PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος στη HOL..



boza
06-04-09, 22:29
Καλησπέρα παιδιά.. μεταφέρθηκα στην hol απο τη forthnet... αλλα δεν εχουν ξεκινήσει και πολύ καλά τα πράγματα... ενώ μου έχουν πει οτι η υπηρεσία μου έχει ενεργοποιηθεί και με χρεώνουν κανονικά.. συνδέομαι ακόμα μέσω της forthnet αφου οι κωδικοί της hol που βάζω δεν κάνουν σύνδεση.. μίλησα με τους τεχνικούς της hol και μου είπαν να περιμένω τον εξοπλισμό αφού περιέχει τους σωστούς κωδικούς... τεσπα είναι δυνατόν να συγχρονίζω με hol και να συνδέομαι με forthnet???

fritzentzoulas
06-04-09, 22:35
Σε ποσο καιρο ενεργοποιηθηκες?

mondeo
06-04-09, 23:07
Καλησπέρα παιδιά.. μεταφέρθηκα στην hol απο τη forthnet... αλλα δεν εχουν ξεκινήσει και πολύ καλά τα πράγματα... ενώ μου έχουν πει οτι η υπηρεσία μου έχει ενεργοποιηθεί και με χρεώνουν κανονικά.. συνδέομαι ακόμα μέσω της forthnet αφου οι κωδικοί της hol που βάζω δεν κάνουν σύνδεση.. μίλησα με τους τεχνικούς της hol και μου είπαν να περιμένω τον εξοπλισμό αφού περιέχει τους σωστούς κωδικούς... τεσπα είναι δυνατόν να συγχρονίζω με hol και να συνδέομαι με forthnet???
Δεν συνδέεσαι με Forthnet.Με Hol συνδέεσαι.Απλά στην Hol στο ιδιόκτητο έχουν απενεργοποιήσει το authentication και μπορείς ακόμα και χωρίς username-password να συνδεθείς.Το Netfaster που θα λάβεις έχει περασμένα τα εξής στοιχεία:
Username: guest@adsl.gr
Password: guest
Κάνε το εξής:Μπες στο www.speedtest.net και θα δεις αριστερά την IP και τον ISP σου.

boza
07-04-09, 00:22
Δεν συνδέεσαι με Forthnet.Με Hol συνδέεσαι.Απλά στην Hol στο ιδιόκτητο έχουν απενεργοποιήσει το authentication και μπορείς ακόμα και χωρίς username-password να συνδεθείς.Το Netfaster που θα λάβεις έχει περασμένα τα εξής στοιχεία:
Username: guest@adsl.gr
Password: guest
Κάνε το εξής:Μπες στο www.speedtest.net (http://www.speedtest.net) και θα δεις αριστερά την IP και τον ISP σου.
για isp μου λέει οτι έχω forthnet. Έκανα αίτηση 16/03 και μετά από 14 μέρες με ενημερώσανε οτι ο οτε δεν δέχτηκε την αίτηση και θα κανανε αποστολή ξανά... αλλά μετα απο 3 μέρες, απο αυτό το σκηνικό μου στείλανε οτι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί... τι να έχει γίνει άραγε???:hmm: πάντως το μόνο σίγουρο είναι οτι συνδέομαι με forthnet...

christooos
07-04-09, 04:08
Και γω περίπου ίδια περίπτωση είμαι από Forthnet > HOL. Και ούτε που κατάλαβα πότε έγινε η μετάβαση...

Μου έστειλαν βέβαια και αίτηση καταγγελίας της σύμβασης από την 4net.. Αν δεν το κάνω πειράζει;

@ ADSLgr.com All rights reserved.