PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Κορυδαλλού πρόβλημα



vaggoulas
03-01-06, 01:50
Η μαγεία του ΟΤΕ σε όλου του το μεγαλείο.Κοιτάξτε τα φανταστικά νούμερα που δίνει το test για την γραμμή μου (384).
Downstream 93 Kbps (11.6 KB/sec) 100 Kbps (inc. overheads)
Upstream 110 Kbps (13.8 KB/sec) 118 Kbps (inc. overheads)
Έχω δοκιμάσει 2 ISPs και δίνουν τα ίδια πάνω κάτω αποτελέσματα.
Πήρα τηλέφωνο και δήλωσα βλάβη αλλά λέτε να μη την δεκτούν γιατί είναι μέσα στα αποδεκτά όρια κατά τον ΟΤΕ?:evil:
Πάντως μία άλλη φορά που είχα δηλώσει βλάβη για χαμηλή ταχύτητα μου είπαν πως μέχρι τα 15kB:haha είναι αποδεκτή ταχύτητα για τον :worthy:ΟΤΕ και την απέρριψαν (Αφού έπιανα 20kB)!!(Που πας ρε Καραμήτρο?)
Αν υπάρχει κανένας άλλος χρήστης από την περιοχή ας μας πει τις εντυπώσεις του άπο το δίκτυο.

zig
04-01-06, 14:34
Αγαπητέ φίλε από ότι έχω καταλάβει όλοι πάνω κάτω τα ίδια τραβάμε. Εγώ μένω Αγ. Βαρβάρα, πολύ κοντά στα σύνορα με Κορυδαλλό και αυτές τις ταχύτητες μου δίνει το τεστ αυτή την στιγμή (δεν ξέρω αν είμαι στο dslam Κορυδαλλού).

Downstream 169 Kbps (21.1 KB/sec) 182 Kbps (inc. overheads)
Upstream 108 Kbps (13.5 KB/sec) 116 Kbps (inc. overheads)

Πάντως έχω παρατηρήσει να κατεβάζει ακόμα και με 384 kbps κάποιες στιγμές (βραδυνές κυρίως ώρες) οπότε μάλλον δεν πρέπει να φταίει η ποιότητα του δικτύου στο σπίτι μου - περιοχή μου. Τυπικά λοιπόν μεγάλος αριθμός χρηστών θα μοιράζονται μικρότερη του κανονικού συνολική χωρητικότητα. :thumbdown

@ ADSLgr.com All rights reserved.