PDA

Επιστροφή στο Forum : Nα δούμε πόσο θα κρατήσει η ιστορία...



Crowmax
02-01-06, 21:40
Καλησπέρα παιδιά!
Είμαι καινούργιος χρήστης στο φόρουμ και σύντομα (??) θα γίνω κάτοχος DSL σύνδεσης :D

Πήγα σε ένα κατάστημα του Γερμανού στις 26/12/05 και έκανα την αίτηση, πήρα και το HOL Broandband pack 300 με 6+6 μήνες δώρο, ξέρετε... :haha
Διαβάζω εδώ οτι τα τυπάκια στην HOL & OTE χρειάζονται τσουγκράνα γιατι το χέρι δεν φτάνει και είμαι περιεργος, μα πάρα πολύ να δω πόσο θα κρατήσει η ιστορία μέχρι να έχω DSL.
Πήρα σήμερα 2/1/2006 τηλέφωνο την HOL μπας και μου έδειναν κανένα dial-up account για να έχω. Μου είπαν μετά απο 1 τσιγάρο αναμονή οτι δεν έχουν ακόμα λάβει την αίτηση μου και μόλις αυτή έρθει στην HOL τότε θα ενεργοποιήσουν την dial-up. Βέβαια το παλικάρι στο τηλεφωνικό δεν ήταν και απόλυτα σίγουρος αν έχει έρθει ή όχι, μπορεί λέει και να έχει έρθει στην HOL αλλα να μην έχουνε πρόλάβει να το ξέρουν στο... που? :closed Μαλλον στο τηλεφωνικο ενοούσε. :lol: :lamer

Τελοςπάντων δεν περιμένω, ούτε βιάζομαι να έχω την πρόσβαση αλλα αν κάνει κανενα μήνα θα τους πάρει ο... :whip:
Είναι και οι γιορτές τώρα... προβλέπω να ξεπερνάω τον μήνα :x :-k

Stay tuned, θα ποστάρω με ότι νεώτερο συμβεί...

sdikr
02-01-06, 22:08
Τα προβλήματα με τον Γερμανό ειναι γνωστά, μεγάλη καθυστέρηση να στείλει της αιτήσεις στην Hol.

kostthem
02-01-06, 22:53
Καλύτερα (το λεω συνέχεια στους φίλους μου) να ελέγχεται οι ίδιοι (με καθημερινά τηλέφωνα στους ISP's) αν έχει φτάσει η αίτησή σας κλπ.

didisies
03-01-06, 00:27
Και τι εγινε δλδ αν φτασει στην HOL?!?!?
1)Αιτηση στις 9/12 απο καταστημα
2)Επαναιτηση 13/12 μεσω email
3)Ενεργοποιηση συνδρομης 15/12
4)Προωθηση(λενε) της αιτηαης στον *ΟΤΕ 16/12
5)2/1/06 ακομα τιποτε και στο 1242 αφαντη η αιτηση!!!!

Απο οτι εχω καταλαβει αυτο που καθυστερει ειναι η προωθηση των αιτησεων στον ΟΤΕ και για αυτο φταει καθαρα η HOL που τις μαζευει χιλιες χιλιες καθε 7 μερες και τις
στελνει ....

Μυλος!

eagleg
04-01-06, 01:03
12/12 αίτηση στο Γερμανό
02/1 καλώ στη HOL δεν έχουν στείλει την αίτηση στον ΟΤΕ...

Καλά κρασιά...Η ανευθυνότητα σε όλο της το μεγαλείο..Απορώ πώς θέλουν να ανταγωνιστούν μετά τον ΟΤΕ...

Crowmax
04-01-06, 03:10
Αμαν αμάν :mad:
Δεν περιμένω μετά απο 20/12 έως 5/1 να γίνεται καμία κίνηση για την αίτηση/γραμμή, όλοι ακόμα Χριστούγεννα νομίζουν οτι έρχονται για να κάτσουν. Ιδίως στον ΟΤΕ αν είναι να γίνει καμιά ενεργοποιηση γραμμής DSL θα γίνει μεταξύ 15 Ιανουαρίου και 28 Φεβρουαρίου. Mετά προετημάζονται να κλείσουν για Πάσχα με κοκορέτσια και αρνάκι στην σούβλα.

Εντάξει στο κάτω κάτω δεν φταίνε αυτοί. Την δουλειά τους κάνουν όσο μπορούν 11 με 2 καθημερινά, τα Σαββατοκύριακα το κλείνουν το μαγαζι για να ξεκουραστούν και λίγο...

Τίποτα ακόμα, αλήθεια ο Γερμανος τι ρόλο βαράει? Δούλευε η κοπέλα μου εκει. Τους κάνουν σεμηνάρια για το πως θα πεισουν κάποιον να αγοράσει κάτι, να του πλασάρουν κάτι που δεν πουλάει για να φύγει απο το στοκ και φυσικά θέλουν όποιος μπαίνει στο μαγαζί να αγοράσει κάτι. ΜΗΝ φεύγει με άδεια χέρια. (< αν γίνει τους κράζουν)
Δεν κατηγορώ τους υπάλληλους, έτσι? Η πολιτική των μεγάλων εταιριών είναι έτσι, που φροντίζει ΓΙΑ ΕΜΑΣ.
Ας μην ξεφεύγω απο το θέμα, μιας και μια τέτοια συζήτηση δεν έχει τέλος! Δεν ρίχνω λάσπη σε καμια εταιρία, εκφράζω την γνώμη μου, τις εμπειρίες μου και τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ που συμβαίνουν, και ποιος βγαίνει τελικά κερδισμένος.
Ενα τελευταίο, οι ''προσφορες'' σε CD σε γνωστό δισκοπωλείο με 6-9ε το cdάκι δεν είναι τίποτε άλλο απο κακοφτιαγμένα, κακογραμμένα και κακής ποιότητας υλικά CD απο την Αργεντινή και μας τα πασάρουν. Όταν όμως ακούσεις το δισκάκι απο την Αργεντινή και το άλλο απο την Αμερική σε ένα καλό στερεοφωνικό θα καταλάβετε τι παίζει, καθώς και μετά απο μερικά χρόνια το CD αυτό απλά δεν θα παίζει σε cd player... why?!

Andrew
04-01-06, 11:06
Η λύση να πας κατευθείαν στη HOL (με το να στείλεις εκεί το fax με τα στοιχεία που σου ζητάνε) είναι μάλλον η καλύτερη. Γενικά αν μπορείς να αποφύγεις τους μεσάζοντες κάνε το. Το ίδιο είναι να στείλεις ένα fax και το ίδιο είναι να πας να προπληρώσεις μια σύνδεση που ένας Θεός ξέρει πότε θα στην φέρουν? Ενας φίλος μου (που πήγε μετά από δική μου προτροπή για HOL), πήγε στο Γερμανό της περιοχής του και του έχουν τελειώσει τα κιτ.

Crowmax
04-01-06, 21:34
Πράγματι, έψαξα σε αρκετά καταστήματα μέχρι να βρω το κιτ, πάλι καλα που το βρήκα στην τελευταία στιγμή :|
Δεν το βιάζομαι, θέλω τουλάχιστον να ενεργοποιηθεί η dialup γρήγορα γιατί μπαίνω σε free internet με αστική χρέωση. :eek:
Θα τους πάρω στην Hol αργότερα να δω, μπας και... :-k

Edit >
Entometa3i σέρνετε η ΤΕΛΛΑΣ με το δωρεάν ιντερνετ. Είμαι με ταχύτητα 3kb/s τώρα, μου θυμήζει τις ευχάριστες εποχές στα 28.600 kbps με Compulink. :roll:
To κακό είναι οτι η χρέωση θα με χρεωκοπήσει :worthy::whip:

Crowmax
06-01-06, 15:35
Ακόμα 6/1/05 τίποτα. Τους πήρα μπας και έχουν ενεργοποιήσει την dial-up αλλά δεν έχουν τίποτα... υπομονή... ελπίζω να μην εξαντληθεί :evil:

Crowmax
10-01-06, 21:51
ΕΛΕΟΣ
Πέρνω το πρωι τηλεφωνο και μου είπαν οτι ενεργοποιησαν την dial-up.
Παω να μπω, τίποτα. Πέρνω τηλέφωνο και μου λένε το παςς δεν είναι σωστό... του λέω ''φίλε ότι γράφει στο συμβολαιο για παςς σου λέω'' μου λέει δεν είναι αυτό.
-Ωραία τι κάνουμε?
-Δεν μπορούμε να κανουμε τίποτα, στείλτε ένα φαξ με φωτοτυπια ταυτότητας >>και κατι άλλο ελεγε
-Καλα δεν μπορούμε να το κανουμε αλλιος?!!! Ρωτηστε με για κάτι στο συμβόλαιο, τον σειριακο αριθμό, κάτι!!
-Οχι δεν μπορούμε, αν δεν έχετε φαξ μιλήστε με τον πωλητή του Γερμανού
-Καλα, σοβαρα μιλάτε?! Θα με τρέχει ο ενας στον άλλον?!! Φέρε μου τον υπέυθηνο τμήματος
-Δεν είναι εδώ
Και μου το έκλεισε το... :evil:


Τα νεύρα μου...

energie
10-01-06, 22:07
Φαίνεται έχουν την συνήθεια να κλείνουν το τηλέφωνο στα μούτρα των πελατών τους ! και μένα μου το είχε κλείσει ένας παπάρας από εκεί μέσα και έστειλα αμέσως εμαιλ σε υπεύθυνο για να γίνουν συστάσεις αν μη τι άλλο !αν και στα @@ τους !
Σε τέτοιες περιπτώσεις ρε παιδιά απαράδεκτης συμπεριφοράς τι γίνεται ? δεν μπορούμε να κάνουμε καταγγελία πουθενά ?

Crowmax
10-01-06, 22:33
Δεν παίζονται, μιλάμε τα παλικάρια το βλέπω 8α με κάνουν να τρέχω για να πάρω την συνδρομή! Τελικά δεν είναι μόνο θέμα υπομονής.

energie πας στα γραφεία και τους κράζεις. Μάλλον αυτό θα κάνω αν δεν μου δώσουν αυριο πρωί το κωδικό πρόσβασης. Το πότε δεν ξέρω γιατι δουλεύω ώρες καταστημάτων :rtfm:

Crowmax
12-01-06, 00:04
Tελικά όλα ΟΚ σήμερα.
Πήρα το απόγευμα τηλέφωνο πάλι, βγήκε ένας ποιο ψαγμένος υπάλληλος. Με ρώτησε 5-7 ερωτησούλες που είχε πανω στο συμβολαιο και μετά μου άλλαξε το παςς. :thumbsup1

Τώρα λοιπόν μένει μόνο να μπει η γραμμή και να εγκαταστήσω το μοντεμ της intracom. Ελπίζω να μην είναι δύσκολο. Στο κουτί δεν είχε τροφοδοτικό, μάλλον δεν χρειάζεται...?!

Καλο βράδυ παιδιά

Tsour_ee
12-01-06, 00:35
Είναι ενσωματωμένο το τροφοδοτικό.

drioannis
16-01-06, 14:51
ΕΛΕΟΣ πια.Κοντεύει μήνας και aDSL από την HOL δεν έχω δει.Η γραμμή είναι ενεργοποιημένη εδώ και μέρεςαλλά εξοιπλισμό τέλη της εβδομάδας και βλέπουμε

Ziggy23
16-01-06, 15:08
Παιδια αφου μπλεξατε με HOL τι να πω?
Πεταχτειτε απο το φαρμακειο για ηρεμιστικα.Δεν βλεπω αλλη λυση.
Το κακο ειναι οτι ολοι στις προσφορες ειναι πρωτοι.
Οταν χρειαστεις ομως στοιχειωδη εξυπηρετηση... ειναι μονιμως απων...
:twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.