PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή ρούτερ γίνεται;



kosmous
09-04-09, 22:06
Ήρθε το νέο ρούτερ της thomson σε λευκό χρώμα για το μαγαζί και θέλω αν γίνεται να το βάλω στο σπίτι στην θέση του ανθρακί .

Θα δουλέψει αλλάζοντας τα username και password στις ρυθμίσεις internet connection η έρχεται ρυθμισμένο από τα κεντρικά ?

ZhenXlogic
09-04-09, 22:25
Ήρθε το νέο ρούτερ της thomson σε λευκό χρώμα για το μαγαζί και θέλω αν γίνεται να το βάλω στο σπίτι στην θέση του ανθρακί .

Θα δουλέψει αλλάζοντας τα username και password στις ρυθμίσεις internet connection η έρχεται ρυθμισμένο από τα κεντρικά ?


Το router αφου στο στηλανε για το μαγαζι θα μπει εκει για οπου το εστηλαν.
Μην κανεις τραμπες τα routers γιατι πεζει να εχεις προβληματα. ;)

kosmous
09-04-09, 22:29
Έχεις δίκιο , μόλις μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και μου επιβεβαίωσαν πως έρχεται προρυθμισμένο για τον συγκεκριμένο τηλεφωνικό αριθμό .

Αν κάνω αλλαγή μεταξύ τους δεν θα λειτουργήσει η τηλεφωνία και θα έχω μόνο internet .

Cacofonix
09-04-09, 22:42
Να υποθέσω ότι ήθελες να κάνεις την τράμπα για αισθητικούς λόγους;

ariadgr
09-04-09, 22:46
Ήρθε το νέο ρούτερ της thomson σε λευκό χρώμα για το μαγαζί

Το 782;

kosmous
09-04-09, 22:53
Να υποθέσω ότι ήθελες να κάνεις την τράμπα για αισθητικούς λόγους;


Ακριβώς , το speedtouch δεν λέει και πολλά για το χολ του σπιτιού .


Το 782;


Ναι , TG782 λευκό γύρω γύρω και ανοιχτό γκρι από πάνω .
Ειδικά το κουμπάκι στο κέντρο για το wireless με το πορτοκαλί led είναι όλα τα λεφτά .
Κρίμα που θα μπει στο γραφείο και μάλιστα σε σημείο που δεν θα φαίνεται καθόλου .

Cacofonix
09-04-09, 22:55
kosmous, έχει και μπαταρία αυτό;

ariadgr
09-04-09, 23:01
έχει και μπαταρία αυτό;

Οχι...

Cacofonix
09-04-09, 23:03
Ποια η διαφορά του σε σχέση με το 780, εσωτερικά;

kosmous
09-04-09, 23:19
Δεν βλέπω υποδοχή για μπαταρία .
Σας παραθέτω πρόχειρη φωτό για να συγκρίνετε .

hey ma
13-04-09, 16:35
Εγώ πάντως προτιμώ το ανθρακί σαν χρώμα! Ξέρει όμως κανείς ποιό είναι καλύτερο? Έχουν τις ίδιες λειτουργίες? Ρωτάω γιατί τελικά θα μου στείλουν το 782 οπότε να χαίρομαι που δεν πήρα το Pirelli ή θα το μετανοιώσω???

dzadelis
13-04-09, 20:08
Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το ST782 από τη στιγμή που δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Εντούτοις τα Speedtouch της Thomson μου εμπνέουν γενικά εμπιστοσύνη. Πάντως και το Pirelli που έχω στη μία μου σύνδεση λειτουργεί άψογα. Οπότε φίλε hey ma, μην αγχώνεσαι.
;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.