PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με facebook



martinaki17
13-04-09, 22:39
Έχω ένα πρόβλημα στο facebook εδώ και κάποιες μέρες.Φίλοι μου μου είπαν ότι με εμφανίζει online(ενώ δεν είμαι) και όταν θέλουν να μου μιλήσουν στη συνέχεια λέει ότι είμαι offline.Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό?Ευχαριστώ!

gtklocker
13-04-09, 22:56
Πολύ απλά: bug στο facebook

Ακόμα και αν κάνεις χειροκίνητο logout το κάνει αυτό;

vasim
14-04-09, 07:50
Το facebook, στην προσπάθειά του να βάλει όλο και περισσότερες "εφαρμογές" (χαχαχα εδώ γελάνε) έχει γίνει πιο αργό και από την καθυστέρηση. Κακογραμμένος κώδικας μου φαίνεται με επίσης κακογραμμένα ajax στοιχεία.

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεστε. Έχει bugs χιλιάδες και λογικό είναι και κάποια στιγμή θα διορθωθούν αυτόματα.

breadfan
14-04-09, 09:31
Θα συμφωνησω με τον vasim αλλα το τελευταιο διαστημα πανω εκει που ειχε στρωσει λιγο η κατασταση οσο αναφορα τις official facebook apps παλι δειχνουν να τα εχουν κανει μανταρα...Refresh Rate απλα καμια σχεση με την πραγματικοτητα....Online status παει περιπατο...απιστευτα disconnects απο το πουθενα...

Μαρινα αυτο που εχεις να κανεις ειναι απλα να περιμενεις για να διορθωθει το προβλημα!

vasim
14-04-09, 13:55
Γενικά, στην κάψα τους να προσελκύσουν όλο και περισσότερα άτομα + το να το φορτώσουν με όλο περισσότερη ευχρηστία, γράφουν php κώδικα άναρχα και παλαβά με ένα σωρό includes και δε ξέρω εγώ τι άλλο (ajax based).

Σε λίγο όπως προείπε και ο φίλος από πάνω δε θα μπορεί να συνδεθεί κανένας. Πάντως αν και δημοφιλές αποτελεί κατάπτιστη εφαρμογή. Καλύτερα να έβαζαν ένα phbb. πιο γρήγορο θα ήταν..

alexandrozz
14-04-09, 16:07
Σε λίγο όπως προείπε και ο φίλος από πάνω δε θα μπορεί να συνδεθεί κανένας. Πάντως αν και δημοφιλές αποτελεί κατάπτιστη εφαρμογή. Καλύτερα να έβαζαν ένα phbb. πιο γρήγορο θα ήταν..
Τι σχέση έχει το phbb με το facebook?

martinaki17
14-04-09, 16:46
Όπως και να κάνω logout το ίδιο πρόβλημα υπάρχει.Στην αρχή σκέφτηκα μήπως οφείλεται σε spam αλλά δν νομίζω γιατί το κάνει μόνο στο δικό μου λογαριασμό.

vasim
14-04-09, 16:49
Τι σχέση έχει το phbb με το facebook?

Να λειτουργεί σα φόρουμ, αντί για μέσο κοιν. δικτύωσης...

xsterg
14-06-09, 14:17
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ. ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΤΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΦΩΤΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΘΩΣ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΟΝΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΕ ΛΙΣΤΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΡΧΙΚΑ. ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.