευα ο διευθυντής πωλήσεων έλεγε ότι για να καθιερωθείς πρέπει να έχεις καλό service και καλό λογιστήριο...........
Ας δούνε τι πάει να συμβεί στην 4νετ κι ας παραδειγματιστούν....

MNP-10
08-04-09, 14:16
- 10-20 Free webSMS per month

- Στο hosting: Προσθηκη για colocated / dedicated servers & virtual dedicated σε ανταγωνιστικες τιμες, εφοσον υπαρχει η καταλληλη υποδομη στο Data Center. Ενα επιπλεον revenue stream θα εξασφαλιζε καλυτερες οικονομιες κλιμακας οσον αφορα το μοιρασμα των εξοδων του διεθνους και εγχωριου bandwidth.

sark
08-04-09, 16:43
Να εξετάσει την δυνατότητα αυτόνομα ή μεσω ΟΤΕ να στηθούν mini dslam
γι αυτούς,σάν και μένα, πού έχουμε την ατυχία να μένουμε πάνω από 2-3 χιλιόμετρα απο τα Α/Κ του ΟΤΕ.
Με αποτέλεσμα λόγω κακής ποιότητας γραμμής
και σήματος αφ ενός να μην μπορούμε να απολαμβάνουμε όλες τις υπηρεσίες
της HOL και αφ ετέρου να φορτώνουμε το τεχνικό τμήμα με τα λογικά ή παράλογα παράπονά μας

Συμφωνώ και εγώ διότι απέχω 2500 μέτρα από dslam και έχω ταχύτητα 6500 up load kai 700 d,l. Και πληρώνω για 24 mpbs.διαφορετικά να μειώσουν την τιμή εάν θέλουν να μας έχουν πελάτες .περιοχή Αγ, Στέφανος.:rofl::rofl:

nm96027
08-04-09, 16:47
Συμφωνώ και εγώ διότι απέχω 2500 μέτρα από dslam και έχω ταχύτητα 6500 up load kai 700 d,l. Και πληρώνω για 24 mpbs.διαφορετικά να μειώσουν την τιμή εάν θέλουν να μας έχουν πελάτες .περιοχή Αγ, Στέφανος.:rofl::rofl:

Tέτοιες προτάσεις εξαρτώνται από το ρυθμιστικό πλαίσιο (μην ξεχνάμε πως αναφέρεστε σε δίκτυο του ΟΤΕ) οπότε δεν είναι άμεσα υλοποιήσιμες.

georgep138
09-04-09, 02:34
Στην εξυπηρέτηση πελατών να έχουν άτομα υπεύθυνα (σωστούς επαγγελματίες) που να αντιμετωπίζουν αυτόν που τους ρωτάει κάτι με σεβασμό και υπευθυνότητα και να μην εξευτελίζουν την προσωπικότητα του με γελοίες απαντήσεις του τύπου:
1) Λογικά έτσι θα πρέπει να είναι (μάλλον έχετε δίκαιο)
2) Μάλλον θα φταίει εκείνο
3) Μπορεί να φταίει και το άλλο
4) Γιατί δεν λύθηκε το πρόβλημά μου εδώ και 2 μήνες;> Τι να σας πώ Κύριε θα το καταγράψω > μα είναι καταγραμμένο εδώ και 2 μήνες > δεν μπορώ να κάνω κάτι Κύριε , το κατέγραψα στο excel (νέα μέθοδος γραψίματος , τα παλιά τα χρόνια όταν κάποιος δεν σου έδινε σημασία σε έγραφε στα παλιά του τα παπούτσια , τώρα έχουμε νέα ηλεκτρονική μορφή γραψίματος
5) Συνδέστεμαι με τον προϊστάμενό σας για να διαμαρτυρηθώ ότι δεν με εξυπηρετείτε > είναι απασχολημένος , δεν μπορεί τώρα > δεν πειράζει θα περιμένω στην γραμμή μέχρι να μπορέσει > περιμένετε σας συνδέω > μου είπε να σας πώ ότι θα σας τηλεφωνήσει σε λίγο = ποτέ (προφανώς δεν έκανε παραπομπή σε κανένα προϊστάμενο - προφανώς για να μην εκτεθεί)
6) Το πρόβλημα σας καταγράφηκε ως επείγον > Μα ως επείγον είχε καταγραφεί και πριν ένα μήνα > σας συνδέω με τις πωλήσεις > Μα με τις πωλήσεις ομιλούσα επί μισή ώρα προηγουμένως και με συνδέσανε με εσάς σαν πιό ειδικούς >>> και σαν θαύμα να κόβεται η γραμμή και άντε πάλι από την αρχή
7) Να μην χρειάζεται να τους απειλήσεις ότι θα γράψεις καταγγελία σε ΕΕΤΤ , συνδέσμους καταναλωτών και περιοδικά πληροφορικής για να μπουν στον κόπο να ασχοληθούν με την περίπτωσή σου
8) Να τους λες συνδέστεμαι με το κατάστημα σας και να σου λένε ότι το κατάστημα δεν έχει τηλέφωνο !!!
9) Τα θέματα (tickets) να κλείνουν μόνον όταν πραγματικά λύθηκε το πρόβλημα στο οποίο αναφέρονται και όχι να γράφουν έγινε δεκτό και να το κλείνουν χωρίς να γίνεται τίποτα.
Προφανώς τους πιάνει η μανία να τα κλείνουν για να μην βλέπουν οι αρμόδιοι προϊστάμενοι τους ότι υπάρχουν άπειρα ανεπίλυτα θέματα σε εκκρεμότητα
10) Οταν κάποιο πρόβλημα θέλει κάποιο χρόνο για να λυθεί να σε ενημερώνουν αυτοί ότι θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση
11) Οταν είσαι σε κάποια υπηρεσία πελάτης τους να μην σου στέλνουν λογαριασμό άλλης υπηρεσίας (ακριβότερης) και να μην χρειάζεται ένας χρόνος συνεχών επαφών για να τον διορθώσουν και τελικά να τον διορθώνουν λίγο πριν φύγεις από την HOL και πας σε άλλον πάροχο

Τα παραπάνω τα γράφω γιατί έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι όλοι αυτοί οι "υπάλληλοι" της HOL δεν έχουν καταλάβει ή δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν τα προβλήματα που έχουν οι πελάτες της μεγαλύτερης εναλλακτικής εταιρείας τηλεπικοινωνιών και ο προβληματισμός μου είναι αν τα αφεντικά ή/και οι ιδιοκτήτες :
α) έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται και τους αρέσει αυτή η κατάσταση
ή τα βλέπουν όλα ρόδινα με πλαστές - ψεύτικες αναφορές ;;;
(το έγραψα και παραπάνω τόσα θέματα ανοίχτηκαν σήμερα όλα τα κλείσαμε (άλλο το αν τα επιλύσαμε !!!)

amoyda
11-04-09, 19:40
αυτο το ρημαδι βοηθημα για το:σε τι σταδιο βρισκεται η αιτηση μου να δουλευει πραγματικα καλο θα ηταν για εμας που θελουμε να δουμε που βρισκομαστε,χωρις να ενοχλουμε το helpdesk,καλα θα ηταν!!
να μην γινομαστε ενοχλητικοι χωρις λογο,να ελαφρυνει και λιγο το helpdesk απο τα τηλεφωνηματα μας.

διοτι,προχθες μου εβγαζε οτι συντομα θα μου στειλουν κωδικους και σημερα που το κοιταξα γραφει για αναμονη εγκρισης απο τον οτε.
πως τα καταφεραν παλι και εμπλεξαν τον οτε,δεν ξερω.

Lagman
12-04-09, 15:58
Τι θα ήθελα :

1) Καλούς χρόνους απόκρισης προς FORTHnet για το λόγο ότι οι περισσότεροι gameservers στην Ελλάδα είναι στο δίκτυο της FORTHnet και σε μερικά games είναι μόνο από FORTHnet.

2)Δυνατότητα ρυθμίσεων της γραμμής μέσα από web interface σαν αυτό της On Telecoms
53720

3)Στην τηλεφωνία θα ήθελα να υπάρχει η Υπηρεσία απόρριψης κλήσεων με απόκρυψη

edit:

4) Round Trip Delay & Packet Loss Statistics με δυνατότητα traceroute από τους router/interfaces της hol κάτι σαν αυτό (http://stats.oteglobe.net/) η smokeping :)

ralliboy
13-04-09, 12:59
Annex M Annex M Annex M Annex M Annex M Annex M Annex M Annex M :whistle: !!!!!

ευχαριστως θυσιαζα και 2-3 mbps down αρκει να ειχα διπλασιο up !!!!

dimsi
13-04-09, 19:58
Εγω θα προτεινα στους αρμοδιους του forum να παρουν τις προτασεις που εχουν γινει απο τα μελη και να τις αποστειλουν στη HOL.Πιστευω με αυτο τον τροπο θα το εκλαβει διαφορετικα απο οτι να γραφη και να στελνωμε ενας ενας τις αποψεις μας.
Ευχαριστω

nm96027
13-04-09, 22:25
Εγω θα προτεινα στους αρμοδιους του forum να παρουν τις προτασεις που εχουν γινει απο τα μελη και να τις αποστειλουν στη HOL.Πιστευω με αυτο τον τροπο θα το εκλαβει διαφορετικα απο οτι να γραφη και να στελνωμε ενας ενας τις αποψεις μας.
Ευχαριστω

Eίναι κάτι που ίσως μπορούσαμε να κάνουμε, όμως πίστεψε με δεν χρειάζεται....:whistle:

MaFiOzOs_GR
15-04-09, 13:42
Να δημιουργηθεί ένα φοιτητικό πακέτο (double play, όχι μέσω διόδου) χωρίς καθόλου δωρεάν χρόνο ομιλίας και ίσως με δυνατότητα επιλογής ταχύτητας (6,12,έως 24)

Πάρα πολλοί φίλοι μου βάλαν/βάζουν Forthnet για αυτόν ακριβώς τον λόγο!!
Φοιτητικό Ίντερνετ με 14,75 € το μήνα!
http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=10011855

vinteakias
15-04-09, 20:02
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ HOL TV ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΕΞΤΡΑ ΧΡΕΩΣΗ ΣΤΟ DOUBLE PLAY ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ON TELECOMS ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ.

alexdim
15-04-09, 23:37
Συμφωνώ απολύτως.Ας δώσουν επιτέλους ένα συνολικό πακέτο!

nm96027
16-04-09, 01:15
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ HOL TV ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΕΞΤΡΑ ΧΡΕΩΣΗ ΣΤΟ DOUBLE PLAY ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ON TELECOMS ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ.


Συμφωνώ απολύτως.Ας δώσουν επιτέλους ένα συνολικό πακέτο!

Mην ξεχνάτε πως στο βασικό πακέτο της on στα 35 ευρώ δεν συμπεριλαμβάνονται αρκετά κανάλια της holtv τα οποία για να τα προσθέσεις θες συν 15 ευρω στην on.

elladara
17-04-09, 08:51
FTTC επιτέλους ας ξεκινήσουν το Sub loop unbundling!

DaveMurray
18-04-09, 21:00
FTTx ;

Σε πόσους αιώνες το θες να έρθει; Ας πούμε σε 10 ζωές

:rofl: :rofl: :rofl:

MNP-10
18-04-09, 22:43
Αμα παρεις ενα τηλ στη HOL και τους ζητησεις να σου φερουν οπτικη ινα, πιθανον θα στη φερουν.. απλα θα ειναι λιγο ακριβη :p

haunted
23-04-09, 00:10
+1 και για άλλον ένα λόγο: επιτρέπει το χρήστη να δει και ποιος μηχανικός έχει χρεωμένο το εκάστοτε ticket, αλλά και δίνει τη δυνατότητα (αν εδεήσουν στη HOL) να φανεί εκεί και η όποια απάντηση του μηχανικού.


Αυτό δεν νομίζω ότι είναι και τόσο καλό και δεν νόμιζω να συμβεί. Ας πούμε ότι δουλεύουμε οι δυο μας στην HOL σε άλλα τμήματα και θέλω να σου δώσω το ticket για να δεις απο το δικό σου τμήμα που είναι το πρόβλημα. Αν ξέρω ότι το τι θα γράψω θα το δει ο πελάτης θα το σκεφτώ δύο φορές πριν γράψω κάτι. Και εκτός αυτού βλέπεις σαν πελάτης οτι ο ταδε έχει χρεωθεί το ticket σου και ξεκινάς να ψάχνεις αυτό το άτομο ενώ το ticket το έχει χρεωθεί για άλλο λόγο. Δεν νομίζω ότι είναι και τόσο σωστό.

xrokos
25-04-09, 11:47
Θα γράψω κάποια απλά πραγματάκια τα οποία είναι εφικτά:
1. Επαναφορά emoney.
2. Επανατοποθέτηση link για το ticket history.
3. Εμπλουτισμός του ticket system με νέες λειτουργίες όπως πχ. αξιολόγηση από το χρήστη στο κλείσιμο ενός ticket. Η εξαγωγή στατιστικών στοιχείων από μία τέτοια λειτουργία θα ενημερώνει την εταιρεία για τα συνήθη λάθη και τα συχνότερα προβλήματα καθώς και θα αξιολογεί τα ποιοτικά χαρακτηριστικά του βλαβοληπτικού τμήματος από την οπτική του πελάτη.
4. Δωρεάν διάθεση επιπλέον voip αριθμού για χρήστες με pots.
5. Ευκολία στη μεταφορά από sip σε pots.
6. Επαναφορά υπηρεσίας evoice.
7. Μείωση ρήτρας σε περίπτωση αποδέσμευσης.
8. Επιβράβευση παλαιών πελατών με προσφορές και αποκλειστικές υπηρεσίες.
9. Δημιουργία καταστήματος στα ΒΠ της Αθήνας αλλά και σε ορισμένες κεντρικές πόλεις της Ελλάδας.

Στελέχη της hol για κινηθείτε λίγο γιατί θα σας φάνε λάχανο!

SirAggelos
28-04-09, 01:13
Εγω θα προτεινα οσον αφορα το πακετο double play lite Με τα 24,90 να αυξηθει λιγο η ταχυτητα απο τα 6/1 στα 10/1 ή 12/1 και να παει η τιμη στα 30 ευρω

digital.power
29-04-09, 15:47
Eίναι κάτι που ίσως μπορούσαμε να κάνουμε, όμως πίστεψε με δεν χρειάζεται....:whistle:


lol
Όλη η HOL εδώ μέσα θα ποστάρει .... :p

treli@ris
29-04-09, 21:58
Εχουν προωθηθει καποιες απο τις προτασεις ή θα υπαρξει μαζικη προωθηση αυτων? Εκτος κι αν δεν υπαρχει καν τετοιο ζητημα.

DaveMurray
29-04-09, 22:07
Δεν νομίζω ότι θα τις στείλουμε σαν πακέτο προτάσεων.....

Βλέπουν από ότι λέει και ο nm96027, και δεν χρειάζεται να στείλουμε τπτ.... ---> http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2763699&postcount=25

Όχι βέβαια, ότι θα μας ακούσουν, θα ακούσουν το τι χρειάζονται και λένε οι πελάτες τους...... Θα ήταν θαύμα αν μας άκουγαν :p

treli@ris
29-04-09, 22:13
Ε ενταξει τοτε. Αφου βλεπουν κιολας οι της ΤΥ τις ερωτησεις παω πασο. Θα περιμενω βεβαια να ακουστουν οι δικες σας πρωτα και μετα θα ποσταρω :lol:

DaveMurray
29-04-09, 22:15
E έχουν ακουστεί ήδη αξιόλογες προτάσεις.... Δεν μας λές και τις δικιές σου; :p

Όλη η προηγούμενη σελίδα είναι γεμάτη με αξιόλογες προτάσεις :)

treli@ris
29-04-09, 22:28
1. Αλλαγη του NetFaster με αλλο (οποιοδηποτε, αλλα αυτο οχι)
2. Αντικατασταση του MGM Tools με αλλο πιο ευχρηστο, ταχυτερο, ποιοτικοτερο κλπ
xxxxxxxxxxxx

DaveMurray
29-04-09, 22:44
Το siemens cl-110 πάντως δείχνει καλό, με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο :p Μόνο με αυτό έπιασε 9300 :p :p

treli@ris
29-04-09, 22:50
Ξεχασα το spoiler Χαρη!! Σορρυ

dimitris123
03-05-09, 15:27
ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΟΥΝ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ LOL!!!

terko
03-05-09, 17:45
Στα περισότερα από αυτά που αναφέρθηκαν συμφωνώ. Αλλά θα πω και εγώ κάτι.

Αυτό το 24ώρη τεχνική υποστήριξη (να μην τρελαθούμε) που γράφουν στο site τους που το βρήκανε, εφόσον δεν το αντέχουν αυτό το δύσκολο άθλημα ας το αλλάξουν τουλάχιστον σε 24ώρη αναγγελία βλαβών.

Papados
05-05-09, 17:26
Οταν κλείνει ένα ticket, να σου στέλνουν ένα e-mail με το τι έγινε ή τι δεν έγινε ή δεν μπορεί να γίνει.

Η στρατηγική να σε παίρνουν τηλέφωνο στο κινητό (σε "λάθος" καμια φορα ώρες) είναι καλή αλλά κάποιες φορές είναι αδύνατο να σταματάς κάτι σημαντικό για να μιλήσεις με την ΤΥ της ΗΟΛ:)

papas8
07-05-09, 20:56
ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΟΥΝ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ LOL!!!

+1 (θελω πισω την dial-ap μου):hmm:

Redgerasimos
09-05-09, 16:13
Να σταματησει η κοροιδια απ' το τηλεφωνικο κεντρο να παρουμε επιτελους τις ταχυτητες που πληρωνουμε αλλιως βλεπω να φευγουν ολοι απ' την HoL

MNP-10
09-05-09, 19:49
Οι προτάσεις μας καλό θα ήταν να είναι εποικοδομητικές, να έχουν αποτέλεσμα και να είναι καθορισμένες, και έτσι ας αποφύγουμε ποστ του στυλ "να φτιάξουν την εξυπηρέτηση*, να αυξήσουν το διεθνές bandwidth, να δώσουν 24mbps με 2 ευρώ το μήνα κτλ".

-

*Δεν προσπερνάμε τα προβλήματα: τα προβλήματα είτε ειδικά είτε γενικά είναι λίγο εως πολύ γνωστά σε όλους. Συζητάμε για μικρά (ή και μεγαλύτερα) πράγματα που μπορούν να κάνουν τις υπηρεσίες που λαμβάνουμε καλύτερες. Έχουμε άφθονο χώρο να καταθέσουμε τα παράπονα μας στο υπόλοιπο φορουμ.

...με βαση τα τελευταια μηνυματα και το γεγονος οτι δεν εχει κατατεθει κατι πιο εποικοδομητικο, το θεμα :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.