PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταλαιπωρία με αίτηση για DP lite και ενεργοποίηση σε DP



savras1977
25-04-09, 13:05
καλημέρα σε όλους... η ιστορία είναι πραγματικά απίστευτη...

Αποφασίζω να κάνω αίτηση στην HOL για Double Play Lite με καινούργιο αριθμό. Για τις ανάγκες μου ήθελα και static IP. Κάνω λοιπόν την αίτηση μέσω HOL.GR ώστε να έχω και 3 μήνες χωρίς πάγιο στις 25/1/2009 και στέλνω την αίτηση και με fax (όπως μου ζητήθηκε υπογεγραμμένη). Έλαβαν όπως με ενημέρωσαν την αίτηση και περίμενα. Κάποια στιγμή έρχεται και το κουτί του εξοπλισμού. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Σε λίγες ημέρες, με ενημέρωσαν για τον σταθερό αριθμό που θα είχα και πως ένας τεχνικός θα έρθει για την σύνδεση. Έρχεται ο τεχνικός και διαπιστώνει βλάβη του ΟΤΕ, οπότε μου ζητήθηκε να κάνω λίγες ημέρες υπομονή.

Μετά από 2 εβδομάδες, εμφανίζεται τεχνικός του ΟΤΕ, ο οποίος με ενημέρωσε πως όλα είναι έτοιμα και σε λίγα λεπτά το διαμέρισμα θα έχει σύνδεση. Έτσι και έγινε. Όμως διαπίστωσα πως ο αριθμός που μου δώσανε είναι διαφορετικός(!!!) και η σύνδεση όχι double play lite αλλά double play κανονικό.

Μιλώντας με την εξυπηρέτηση πελατών, δεν βγήκε άκρη. Καπάκι έρχεται και δεύτερο κουτί με εξοπλισμό (!!!). Κάτι δεν πήγαινε καλά... αυτό ήταν το σίγουρο.

Στις 30/3/2009 παίρνω όλο τον φάκελο αλληλογραφίας μου με την HOL και φτάνω στα γραφεία τους. Εκεί δύο ευγενέστατα παιδιά μου εμφανίζουν μία δεύτερη αίτησή μου (χωρίς καμία υπογραφή μου) για double play. Τους εξηγώ πως αυτή η αίτηση έγινε αυθαίρετα από αυτούς, ζητούν συγνώμη, την ακυρώνουν και φτιάχνουν αίτηση αλλαγής πακέτου (κράτησα αντίγραφο) για την ήδη συνδεδεμένη γραμμή και προσθέτουν την static IP που είχα ζητήσει από την αρχή. Υποτίθεται πως όλα τακτοποιήθηκαν.

Σε 48ώρες επικοινωνούν από την HOL για να έρθει τεχνικός να με συνδέσει!!! Τους απαντώ πως είμαι συνδεδεμένος... Μέχρι σήμερα (σχεδόν έναν μήνα μετά), αλλαγή πακέτου δεν έχει γίνει και έρχονται διάφορα sms με τίτλο "Η σύνδεσή σας έχει πραγματοποιηθεί". Ευτυχώς δεν έχει έρθει και κανένας λογαριασμός. Φαντάζομαι όμως πως δεν θα αργήσει και θα αναγκαστώ να πάω πάλι στα γραφεία της HOL με πιο άγριες διαθέσεις αυτή τη φορά.

Σας μιλάω για μεγάλο χάλι... Λόγω επαγγέλματος είμαι διατεθειμένος να φτάσω μέχρι τον Γενικό τους Διευθυντή, αν συνεχίζω να ταλαιπωρούμε.

Το μόνο θετικό μέχρι αυτή την ώρα, είναι πως η σύνδεσή μου είναι αρκετά σταθερή και δεν παρουσιάζει προβλήματα.

Τα στοιχεία μου είναι στην διάθεση όποιου μπορεί να βοηθήσει!

matelas
25-04-09, 15:15
Σε καταλαβαίνω φίλε μου, εμένα με ενεργοποίησαν σωστά στο double paly από τις 1/4/2009 αλλά ακόμα δεν έχω πάρει εξοπλισμό και κωδικό εγγραφής. Το καρυφαίο μου το είπανε χθες στο 13844 "το ΑΦΜ που μας έχετε δώσει ανήκει σε άλλον πελάτη". Τους έστειλα email γιατί από το τηλέφωνο δεν βγάζω άκρη.

Μεγάλο το χάλι τους.

Υπομονή κάνε όπως κάνω και εγώ.

savras1977
01-05-09, 11:55
νομίζω πως μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν αυτά... έμαθα χτες πως στην Βουλγαρία (ναι, καλά διαβάσατε) οι ταχύτηες και οι υπηρεσίες internet είναι εξαιρετικές

Athlon_XP
01-05-09, 17:46
Βέβαια μιας και ανέφερες την Βουλγαρία εκεί βέβαια έχει και άλλα εξαιρετικά πράγματα.

kime
03-05-09, 16:34
νομίζω πως μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν αυτά... έμαθα χτες πως στην Βουλγαρία (ναι, καλά διαβάσατε) οι ταχύτηες και οι υπηρεσίες internet είναι εξαιρετικές


Γιατί να μην είναι; Εκεί άμα κάνεις κοτσάνες στην δουλειά σου ή σε δίωχνουν ή σε αλλάζουν. Εδώ είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι και .....


Πάντως εγώ περιμένω πολύ καιρό γι αενεργοποίηση της ΗΟL:down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.