PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπάρχει πρόβλημα αυτή τη στιγμή;



Dr-PsychoGR
21-04-09, 18:30
Παιδιά έχει κάποιος πρόβλημα με την είσοδο σε ορισμένες ιστοσελίδες;

π.χ. αυτή τη στιγμή δεν μπαίνει σε google.com, mail.google.com, facebook, youtube, skai.gr κτλπ..

:hmm:

Ενώ στο adslgr μπαίνει κανονικά! :rolleyes:

Rebel Scum
21-04-09, 18:36
Κανένα πρόβλημα εδώ....

zoug100
21-04-09, 18:37
εδω πατρα φιλε που ειμαι εγω ολα κανονικα ειναι.μπαινω σε ολες τις σελιδες που ανεφερες

valen_gr
21-04-09, 18:39
και εγω εχω προβλημα....με πολυ ζορι ανοιγουν μερικες σελιδες...

Dr-PsychoGR
21-04-09, 18:41
και εγω εχω προβλημα....με πολυ ζορι ανοιγουν μερικες σελιδες...

σε μένα διορθώτηκε..
αλλά έκανα πολλές φορές restart το router :rolleyes:

apopanos
21-04-09, 22:53
Που βρίσκεσαι? Ηράκλειο Αττικής πάντως και απο άλλους που έχω μιλήσει στην ίδια περιοχή μεγάλο πρόβλημα, μία ώρα μέσα και μετά τίποτα. Γενικά απορώ! Ας μου πεί κάποιος ένα Γ.....νο λόγω να προτείνω σε υποψήφιους συνδρομητές να προτιμήσουν το conn x. Δεν καταλαβαίνω ένα πράμα. Πώς όλες οι εταιρείες σε περίπτωση προβλήματος έχουν εικοσιτετράωρη τηλεφωνική υποστήριξη και ο ΟΤΕ το παίζει κυρία? Δηλαδή εάν σου τύχει πρόβλημα το σαββατοκύριακο την έκατσες.

f15
21-04-09, 23:18
Που βρίσκεσαι? .

Ο φίλος Dr-PsychoGR νομίζω οτι είναι εδώ διπλά στην Κομοτηνή :) (είδες πως μας ενώνει ο ΟΤΕ ?)

Πάντως εδώ από Aθηνα μεριά δεν πήραμε είδηση κάτι τέτοιο Psycho :)

apopanos
21-04-09, 23:31
Αμα σου τύχη το ΠΣΚ να μην έχεις internet και να περιμένεις τις κυρίες να ξημερώσει Δευτέρα, έλα να μου πείς, και μετά απο αλλαγή δύο router. Tώρα θα πάρω αύριο και ένα spliteraki να δω αν φταίει αυτό

fouli
22-04-09, 00:41
Απο Μ.Τετάρτη συνεχεις οι αποσυνδέσεις σε εμένα,είμαι στην Πεύκη έχω conn-x.Κάνω reboot και για λίγη ώρα όλα καλά.Μετά ξανα τα ίδια.Τους πήρα τηλ σήμερα,είπανε θα το κοιτάξουνε αλλά να μην κλείσω το router(Sagem 2404).Προφανώς ξαναέκανα reboot για να μπω εδώ,μήπως δω τίποτα σχετικό.Πληροφοριακα είμαι σχεδόν άσχετη,οπότε μην ρωτήσετε πληροφορίες.Πριν δεκαπέντε μέρες είχαν έρθει για να δούν γιατί αργούσε να ξανασυνδεθεί στην αλλαγή της IP.Υποτίθεται ότι τσεκάρανε τις παραμέτρους,δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να άλλαξε...Αν μπορεί κάποιος να με φωτήσει σε απλά ελληνικά θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα!

TZORILOS
22-04-09, 02:15
Μικροπροβληματάκια στο facebook μόνο αλλά αυτό πιστεύω θάχει να κάνει με το συνοστισμό που πιθανό να υπάρχει κάποπιες ώρες

Dr-PsychoGR
22-04-09, 07:12
Ο φίλος Dr-PsychoGR νομίζω οτι είναι εδώ διπλά στην Κομοτηνή :) (είδες πως μας ενώνει ο ΟΤΕ ?)

Πάντως εδώ από Aθηνα μεριά δεν πήραμε είδηση κάτι τέτοιο Psycho :)

Σωστός. όπου και να είμαστε αρκεί να έχουμε (Π)ΟΤΕ. Μας ενώνει :lol:

lefteris112
22-04-09, 15:57
Παιδιά εγώ από το πρωί έχω πέσει 2mbit , έχει κανείς άλλος πρόβλημα στην Πετρούπολη?

Dr-PsychoGR
22-04-09, 19:12
Πήρες τηλ. στην τεχνική υποστήριξη; :hmm:

lefteris112
22-04-09, 19:28
Πήρα 3 φορές (τις 2 πρώτες μου το έκλειναν) και τελικά το δήλωσα βλάβη.
48 ώρες και βλέπουμε......

opeth
23-04-09, 01:39
σημερα προβλημα και εδω (ν.μακρη αττικης) με otenet.. youtube,google,myspace δεν ανοιγουν παρα με πολυ υπομονη μετα απο καποιες προσπαθειες

lefteris112
23-04-09, 18:42
Με πήραν τηλ από τον ΟΤΕ πριν από λίγο και κάναμε κάτι restart άλλα τίποτα.
Ασε που προσπαθούσε να με πείσει πως δεν είναι και τίποτα η πτώση των 2mbit , με τα πολλά μου είπαν πως θα έρθει τεχνικός αύριο.
Το άλλο που μου είπαν ότι και καλά έχει ιο το pc μου και κόβει ταχύτητα, έλεος.

apopanos
23-04-09, 23:06
Καλησπέρα και πάλι!
Να σημειωθεί ότι σε μένα το πρόβλημα διορθώθηκε αφού αντικατέστησα το spliteraki. Μετά απο αυτό όλα έφτιαξαν και μέχρι τώρα δουλεύει κανονικά. Εντελώς τυχαία το άλλαξα αφού κανένας απο τους ξερόλες τεχνικούς στην τηλεφωνική μου επικοινωνία με τον ΟΤΕ δεν ανεφέρε οτι μπορεί να έφταιγε και αυτό.
Το λέω αυτό ποιο πολύ το λέω για σένα Fouli που απο ότι κατάλαβα αντιμετώπιζες το ίδιο πρόβλημα.

geovision
23-04-09, 23:44
Σήμερα εμείς στην δουλειά με εταιρικό conn-x ήμασταν down. Καλούσαμε απεγνωσμένα όλα τα τηλ της υποστήριξης, την εξυπηρέτηση β επιπέδου όπως μας έλεγαν και φυσικά τίποτα. Χρόνος επίλυσης βλάβης 2 ημέρες. Περίεργο, αφού το μαραφέτι δεν χαλάει όπως λέει στην διαφήμιση....

lefteris112
23-04-09, 23:54
Εντάξει μόλις με έριξαν άλλα 600kbps τώρα πλέον είμαι στα 16500, να δω που θα φτάσουν...:twisted:

Rebel Scum
24-04-09, 01:41
Εντάξει μόλις με έριξαν άλλα 600kbps τώρα πλέον είμαι στα 16500, να δω που θα φτάσουν...:twisted:

Η πτώση (συνολκα 2600 Κbps αν καταλαβαινω καλα) έγινε απότομα οπότε κάτι μπορεί να έγινε με το ΚΑΦΑΟ σου (να το άνοιξε τεχνικός και να "χαλασε" κάτι στη γραμμη σου πχ).
Εκτος και αν συνδεθηκαν πολλοι καινουργιοι στο κεντρο σου μαζι, αλλα απιθανο.

Εγω σε μια νυχτα ειχα πτωση 4 Mbps και ο πρωτος τεχνικος που ηρθε παροτι ασχοληθηκε αρκετη ωρα δεν εβρισκε καποιο προβλημα και τα έριχνε σε ποιοτητα γραμμης και αλλα τετοια...ο δευτερος που πρφανως ηξερε τι έκανε βρηκε το προβλημα αμεσως και το έλυσε. Το ηθικο διδαγμα : επεμεινε μεχρι να βρεις λυση.

lefteris112
24-04-09, 13:06
Μόλις γύρισα από τον ΟΤΕ Πετρούπολης.
Μίλησα με τον προϊστάμενο και μου έλεγε πως σε μια τόσο "καλή" γραμμή που πιάνει 17mbs δεν μπορεί να θεωρηθεί βλάβη η απώλεια των 2mbs, μου είπε πως θα περάσει τεχνικός αλλά μάλλον δεν θα γίνει τίποτα.
Εγώ πάντως άμα δεν γίνει κάτι μέχρι τη δεύτερα θα κάνω καταγγελία στη ΕΕΤΤ γιατί πέφτει πολύ δούλεμα.

Rebel Scum
25-04-09, 00:57
Μόλις γύρισα από τον ΟΤΕ Πετρούπολης.
Μίλησα με τον προϊστάμενο και μου έλεγε πως σε μια τόσο "καλή" γραμμή που πιάνει 17mbs δεν μπορεί να θεωρηθεί βλάβη η απώλεια των 2mbs, μου είπε πως θα περάσει τεχνικός αλλά μάλλον δεν θα γίνει τίποτα.
Εγώ πάντως άμα δεν γίνει κάτι μέχρι τη δεύτερα θα κάνω καταγγελία στη ΕΕΤΤ γιατί πέφτει πολύ δούλεμα.

Για τέτοιο θέμα δε θα πετύχεις κατι νομιζω με την καταγγελια. Δεν υπάρχει εγγυηση για την ταχυτητα...παρολαυτα για την τιμή των όπλων μπορείς να το κάνεις....

lefteris112
25-04-09, 12:00
Οχι για την ταχύτητα αλλά για την εξυπηρέτηση, τεχνικό δεν έχουν στείλει ακόμα.

fouli
27-04-09, 23:13
Καλησπέρα και πάλι!
Να σημειωθεί ότι σε μένα το πρόβλημα διορθώθηκε αφού αντικατέστησα το spliteraki. Μετά απο αυτό όλα έφτιαξαν και μέχρι τώρα δουλεύει κανονικά. Εντελώς τυχαία το άλλαξα αφού κανένας απο τους ξερόλες τεχνικούς στην τηλεφωνική μου επικοινωνία με τον ΟΤΕ δεν ανεφέρε οτι μπορεί να έφταιγε και αυτό.
Το λέω αυτό ποιο πολύ το λέω για σένα Fouli που απο ότι κατάλαβα αντιμετώπιζες το ίδιο πρόβλημα.

Σε ευχαριστω.Θα το δοκιμάσω αυριο και θα δούμε.Πάντως πληροφοριακά αναφέρω πως ο ΟΤΕ ακόμα τίποτα,ουτε διορθωθηκε η κατάσταση,ούτε με πήραν τηλ για να μου πούνε κάτι...

viardon
28-04-09, 11:51
Θεσσαλονίκη - Συκιές - Βάρνα ΚΑΛΩΔΙΑΚΗ ΒΛΑΒΗ απο εχθές.
Δεν έχω ουτε τηλέφωνο "Ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή του ΟΤΕ"

Κάνουν έργα αερίου και μάλλον έκοψαν καλώδιο
2 μέρες θα πάρει και βλέπουμε.

viardon
28-04-09, 23:15
Θεσσαλονίκη - Συκιές - Βάρνα ΚΑΛΩΔΙΑΚΗ ΒΛΑΒΗ απο εχθές.
Δεν έχω ουτε τηλέφωνο "Ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή του ΟΤΕ"

Κάνουν έργα αερίου και μάλλον έκοψαν καλώδιο
2 μέρες θα πάρει και βλέπουμε.

Για να μη λέμε μόνο τα κακώς κείμενα.....
Η βλάβη αποκαταστάθηκε σα να μην έγινε ποτέ. :oneup::oneup::oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.