PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρατείνεται έως τις 31/1 η προσφορά στο HOL Broadband Pack - 6 μήνες ΑDSL + 6 δώρο



golity
09-01-06, 21:16
Ημ/νία: 9/1/2006

Παρατείνεται και όλο τον Ιανουάριο η μοναδική προσφορά της Hellas On Line που κάνει το ADSL υπόθεση όλων των Ελλήνων χρηστών του Internet. Έως τις 31 Ιανουαρίου στο εξάμηνο πακέτο HOL Broadband Pack (ADSL 384, 512, 1024) η ΗΟL δίνει επιπλέον 6 μήνες δώρο με τιμές που ξεκινούν από 199€ και καλύπτουν όλες τις χρεώσεις (τέλος ενεργοποίησης, πάγιο τέλος ΟΤΕ, σύνδεση). Το μέσο μηνιαίο κόστος ξεκινάει έτσι 16,6 ευρώ, για ADSL 384. Η προσφορά της Hellas On Line είναι η περισσότερο οικονομική λύση για πρόσβαση με ADSL στην ελληνική αγορά.
Αναλυτικά οι τιμές έχουν ως εξής:

ΗΟL Broadband Pack 6+6 μήνες δώρο HOL

ADSL 384 199€
ΑDSL 512 249€
ADSL 1024 429€

Broadband Pack 3+1 μήνες δώρο
ADSL 384 105€
ΑDSL 512 129€
ADSL 1024 229€

Οι τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ 19%

Μετά το τέλος των 4 ή των 12 μηνών η χρέωση γίνεται αυτόματα με το εκάστοτε ισχύον μηνιαίο τίμημα του HOL BroadbandPack που έχει επιλέξει ο συνδρομητής.
Tα πακέτα HOL Broadband Pack είναι τα μόνα στην ελληνική αγορά που παρέχουν εξοπλισμό με πολλαπλές δυνατότητες δικτύωσης, δυνατότητα τηλεφωνίας μέσω Internet με εξαιρετικά χαμηλές χρεώσεις ενώ περιλαμβάνουν όλες τις χρεώσεις. (τέλος ενεργοποίησης, μηνιαίο πάγιο κυκλώματος, πρόσβαση).

Προσφορά HOL Home AnyAccess

Παράλληλα συνεχίζονται οι προσφορές στις συνδρομές HOL HomeAnyAccess. Με κάθε ετήσια συνδρομή Home AnyAccess 100& 200 η Ηellas On Line δίνει 8 μήνες επιπλέον δωρεάν. Επίσης, στις ανανεώσεις ετήσιων συνδρομών Home AnyAccess 100 & 200 ο συνδρομητής κερδίζει 12 επιπλέον μήνες δώρο. Τέλος με κάθε εξάμηνη συνδρομή Home AnyAccess 100 & 200 δίδεται επιπλέον 1 μήνας.
Οι προσφορές λήγουν στις 31 Ιανουαρίου 2006. Οι τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ 19%.



http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=1559

Hout
09-01-06, 22:03
Να ρωτήσω κάτι για αυτά τα πακέτα. Για την ADSL ενεργοποίηση της γραμμής του τηλεφώνου, απευθυνόμαστε στον ΟΤΕ; Δηλαδή ο κάτοχος της γραμμής του τηλεφώνου έχει οποιαδήποτε επαφή με δαύτους, ή τα κάνει όλα η εταιρία που πουλάει το πακέτο; Εγώ θυμάμαι όταν είχα βάλει το Conn-X υπέγραψα ένα φάκελο έγγραφα στον ΟΤΕ.

ipo
09-01-06, 22:16
Να ρωτήσω κάτι για αυτά τα πακέτα. Για την ADSL ενεργοποίηση της γραμμής του τηλεφώνου, απευθυνόμαστε στον ΟΤΕ; Δηλαδή ο κάτοχος της γραμμής του τηλεφώνου έχει οποιαδήποτε επαφή με δαύτους, ή τα κάνει όλα η εταιρία που πουλάει το πακέτο; Εγώ θυμάμαι όταν είχα βάλει το Conn-X υπέγραψα ένα φάκελο έγγραφα στον ΟΤΕ.Η Hellas On Line αναλαμβάνει τα πάντα. Εσύ απλά πρέπει να στείλεις κάποια χαρτιά στην Hellas On Line. Το Conn-X δεν ανήκει σε κάποιον ISP. Είναι το μοναδικό πακέτο που ανήκει στον ίδιο τον ΟΤΕ, γι' αυτό και είχες στείλει τα έγγραφα στον ΟΤΕ.

Πριν όμως αποφασίσεις να πάρεις πακέτο δες και αυτό:
ADSL σε πακέτο. Να το πάρω; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15038)

kiriakosk
10-01-06, 01:12
Μπορεί η HOL να άνοιξε το χορό με της προσφορές αλλά υπάρχει πρόβλημα με τα DSLAM που θα χωρέσουν όλοι ;;;
Μήπως γι αυτό κάνουν προσφορές ενός χρόνου για να μας έχουν δεμένους με ότι ταχύτητες και να μας προσφέρουν ;;; :rtfm: :thumbdown

tempo
10-01-06, 01:14
εγώ που έχω την γραμμή ADSL στο όνομα μου μπορώ να εκμεταλευτώ αυτή τη προσφορά?
Δηλ. η HOL να πληρώνει τον ΟΤΕ (αντί για μένα).
Τους βολεύει γιατί η γραμμή μου είναι ήδη ενεργοποιημένη και έτσι δεν χρειάζεται να χρεωθούν τέλος ενεργοποίησης.

NoYmErOs
10-01-06, 10:47
Μπορεί η HOL να άνοιξε το χορό με της προσφορές αλλά υπάρχει πρόβλημα με τα DSLAM που θα χωρέσουν όλοι ;;;
Μήπως γι αυτό κάνουν προσφορές ενός χρόνου για να μας έχουν δεμένους με ότι ταχύτητες και να μας προσφέρουν ;;; :rtfm: :thumbdown

Αυτά δεν τα λέμε.. βλέπεις δεν μας συμφέρει,βγάζουμε το πακέτο για 12 μήνες δέσμευση και λέμε ελάτε αλλά αν υπάρχει πρόβλημα με τον ΟΤΕ(DSALM) θα σας λέμε πάρτε το ΟΤΕ...δες το link του ipo για τα πακέτα ποιο πάνω για να καταλάβεις.



εγώ που έχω την γραμμή ADSL στο όνομα μου μπορώ να εκμεταλευτώ αυτή τη προσφορά?
Δηλ. η HOL να πληρώνει τον ΟΤΕ (αντί για μένα).
Τους βολεύει γιατί η γραμμή μου είναι ήδη ενεργοποιημένη και έτσι δεν χρειάζεται να χρεωθούν τέλος ενεργοποίησης.

όχι δεν μπορείς, πρέπει να κόψεις την γραμμή σου και να περιμένεις ξανά ενεργοποίηση μέσο HOL.

john_who
10-01-06, 20:22
καλά αυτοί σέρνονται στη Θεσσαλονίκη πριν πουλήσουν !!!

είμαι στην Τούμπα και η 384 μοιάζει με 128... τις περισσότερες ώρες της ημέρας είναι πολύ πεσμένη... φαντάζομαι να μπούν και όλοι οι καινούργιοι που ακόμη δεν ενεργοποίησαν....

mpardsu
11-01-06, 00:45
Παιδιά και εγώ σκέφτομαι να την αγοράσω την προσφορά, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.. Αυτή τη στιγμή έχω ακόμα την προσφορά του Γερμανού(OnDSL kit 384) με το Linksys και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος (αν εξαιρέσουμε την απαράδεκτη καθυστέρηση για την ενεργοποίηση του και κάποια άλλα "χαριτωμένα" λαθάκια που είχαν κάνει). Πολύ καλές ταχύτητες, δεν έχω κανένα πρόβλημα με P2P, και μέχρι στιγμής ήταν από τα πιο φθηνά πακέτα της αγοράς (συνολικά).

Επειδή τελειώνει η προσφορά του όμως σκεφτόμουν μήπως έκανα καμιά κίνηση κατά HOL μεριά. Πιστεύεται ότι αξίζει τον κόπο η όλη διαδικάσία? (Απενεργοποίηση, Ενεργοποίηση, αναμονή, ποιότητα υπηρεσίας κτλ)

Hout
12-01-06, 02:04
Η Hellas On Line αναλαμβάνει τα πάντα. Εσύ απλά πρέπει να στείλεις κάποια χαρτιά στην Hellas On Line. Το Conn-X δεν ανήκει σε κάποιον ISP. Είναι το μοναδικό πακέτο που ανήκει στον ίδιο τον ΟΤΕ, γι' αυτό και είχες στείλει τα έγγραφα στον ΟΤΕ.

Πριν όμως αποφασίσεις να πάρεις πακέτο δες και αυτό:
ADSL σε πακέτο. Να το πάρω; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15038)


:thumb_dup Πολύ καλός φίλε και ωραία δουλειά. Ευχαριστώ...:D

@ ADSLgr.com All rights reserved.