PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορώ να υπαναχωρήσω αφού δεν έχω συνδεθεί;



nnik
20-04-09, 22:03
Είμαι συνδρομητής της Φόρθνετ και έχω κάνει αίτηση στη HOL αλλά επειδή έχουν αρχίσει τα όργανα και εκεί μετανόησα και μάλλον θα πάω ΟΤΕ.
Το status στο site της HOL γράφει ότι η αίτησή μου προωθήθηκε για υλοποίηση
μου έχουν στείλει το ρούτερ αλλά δεν έχω συνδεθεί ακόμα και ούτε μου έχει δοθεί πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης.
Μπορώ να υπαναχωρήσω και πως;

harris
20-04-09, 22:44
Ναι, από όσο γνωρίζω μπορείς να υπαναχωρήσεις με ακυρωτικό φαξ... αν και φοβάμαι ότι θα ξεκινήσεις μια περιπέτεια έτσι...

Γιατί θέλεις να υπαναχωρήσεις αλήθεια; Ποια όργανα ξεκίνησαν στην hol :what:

nnik
20-04-09, 22:46
Ναι, από όσο γνωρίζω μπορείς να υπαναχωρήσεις με ακυρωτικό φαξ... αν και φοβάμαι ότι θα ξεκινήσεις μια περιπέτεια έτσι...

Γιατί θέλεις να υπαναχωρήσεις αλήθεια; Ποια όργανα ξεκίνησαν στην hol :what:

Υπάρχει ειδικό έντυπο και που το στέλνω;
Ένα που έχω βρεi είναι μόνο για το HOL TV.

theopan
21-04-09, 00:54
Είμαι συνδρομητής της Φόρθνετ και έχω κάνει αίτηση στη HOL αλλά επειδή έχουν αρχίσει τα όργανα και εκεί μετανόησα και μάλλον θα πάω ΟΤΕ.
Το status στο site της HOL γράφει ότι η αίτησή μου προωθήθηκε για υλοποίηση
μου έχουν στείλει το ρούτερ αλλά δεν έχω συνδεθεί ακόμα και ούτε μου έχει δοθεί πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης.
Μπορώ να υπαναχωρήσω και πως;

Η σύμβαση ξεκινά να ισχύει από την ημέρα που ενεργοποιήσε. Μέχρι τότε υπάρχει απλά μια αίτηση (=παλιόχαρτο). Κατά συνέπεια δεν τίθεται θέμα "υπαναχώρησης" από ανύπαρκτη σύμβαση. Μην βιάζεσαι όμως, γιατί υπάρχουν άλλοι κίνδυνοι.

harris
21-04-09, 11:40
Υπάρχει ειδικό έντυπο και που το στέλνω;
Ένα που έχω βρεi είναι μόνο για το HOL TV.

Δεν ξέρω κάτι περί ειδικού εγγράφου... Πάρε τηλέφωνο στο 2130004000 (που είναι γεωγραφικός αριθμός και άρα δωρεάν κλήση), και ρώτα στο τμήμα πωλήσεων.

nnik
21-04-09, 13:39
Ευχαριστώ πολύ.
Προφανώς υπονοείς ότι με την ακύρωση μπορεί να τρέχω και να μη φτάνω με μια γραμμή που θα μείνει στον αέρα.
Τέλος πάντων .Ίδωμεν.

gkandir
21-04-09, 13:44
Πόσο καιρό σε έχουν καθυστερήσει και θέλεις να ακυρώσεις τη σύνδεση;

nick7
21-04-09, 16:13
Αυτό το μύνημα λογικά θα το λάβεις και σε sms.Μπές στο site της hol με τα στοιχεία σου να δείς το status ξανά.Αν δεν γράφει πουθενά οτι έχει υλοποιηθεί η αίτηση σου δηλ. ο ΟΤΕ να έχει κατασκευάσει τον βρόγχο και εχει δώσει ημ/νία ενεργοποίησης τότε μπορείς να στειλείς ενα αίτημα υπαναχώρησης στην hol.Αυτή η φόρμα υπάρχει στην σύμβαση που έχεις στα χέρια σου αλλιώς μπορείς να το κάνεις και σε μια λευκή κόλλα Α4.

theofilos79
21-04-09, 17:18
είναι πολύ επικύνδινο να μείνεις για αρκετό καιρό χωρίς γραμμή αν ακηρώσεις την αίτηση σου. Κατα περιόδους έχουν ακουστεί πολλά και διάφορα.

anepro
27-04-09, 00:28
Είμαι συνδρομητής της Φόρθνετ και έχω κάνει αίτηση στη HOL ...
μου έχουν στείλει το ρούτερ αλλά δεν έχω συνδεθεί ακόμα και ούτε μου έχει δοθεί πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης.
Μπορώ να υπαναχωρήσω και πως;

Με πιό τρόπο σου έστειλαν το router;

nnik
27-04-09, 09:41
Με courier.

anepro
27-04-09, 13:52
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

alexpen
06-05-09, 10:34
Την ιδια ακριβως απορια εχω κ εγω μονο που εμενα δεν μου εχουν στειλει σμσ ουτε ρουτερ.
Μονο στο σαιτ τους εχει βγαλει πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.