PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με EUTELSAT 16 EAST



germanos
19-04-09, 19:30
καλησπερα σε ολους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.Εχω προβλιμα με τον συγκεκριμενο δοριφορο.Εχω πιατο 1m kαι 1.40,με οποιον και να προσπαθισω να τον πιασω τον πιανω οριακα με πολι κακο σημα,μενω περιστερι εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα?ειναι προβληματικος ο δοριφορος?

Νικαετός
19-04-09, 19:34
Από όσο θυμάμαι παλιά τον "έπιανα" άνετα. Έχει αλλάξει κάτι από τότε? Έχει μείνει κανένα μπουκέτο σε αυτόν??

germanos
19-04-09, 19:46
Ανεβασα το θεμα καταλαθος δυο φορες μπορεις να σβισεις το ενα απο τα δυο?οχι δεν ξερω αναλαξε κατι αλλα δεν τον πιανω καλα.οσο για μπουκετα εχει το αλβανικο που το ανοιγε η διαβολο μοντουλα τον ειχα βαλει για τον θειο μου για να βλεπει τα ποδοσφαιρα και μου εμεινε ο δοριφορος.απλα ρωταω απο περιεργια για να δω γιατι δεν μπορω να τον πιασω καλα.

Νικαετός
19-04-09, 20:19
Χμμ, εδώ στη γειτονιά μου με πιάτα ~ 1 m, δεν υπάρχει πρόβλημα από όσο ξέρω. Μάλιστα επειδή μένουν πολλοί αλλοδαποί είναι γεμάτη η γειτονιά από πιάτα προσανατολισμένα στις 16 Ε. Μάλλον το πιάτο σου, λόγω αέρα έστριψε... ή το καλώδιο έχει πρόβλημα. Γιατί ένα ψηφιακό μπουκέτο ή το πιάνεις ή δεν το πιάνεις. Όταν λες δεν το πιάνεις καλά, εννοείς έχει κολλήματα η εικόνα, πιξελιάσματα κλπ ή άλλου είδους προβλήματα ??

Άρης13
19-04-09, 22:31
Σιγουρα ο δορυφορος δεν εχει κανενα προβλημα, τον πιανεις με παρα πολυ καλο σημα στην Αθηνα ακομη και με μικρο πιατο. Προβλημα με το πιατο, lnb σου μαλλον

serf f2
19-04-09, 23:35
Με 1 μ πιατο τον πιανω (καμπανα) και με οποιοδηποτε καιρο

germanos
22-04-09, 14:28
Ηθελα να πω με παρακεντρη ρυθμιση στο lnb και οχι με κεντρικο lnb.Τελικα το δοκιμασα στο πιατο με κεντρικο το lnb και μονο τον συγκεκριμενο δοριφορο και τον επιασε μια χαρα.Eυχαριστω παντος ολους σας για τιν βοηθια και τον χρονο σας:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.