PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποχωρω μετα απο παραμονη ενος μηνα!



alexpen
08-04-09, 20:22
Απο την πρωτη κιολας μερα συνδεσης μου ειχα προβληματα με την ταχυτητα. Απο την πρωτη κιολας μερα εκαναν λογο για προβλημα του ΟΤΕ και βραχυκυκλωμα. Μολις σημερα, μετα απο 2 δηλωσεις βλαβης μου ειπαν πως το προβλημα εχει αποκατασταθει. Παρ'ολα αυτα οι ταχυτητες μου ειναι απελπιστηκα αργες. Καλεσα λοιπον την τ.υ σημερα (πριν λιγο για την ακριβεια) και μιλωντας αρχικα με καποιον κυριο ο οποιος μου πε να κλεισω και θα με παρει πισω, δεν με πηρε ποτε πισω. Ξανακαλεσα, εξυπηρετουμενος αυτην την φορα απο μια κυρια. Οταν της ειπα οτι δεν με καλεσε κανεις πισω ενω περιμενα με ρωτησε αμεσως το ονομα του, το οποιο δεν ειχα συγκρατισει. Για να μην μακρυγορω, η κυρια αυτη ηταν εξυπηρετικοτατη. Αφου ελεγξε το κεντρο στο οποιο ανηκω, μου ειπε πως το κεντρο αντιμετωπιζει σοβαρο προβλημα απο τον ιανουαριο. Οταν την ρωτησα αν γνωριζει για το μεγεθος του προβληματος μου ειπε πως οι ταχυτητες οι οποιες απολαμβανουμε ειναι dial up. Με ικανοποιησε πληρως η απαντηση της. Επισης, μου συνεστησε να κανω υπομονη και μου ειπε πως οι εργασιες αναβαθμισης δεν εχουν ξεκινησει ακομα. Επειδη να κανω υπομονη εχω την καλη διαθεση, δεν εχω την διαθεση να πληρωνω αδικα ομως, και επειδη προσωπικα πιστευω πως το προβλημα αν λυθει θα λυθει σε κανενα 6μηνο και μετα απο κανενα 6μηνο θα υπαρχουν τα ιδια προβληματα, αποφασισα να την κανω για HOL lite. Αν και δεν θελω καν τηλεφωνια και θα ηθελα και λιγο γρηγοροτερο ιντερνετ απο τα 6mbps δεν εχω αλλη επιλογη.
Τονιζω πως απο τους ορους του συμβολαιου που εχουμε υπογραψει προκυπτει οτι εχουμε το δικαιωμα υπαναχωρησης χωρις την ποινη των 70 ευρω.
Αυτα απο μενα

Υ.Γ. ελπιζω να πανε ολα καλα με την HOL και να μπαινω που και που εδω, να γελαω λιγο με τα χαλια τους.

alex24
08-04-09, 21:12
Eνταξει που και που θα εχεις και dial up και με την hol οπως εγω και μερικοι αλλοι!Ελπιζω να εισαι μια απο τις εξαιρεσεις εγω παντως δεν ημουν και αλλαζω λιμερια:respekt:

nmavro73
08-04-09, 21:30
Μα θα σου πουν ότι έχεις νετ!Οτι δεν διακόπηκε η υπηρεσία σου εντελώς.Αυτή τη στιγμή 3 Links είναι πεσμένα.Οπότε σέρνεται εντελώς

utp
08-04-09, 21:32
Μα θα σου πουν ότι έχεις νετ!Οτι δεν διακόπηκε η υπηρεσία σου εντελώς.Αυτή τη στιγμή 3 Links είναι πεσμένα.Οπότε σέρνεται εντελώς

Sorry για το off-topic.Αλλα πως βλεπουμε σε τι κατασταση βρισκονται τα link?Οντως σερνεται αυτη τη στιγμη.

alexpen
08-04-09, 22:17
Μα θα σου πουν ότι έχεις νετ!Οτι δεν διακόπηκε η υπηρεσία σου εντελώς.Αυτή τη στιγμή 3 Links είναι πεσμένα.Οπότε σέρνεται εντελώς

Ε τοτε ειναι που θα γελασω πραγματικα...μιλησα με μια απο κει και κρατησα και το ονομα της η οποια μου διαβεβαιωσε την τραγικη κατασταση αλλα κ οτι μπορω να την κανω οτι ωρα θελω χωρις να πληρωσω.

nmavro73
08-04-09, 22:18
Αν τη βρεις την επόμενη φορά πες μου. Γιατί εμένα μια κυρία που μου είπε ότι θα αποζημιωθω εξαφανίστηκε από την εταιρία και δεν την ήξερε κανείς

alexpen
08-04-09, 22:23
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!πλακα πλακα σημερα την ζητουσα και δεν την βρισκανε! Το λεει ξεκαθαρα και ο ορος του συμβολαιου αλλα και αυτοι στο site τους καπου. Αν θυμασαι ειχα κανει και ενα θεμα στο οποιο παλι εσυ ειχεσ σχολιασει με τους ορους κλπ....
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=283188

nmavro73
08-04-09, 22:30
Ναι εγώ το είπα.Σου λέω όμως δύο γεγονότα
1)Οτι μου τηλεφώνησαν και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι καμμία αποζημίωση και ότι αν αποχωρήσω πριν τους 12 μήνες θα πληρώσω 70 ευρώ ακόμη και αν πηγαίνει σαν dial up.Την επίσημη απάντηση της εταιρίας στην καταγγελία επίσης φαντάζομαι την είδες
2)Η κυρία που μου είπε ότι θα αποζημιωθώ εξαφανίστηκε.Όχι μόνο δεν την έβρισκαν, αλλά και δεν την ήξεραν

alexpen
08-04-09, 22:48
Θα σου εχω νεοτερα αυριο το πρωι...Ενα ειναι το σιγουρο!σιγα μην τους δωσω 70 ευρω...
Δεν θα τους κανω την χαρη.

theopan
10-04-09, 15:00
Ναι εγώ το είπα.Σου λέω όμως δύο γεγονότα
1)Οτι μου τηλεφώνησαν και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι καμμία αποζημίωση και ότι αν αποχωρήσω πριν τους 12 μήνες θα πληρώσω 70 ευρώ ακόμη και αν πηγαίνει σαν dial up.

"Ελάτε να τα πάρετε" τους λες απλά σε τέτοια φάση.

spsomas
10-04-09, 15:13
Παραθέτω και το link αλλά και τα λεγόμενα της forthnet
http://www.forthnet.gr/templates/faq.aspx?c=10011596

"Το broadband είναι σύνδεση υψηλών ταχυτήτων, που συνδυάζει τηλέφωνο, internet και τηλεόραση μαζί, δίνοντας στους χρήστες δυνατότητες επικοινωνίας, διασκέδασης, ψυχαγωγίας και ενημέρωσης. Μπορείτε πλέον μέσα από μία γραμμή να έχετε τηλέφωνο και Internet και σύντομα μέσα από την broadband σύνδεσή σας, θα μπορείτε να βλέπετε τηλεόραση ζωντανά ή κατά παραγγελία (Video On Demand). "

Ρώτα λοιπόν αν έκανες σύνδεση broadband ή dialup. Τι σημαίνει το ένα και τι το άλλο. Βέβαια άκρη με αυτούς τους !!@#!@!#$# δεν θα βρείς αλλά σε δουλειά να βρισκόμαστε.

cosmo_vicius
10-04-09, 16:27
Και μενα παντως σημερα ενω εχω προβλημα και ενω δεν μπορουνε να το λυσουν μου ειπανε μετα απο τηλεφωνημα τους οτι παρ ολα αυτα τα οποια ειχα και αφου εχει ερθει μεχρι και τεχνικος στο σπιτι και δεν μπορεσε να δωσει λυση εγω για να φυγω θα πληρωσω 70€. Ενοειτε οτι θα το φτασω στα ακρα!!!!!!!
Αν θελουν μεχρι και δικαστικος θα παω!!!!!!!
Ενταξει να μπαινουμε και νε φευγουμε οποτε να ναι (αν και ουτε και αυτο το βρισκω λογικο) αντε να πληρωσω αλλα να φταινε και να με παιρνουν και με υφακι επιτακτηκο και να μου λενε περι πολιτικης της ετεριας????????? Σιγα το καφενειο γιατι τελικα καφενειο απο οτι καταλαβα! Αυτο το πραγμα σε κανεναν αλλο παροχο δεν το εχω συναντησει και εχω περασει απο πολους......

spsomas
11-04-09, 21:08
Τώρα για δικαστικώς δεν ξέρω αν αξίζει (για 70€) αλλά πάντως όσο μπορείς (και φυσικά αντέχεις) κυνήγησέ το

@ ADSLgr.com All rights reserved.