PDA

Επιστροφή στο Forum : κεντρο ροσταν τρελο συρσιμο



jimmantis
24-04-09, 15:41
καθε μερα κατα τισ 2 λεσ και πεφτει τσεκουρι το πολυ 300kpbs μεχρι τισ 3 το βραδι το πρωι κανονικα αλλα σημερα παραγινε 140 ο πολυ κανεισ αλλος με το ιδιο προβλημα τισ 3 τελευταιεσ βδομαδεσ

jimmantis
24-04-09, 20:09
80kbs:respekt:

lsavvaid
24-04-09, 22:19
Σήμερα επέστρεψα από διακοπές του Πάσχα και εκτός από το ότι έπεσε ο συγχρονισμός 3Μbps σέρνεται ατελείωτα. Μετά από πολλές επανεκινήσεις ο συγχρονισμός επανήλθε αλλά η ταχύτητα είναι το πολύ 150ΚΒ/sec . Τους πήρα τηλέφωνο πριν από λίγο (10:00μμ) και είπε θα το κοιτάξουν (:whistle:)....

Να σημειώσω ότι εδώ και παραπάνω από ένα χρόνο δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο.

JohnDro
25-04-09, 01:36
Η Καλαμαριά είναι ΟΚ όλες τις ώρες

jimmantis
25-04-09, 15:19
130kpbs 15:00 η ωρα ερε γλεντια απο εχθες το κοιτανε το προβλημα και μου αρεσει που παραγγειλα χολ tv αλλα με τετιοα χαλια ουτε το σημα του τηλεοπτικου σταθμου δεν θα βλεπω και το καλυτερο οταν παραγγειλα την tv τουσ ειπα οτι ειχα to fritz και μου ειπαν οτι δουλευει το αποτελεσμα σιγα μην δουλευε :lol::lol::lol::lol:

jimmantis
25-04-09, 20:27
γιουχου 35 kpbs ακομα το κοιτανε να δω αν θα πιασω πατο κανεις αλλος εχει προβλημα ταχυτητα παντως το δικτυο τους εχει γονατησει απο τοτε που μπηκε και περαια στο παιχνιδι τρεισ εβδομαδες εχει αυτα τα χαλια να δουμε μεχρι ποτε:worthy::worthy::worthy:

traderman
26-04-09, 00:43
Kαι Βαρνα το ιδιο απο την Πεμπτη.

jimmantis
26-04-09, 11:36
πριν λιγο μου στειλαν μυνημα στο κινητο οτι διωρθοθηκε η βλαβη σιγα και μη αντ τα 200 κ το λεν φτιαξιμι ενταξει ξανα τηλεφωνο ξανα θα το κοιταξου γενικα κανενασ απο θεσσαλονικη με τετιο προβλημα?

jimmantis
26-04-09, 17:06
εχει κανενασ απο θεσσαλονικι προβλημα ταχυτητασ αν ειναι να συγκεντρωθουμε και να κανουμε μια καταγγελια γιατι μας δουλεουν μου φενεται

lsavvaid
26-04-09, 18:51
Εμένα με πήραν χθες τηλέφωνο και μου είπαν ότι ξανασετάρισαν την πόρτα (λες και ζήτησα κάτι τέτοιο...) και αν έχω πρόβλημα πάλι να ξαναπάρω τηλέφωνο. Βέβαια το πρόβλημα παραμένει και η γραμμή παρόλο που συγχρονίζει ψηλά η διαθέσιμη ταχύτητα αντιστοιχεί σε γραμμή 1Mbps το πολύ. Άντε να δούμε και σήμερα το βράδυ που θα γυρίσω τι γίνεται γιατί κάποιες ώρες δεν μπορώ ούτε να σερφάρω.

Καμιά πατάτα θα έκαναν σίγουρα εκεί μέσα γιατί δεν είναι λογικό σε μια βδομάδα να μπούκωσε το σύμπαν. Είπαμε αλλά όχι και έτσι. Περισσότερα το βράδυ αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες

jimmantis
26-04-09, 19:30
ακριβως το ιδιο ειπαν και σε μενα αστα να πανε 60 καικατεβαινω

goe_vox
26-04-09, 20:37
Μια από τα ίδια εδώ και 2 μέρες 70ΚBps το μέγιστο. Περιμένω τηλ. από τη Hol αλλά δε το βλέπω και τελευταία έχω παρατηρήσει ότι έχω ¨ βυθίσεις ¨ αρκετά συχνά.

kalemtsis
26-04-09, 21:39
Γεια σας παιδια,
Και εγω πριν απο λιγο μιλησα με Hol και ρωτησα αν υπαρχει προβλημα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση αλλα μαλλον να υφισταται καποιο προβλημα. Με βαλανε να κανω και speed test και μου 'βγαλε 60 ΚΒ/s down και 80 up σε γραμμη 6 Mbps.Θα το δηλωσουνε σαν βλαβη λεει και εχει ο Θεος.Ηθελα να δω και Σεβιλη - Ρεαλ, κριμα δεν κουνιεται τιποτα.:down:

satizen
26-04-09, 22:24
και γω το ιδιο εκανα βιντεο κληση με το msn και πιξελιαζε του κερατα!!! τι σκατα γινετε!!

praxitelison
27-04-09, 11:52
Ρε παιδιά εγώ μένω Δελφών στο ύψος της στάσης Ανάληψης με κέντρο Ροσταν και ήμουν σχεδόν έτοιμος να κάνω αίτηση στην Hol για το πρόγραμμα 2play lite στα 6Mbps, και γενικώς είχα σχηματίσει αρκετά καλή γνώμη για την Hol, τώρα με αυτά που μου λέτε έχω μείνει άναυδος και δεν ξέρω τη να κάνω... γιατί ως φοιτητής κοιτάω κάτι πιο οικονομικό από το να έχω τηλέφωνο και internet (φοιτητικό) από ΟΤΕ. Και για αυτό θέλω να ρωτήσω εάν αυτά είναι μεμονωμένα προβλήματα δηλαδή οι χαμηλές ταχύτητες που έχετε γιατί έτσι όπως τα περιγράφετε είναι σαν να έχετε ονομαστικά 6Μbps και στην πραγματικότητα πάνω κάτω περίπου 1Mbps. Τουλάχιστον το αξιοπρεπές είναι να σου δίνουν internet και να μπορείς να βλέπεις σελίδες και κανα βιντεάκι στο youtube με σχετική άνεση. Επίσης για κέντρο Ροστάν το τηλέφωνο από Hol πως είναι? έχει προβλήματα αποσυνδέσεις κτλ??

satizen
27-04-09, 12:13
Φιλε απλα αυτες τις μερες εχουν προβλημα...σημερα που μιλησα με εναν φιλο που δουλευει σε αυτους εχει κοπει μια οπτικη ινα....

praxitelison
27-04-09, 12:50
Φιλε απλα αυτες τις μερες εχουν προβλημα...σημερα που μιλησα με εναν φιλο που δουλευει σε αυτους εχει κοπει μια οπτικη ινα....

:hmm:...Μάλιστα και να υποθέσω ότι θα πάρει καιρό για να επιδιορθώσουν το πρόβλημα με την ίνα...Τι να πω, γίνονται και αυτά με τις ίνες? δηλαδή να κοπούν έτσι στα καλά καθούμενα γιατί αν δεν κάνω λάθος αυτές είναι υπογείως δηλαδή κάτω στο δρόμο όπως και άλλα καλώδια (ΔΕΗ,ΟΤΕ κτλ κτλ)...(μάλλον κάποιος θα τους έκανε σαμποτάζ :lol:). Μα άμα είναι έτσι τότε θα πρέπει να μην υπάρχει μόνο πρόβλημα και παράπονα στο κέντρο Ροστάν αλλά γενικά μικροπροβλήματα και αποσυδέσεις σε πολλές περιοχές του Δήμου Θεσσαλονίκης. Thanks for the info φιλε satizen :oneup: όποτε μπορείς ενημέρωσε μας για τυχών αλλαγές για την ίνα και εάν είχαμε κάποια πρόοδο :)

sotoskarras580
27-04-09, 16:21
Παιδια δεν ειναι μονο τις 2-3 τελευταιες μερες. Πριν φυγω για Πασχα ειχα μεγιστη 140ΚΒ\s και τωρα που γυρισα ειμαι στα 35ΚΒ\s με 60KB\s. Επισης σημερα ειδα το ιδιο προβλημα και σε αλλο σπιτι που ειναι Κατω Τουμπα. Να παρω τηλ ή θα μου και μενα μια απ'τα ιδια;

jimmantis
27-04-09, 16:39
συμφωνο μαζι σου το προβλημα ειναι εδω και τρεις εβδομαδες και αποκλειεται να ειναι η οπτικη ινα απλως μπουκωσε το δυκτιο και δεν το λενε τωρα καυεβαζω με 250 αλλος?

sotoskarras580
27-04-09, 17:15
και γω με 250...πηρα και τηλ και μου ειπαν πως γνωριζουν για το προβλημα και κανουν οτι μπορουν να το λυσουν...ται ιδια Παντελακη μου δηλαδη.

jimmantis
27-04-09, 18:48
θα τους παρω και εγω τηλ αλλα να πω και την αληθεια δεν βλεπω τον λογο 150 και κατεβαινουμε λεω:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

kalemtsis
27-04-09, 20:20
Και σε εμενα πηρανε τηλεφωνο για να μου πουνε οτι δουλευουνε πανω στο προβλημα μου για να το διορθωσουνε.Απο 60 χθες εφτασε 204 πριν δυο ωρες και τωρα ειναι στα 150.Κατι διορθωσανε τα τσακαλια.
Και μια που μιλαμε για τσακαλια τις ειδατε τις καινουριες διαφημισεις της Hol για το ανθρωπινο δυναμικο της. Ολοι ιδιοφυιες.Ημαρτον.

kasi
27-04-09, 21:10
στο Αιγάλεω , από rapid share premium account 260kb/sec maximum :evil::down:

knikos
27-04-09, 23:09
Από Ανθέων με Vodafone 6Mbs, συγχρονίζω χωρίς προβλήματα και διακοπές αλλά ταχύτητες τις τελευταίες μέρες τραγικές, με το ζόρι 100kb/s από γνωστά ftps, 30kb/s από rapidshare, γενικώς σέρνεται...

lsavvaid
28-04-09, 01:52
Το ίδιο χάλι ακόμα. Να δούμε πότε θα διορθωθεί.

littleboyblue
01-05-09, 00:37
Μαρτίου με Βασ. Όλγας εδω (κέντρο ροστάν). Κι εδώ τις τελευταίες μέρες από απόγευμα μέχρι το πρωί πέφτει η ταχύτητα στα 300-350ΚΒ/s, ενώ από πρωί μέχρι το απόγευμα πάει κανονικά με 900KB/s (συγχρονισμός 10-11mbps)

fritzentzoulas
01-05-09, 01:00
αντε να δουμε κατι καλο
μονο νουμερα ωλεπουμε απο ταχυτητα τιποτα

fritzentzoulas
03-05-09, 01:30
τι κανουνε στην hol?
σουροσανε απο την κουπα?????

korger
03-05-09, 18:30
Και Κορινθο τα ιδια προβληματα μερες τωρα.
Downstream Rate: 13479 kbps και ταχυτητα απο RAPID PREMIUM max 500kbps την ημερα. Το βραδυ η ταχυτητα ανεβαινει κατακορυφα αλλα εχω παρα πολλες αποσυνδεσεις.

lsavvaid
12-05-09, 17:30
Πάντως εμένα οι ''ταχύτητες'' επανήλθαν στα γνωστά γνώριμα και παλιά καλά επίπεδα. Εδώ και αρκετές μέρες. Μάλλον λύθηκε το πρόβλημα που υπήρχε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.