PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορω να πάρω το X95?



xp1988
24-04-09, 15:07
Γεια σας,
θέλω να φτάσω Συνταγμα απο Πλατεία Αγ. Παρασκευης. Ξέρω οτι το Χ95 πηγαίνει Συνταγμα - Αεροδρομιο - Συνταγμα. Και κάνει στάση στην Πλατεια Αγ. Παρασκευης. Στο Site του ΟΑΣΑ ομως λεει:

ΠΡΟΣΟΧΗ: Με την εξαίρεση των μεταμεσονύκτιων ωρών, οι γραμμές ΕΞΠΡΕΣ Αεροδρομίου Χ92 έως Χ97, ΔΕΝ επιβιβάζουν ούτε αποβιβάζουν επιβάτες μεταξύ άλλων στάσεων, παρά μόνον πρός ή από το Αεροδρόμιο.

Με μπερδεύει λίγο.. μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι εννοεί? Επισης αν για την διαδρομη Πλατεία Αγ. Παρασκευής - Συνταγμα χρησιμοποιώ το κανονικό εισητηριο ή θέλει κάποιο ειδικό?

Ευχαριστώ

nothing
24-04-09, 15:41
εγω απλα καταλαβαινω οτι εχει 2 στασεις στις μεταμεσονυκτιες...
συνταγμα και αεροδρομιο...
στις υπολοιπες που κανονικα σταματαει την υπολοιπη μερα τοτε δεν σταματαει....
οσο για το εισητηριο δεν γνωριζω...

alexisazen
24-04-09, 16:04
Στο συγκεκριμένο λεωφορείο, μπορείς μόνο να επιβιβάζεσαι στις στάσεις πριν το αεροδρόμιο, και να αποβιβάζεσαι μόνο στο τέρμα. Δηλαδή ο/η οδηγός (σύμφωνα με τις οδηγίες που του έχουν δοθεί) άμα δεν έχει κανένα στη στάση Αγία Παρασκευή που να θέλει να ανέβει στο λεωφορείο δε θα ανοίξει τις πόρτες και δε θα μπορείς να κατέβεις.

Δηλαδή, κανονικά δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις αυτό το λεωφορείο για τη διαδρομή Σύνταγμα- Αγία Παρασκευή. Το εισητήριο είναι 3,20 ευρώ. (Αν έχεις ετήσια κάρτα για όλα τα μέσα δωρεάν).

Αναλυτικά εδώ (http://www.oasa.gr/?tml=1&pageid=103&menu=2&pg=1)

@ ADSLgr.com All rights reserved.