PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x IPTV: Ερωτήσεις



customer
06-04-09, 17:47
Παιδια, θελω να βαλω Conn-x IPTV, και θελω να ρωτησω λιγα πραγματα:
1)Ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια με conn-x φοιτητικη σύνδεση?
2) Ειναι αρκετη η οχταρα συνδεση για να δουλεψει ικανοποιητικα η IPTV?
3) An δουλεψει σωστα, η εικονα που θα βλεπω σε 40αρα LCD θα ειναι εφαμιλη καλυτερη ή χειροτερη με αυτη των απλών DVD's?
4) Χρειαζεται απαραιτητα συμβατό με IPTV ρουτερ?
5) Eγω που δεν θελω με τιποτα ασυρματο ρουτερ γιατι εχω γραμμη adsl κοντα στη TV θα μου δωσουν κατι σε ενσυρματο αλλα συμβατο απο τον OTE?

Thanks:)

Georgevtr
06-04-09, 19:07
Παιδια, θελω να βαλω Conn-x IPTV, και θελω να ρωτησω λιγα πραγματα:
1)Ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια με conn-x φοιτητικη σύνδεση?
2) Ειναι αρκετη η οχταρα συνδεση για να δουλεψει ικανοποιητικα η IPTV?
3) An δουλεψει σωστα, η εικονα που θα βλεπω σε 40αρα LCD θα ειναι εφαμιλη καλυτερη ή χειροτερη με αυτη των απλών DVD's?
4) Χρειαζεται απαραιτητα συμβατό με IPTV ρουτερ?
5) Eγω που δεν θελω με τιποτα ασυρματο ρουτερ γιατι εχω γραμμη adsl κοντα στη TV θα μου δωσουν κατι σε ενσυρματο αλλα συμβατο απο τον OTE?

Thanks:)

1)Λογικά δέν τίθεται θέμα
2)Ναι
3)Εφάμιλη και χειρότερη
4)Θα σου στείλει δωρεάν ο ΟΤΕ
5)Μην ενεργοποιείς το ασύρματο

HereToLearn
06-04-09, 23:09
Θα πάρεις ασύρματο modem γιατί έχει 4 ethernet και η 4 είναι ρυθμισμένη για iptv, ενώ οι άλλες τρεις για lan. Θα μπορούσες να ρυθμίσεις και ένα modem κατηγορίας 1eth/1usb για iptv, αλλά απο που θα έπαιρνες lan; Την κεραια απενεργοποίησε την όπως είπε και ο φίλος αποπάνω.

customer
06-04-09, 23:12
5)Μην ενεργοποιείς το ασύρματο

Δεν ξερω απο ασυρματα router. Εννοεις οτι μπορουν να δουλεψουν και ενσυρματα?:sorry:


Θα πάρεις ασύρματο modem γιατί έχει 4 ethernet και η 4 είναι ρυθμισμένη για iptv, ενώ οι άλλες τρεις για lan. .

Τελεια. Τετοιο δίνει ο ΟΤΕ?

HereToLearn
06-04-09, 23:18
Δεν υπάρχει μόνο ασύρματο router. Όλα έχουν και ethernet interface για σύνδεση μέσω ενσύρματης κάρτας δικτύου. Το wireless είναι απλώς άλλη μια επιλογή διασύνδεσης με πλεονεκτήματα (mobility) αλλά και μειονεκτηματα (security, speed)

........Auto merged post: HereToLearn πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν ξερω απο ασυρματα router. Εννοεις οτι μπορουν να δουλεψουν και ενσυρματα?:sorry:



Τελεια. Τετοιο δίνει ο ΟΤΕ?

ναι, speedtouch 780wl ή Sagem 2404

@ ADSLgr.com All rights reserved.