PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με τη σύνδεση



spyrcom
08-01-06, 16:49
Αγαπητοί φίλοι, καλησπέρα. Δυστυχώς στη χώρα που ζούμε πάντα καταλήγουμε να ζητάμε βοήθεια σε κάποιο forum και όχι σ αυτούς που θε έπρεπε να μας την προσφέρουν αφού μας γραφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι...
/Τεσπα. Έχω το εξής πρόβλημα στο οποίο ζητώ τη βοήθεια σας. Πριν από ενάμιση μήνα έκανα αίτηση ενεργοποιησης adsl με το adsl in a box της forthnet. Μετά από πολύ καιρό και πολλά τηλεφωνήματα και ενώ ήμουν διακοπές μου ήρθε το γνωστό μνμ στο κινητό "η adsl σύνδεση σας ενεργοποιήθηκε...κλπ" .
Όταν χθες γύρισα από τις διακοπές και περίμενα να συνδεθώ και να ξεμπλέξω επιτέλους από τους απίστευτους τύπους της forthnet έγινε το εξης: Συνέδεσα κανονικά το modem σύμφωνα με τις οδηγίες. Όταν όμως πάτησα στο εικονίδιο AccessRunner control pannel το modem δε συγχρονιζόταν και έπαιρνα συνέχεια μήνυμα ...attempting to activate line --> line down.Σαν να μην είχα συνδέσει καν το modem στη γραμμή του τηλεφώνου. Αυτό συνεχίζεται ακόμα. Πήρα αρκετά τηλ. στη forthnet αλλά τπτ. Το μόνο που μου υπέδειξαν ήταν η αλλαγή κάποιων ρυθμίσεων που δεν βοήθησε σε τπτ. Έχει κανείς καμιά ευλογημένη ιδέα? Η να καταφύγω σε μπινελίκια?:twisted:

nnn
08-01-06, 16:52
Υπάρχουν κάποιοι driver για το f200 που επιλύουν το πρόβλημα συνήθως.
Στους έδωσε η Forthnet ?.

Αν όχι
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=28666

Καλώς ήρθες.

spyrcom
08-01-06, 17:17
δηλαδή πιστεύεις πως είναι πρόβλημα των drivers του modem ή μήπως είναι πρόβλημα της γραμμής ; εμένα αυτό με ανησυχεί

fantom2
08-01-06, 17:47
Και Εγω Ειχα Προβλημα Και Λυθηκε Μεσω Του Οτε(πορτα Χαλασμενη) Παρε Το 121 Τισ Βλαβεσ Να Το Δηλωσησ.και Μετα Ζητα Απο Την 4νετ Τον Χρονο Που Εχασεσ,εγω Τον Πηρα

mikeone
11-01-06, 23:54
δηλαδή πιστεύεις πως είναι πρόβλημα των drivers του modem ή μήπως είναι πρόβλημα της γραμμής ; εμένα αυτό με ανησυχεί
Όχι φίλε και εμένα τα drivers ήταν!
άμα τα κατεβάσεις (εμένα ελέησαν και μου τα έστειλαν) θα σου συγχρονίζεται μόλις ξεκινάνε τα windows!

@ ADSLgr.com All rights reserved.