PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχύτητες On telecoms Στην Πεντέλη



djx
09-04-09, 14:48
Καλησπέρα σας.Πρόσφατα μετακόμισα στην Πεντέλη(παλαια) και περίμενα ταχύτητες υπερβολικά χαμηλές διότι η περιοχή είναι μακριά απο το αστικό κέντρο(πεντέλης). Σήμερα μου ήρθε η On μετα απο 24 μέρες που περίμενα την μεταφορα και ειδα έκπληκτος οτι το Pirelli συχρονίζει γύρω στα 11 mpbs download και att. 29 με 30 (αλλάζει καθε λίγο). Τηλεόραση έχω κανονικά και το pirelli κάνει βεβαια restart περιπου κάθε 2 με 3 ώρες. Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά: Βάλανε κανενα dslam στην περιοχή η επειδη είναι νεος βρόγχος γίνεται αυτο; οχι οτι με χαλάει απλα άλλα είχα ακουσει για την περιοχή σχετικα με ταχυτητες adsl. Λέτε μετα απο κανα 2 μηνο η μετα απο καμια βροχή να πέσει ξαφνικά η ταχύτητα; Οποιος γνωρίζει παρακαλώ.Σας ευχαριστώ.

* Πρώτα έμενα Μελίσσια και ειχα 7 με 8 mpbs και αυτο με το ζόρι.και 33 att.

ever
10-05-09, 15:02
καλησπέρα. νέος χρήστης κι εγω και νέος στην on telecoms.djx κι εγω πριν 2 μερες συνδεθηκα στην on και συχρονίζω στα 18mbps. με την βοήθεια ενός φιλου μπηκαμε στο router μου και ειχε att down 20 και noise στο down ειχε 22. τηλεόραση της on χωρίς προβλήματα.και μενα μου κανει εντύπωση.ένας φίλος μου που μένει λιγο πιο πάνω προς (νεα πεντελη) έχει connx και πιάνει 16 mbps(απ οτι μου λεει).
* εγώ μένω κοντα στην νεα πεντέλη(κοντά στην λεωφόρο πεντέλης). το μονο σιγουρο είναι πως κάτι άλλαξε στην περιοχή (να ναι καλα ο οτε?) τι να πω!!!!
παλαιότερα μου λέγανε ταχύτητες στην περιοχή και είχα πελαγώσει. μου λεγανε και μένα για χαλια ταχυτητες και αποσυνδεσεις.

djx
10-05-09, 16:26
thank you. εγω ειχα διακοπες της τελευταιες μέρες στο pirelli και απο χθες τα στατιστικα μου άλλαξαν παλι ευτηχώς προς το καλύτερο και το pirelli δειχνει να συγχρονίζει στα 15284 με noise margin downstreem 27 me 28 (αλλάζει συχνά) χωρίς προβλήματα απο χθές τουλάχιστον και χωρίς αποσυνδέσεις. το κουφό είναι ότι το dslam πεντέλης είναι 7 χιλιόμετρα απο εδώ στα Μελίσσια. τι έγινε άραγε? βάλανε mini dslam? και αν ναι πού? πήγα στον οτε στο χαλάνδρι της προάλλες και τους ρώτησα για αυτο και μου ειπαν πως αναβαθμίζουνε προβληματικές περιοχές για να αντέξει το δίκτυο για το connx-tv. εντάξει αλλα εγω που ειμαι on γιατι επηρεάζομαι? οχι οτι με χαλάει αλλα τι τον έπιασε ξαφνικά τον οτε? μακάρι να συνεχίσει έτσι. όλοι βασικα οι πάροχοι μακάρι να βελτιωθούν σε ολη την ελλάδα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.