PDA

Επιστροφή στο Forum : που πηγαν 20kb/sec?



Σελίδες : [1] 2

gas83
09-01-06, 22:47
384 forthnet.αυτη εχω.εχθες που λετε πηγα να κατεβασω ενα αρχειο απο το rapidshare και μου εγραφε οτι πρεπει να περιμενω να κατεβει πρωτα ενα αλλο αρχειο που κατεβαινε απο την ιp adress μου αλλα εγω δεν κατεβαζα τιποτα!!!!!!!!!!ερωτηση.γινεται καποιος αλλος να μπορει να χρησιμοποιει την ip μου και να "κλεβει" ταχυτητα.
το λεω αυτο επειδη εκανα ενα τεστ για το upload και το download speed και μου βγαζει download:18,6 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 ενω αλλες φορες ειμαι γυρω στο 40 biggrin2 biggrin2 biggrin2 biggrin2 biggrin2.ξερει κανεις κατι/αν ισχυει μπορω να κανω κατι για να εχω προστασια?μπας και ειναι προβλημα απο τη forthnet και θα ξεπεραστει
σημειωση:δεν ειμαι και πολυ σχετικος γι'αυτο αν μπορει καποιος αναλυτικα ας μου πει τη να κανω.ΑΑΑΑΑΑΑΑ.να μην ξεχασω.hi σε ολους.νεο μελος.

theodoros2004
09-01-06, 22:56
Εχεις καποιο antispyware??

gas83
09-01-06, 23:05
Ad-Aware SE Personal,Spybot - Search & Destroy.αυτα εχω.και τις προηγουμενες μερες ειχα αλλα κατεβαζα με 30-40.εχθες και σημερα εχω το προβλημα

Artist_
10-01-06, 00:04
φίλε μου και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα απο σήμερα 9-1-06. χθες κατέβαζα κολημμένα με 40κ ενω σήμερα......θα το σπασω....

Aristarhos
10-01-06, 00:05
Στο rapidshare όταν σου δώσει link για να κατεβάσεις και το πατήσεις τελείωσε. Είτε το κατεβάσεις είτε όχι, δεν σε αφήνει να ξανακατεβάσεις τίποτα για μία ώρα. Αν το πατήσεις και μετά κάνεις cancel και το ξαναπατήσεις δεν σε αφήνει. Προφανώς το πάτησες δύο φορές το κουμπάκι "download"

nnn
10-01-06, 00:07
Καλώς τους.
Από αλλού με τι ταχύτητα κατεβάζεται τώρα που έχετε πρόβλημα ?
Αυτό με την Ip είναι περίεργο.

Κλείσε το modem/router και ξανάνοιξε το να γίνει forced Ip change.

Aristarhos
10-01-06, 00:14
μεχρι χθες το απογευμα είχα μέχρι και 40κ
μέχρι τώρα πάνω απο 20Κ-22Κ δεν παει
και στα τεστ το ίσιο αποτέλεσμα βγάζει

gas83
10-01-06, 00:18
Καλώς τους.
Από αλλού με τι ταχύτητα κατεβάζεται τώρα που έχετε πρόβλημα ?
Αυτό με την Ip είναι περίεργο.

Κλείσε το modem/router και ξανάνοιξε το να γίνει forced Ip change.



απο παντου μεχρι 20 κατεβαζω.αν εννοεις να κανω restart το μοντεμ το εκανα.η ip δεν ειναι ιδια με την χθεσινη αλλα παλι μεχρι 20 παει.τι μπορει να φταει.μπορει να ειναι απλα κολλημα απο forthnet η οτε η δεν ξερω και γω τι και απλα να επανελθει μονο του?παιζει τιποτα τετοιο?

nnn
10-01-06, 00:20
Μάλλον κάποιο πρόβλημα παίζει.
ΤΟ παρατήρησα χτες,το download από το εξωτερικό ήταν πολύ χαμηλό.
1024/256.

Είδωμεν.

aragorn
10-01-06, 00:30
Δεν πιστεύω να παίζει κάνα wifi router χωρίς encryption;;;

Aristarhos
10-01-06, 00:41
εχω wi-fi με WEP, με MAC Address Access List μόνο εμένα, απενεργοποιημένο το Wireless SSID Broadcast και στο Wireless Clients Connected βλέπω μόνο εμένα.

JoeBar
10-01-06, 02:54
Πολύς λαός με πρόβλημα. :(
Αν και δεν είμαι ακόμα στο καράβι, τα είδα και εγώ για λίγο (συνδρομή 512 φίλου) και τρελάθηκα. Αγωνιζόμασταν για 38kb/s από ftp.ntua! :shock:

cynic
10-01-06, 04:07
Να δουμε ποτε θα το παραδεχθει η Forthnet...κατα τα αλλα εχει το καλυτερο customer support απο οτι διαβαζα εδω παλιοτερα...Αμε μας εχει ολους online:twisted:

xanoutas
10-01-06, 04:14
Παδιά και εγώ χτες είχα πρόβλημα!Μέχρι 20kbps πήγαινε.Και αυτά με τα χίλαι ζόρια
:evil:

gas83
10-01-06, 04:58
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 114.58Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 303.20kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem


εφτιαξε λιγο το πραγμα.επλιζω να λυθηκε το προβλημα οριστικα.αυτη την ωρα κατεβαζω με 33-37.καλα ειναι προς το παρων.κανας αλλος?για τσεκαρετε το

gas83
10-01-06, 17:47
here we go again.

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 113.81Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 237.07kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem


αμαν πια ελεος.τελικα εχθες αργα επαιζε καλα επειδη ακριβως ηταν αργα.παλι στα ιδια επιπεδα ειμαι σημερα.χανω τη μιση ταχυτητα.μονο εγω ειμαι αραγε?ΜΠΑ!!!!!για πειτε ρε παιδες.και σε σας τα ιδια?

Artist_
10-01-06, 20:03
gas 83 τα ίδια ακριβός. χθες μετά της 12 το βράδι έφτιαξε αλλα σήμερα πάλι τα ίδια. πήρε κανείς τήλ να τους ξεχ...σει ?

Hwoarang
10-01-06, 20:06
ρε παιδιά σε πια περιοχή γίνονται όλα αυτά?

Andreasgr
10-01-06, 20:19
Παδιά και εδώ τα ίδια. Χανιά και κατεβάζω με 27 kb. Πάντως ο σεισμός δεν φταιει... Τους πήρα και τηλέφωνο και η απάντηση τους ήταν: Ε και τι? Εχετε παράπονο? Είστε μέσα στα όρια! Τα συμπεράσματα δικά σας... Και εννοείται πως VOIP ούτε στα ονειρά μου... Έχω ενα ping νααααααα! Πάντως το πρόβλημα υπάρχει πολύ έντονα τις τελευταίες 2 μέρες

Aristarhos
10-01-06, 20:52
Παίδες τα ίδια και σήμερα. Χθες το βράδι έφτιαξε κάπως αλλά δεν έφτασε τα 40Κ. Γύρω στα 35Κ πήγε μέγιστο. Μέχρι σήμερα το πρωί στις 9 με 9:30 περίπου. Μετά άρχισε η κάθοδος. Τώρα είναι στα 15Κ-20Κ.
ping στο adsltest.forthnet.gr δίνει
min 76ms max 112ms aver 89ms
Χθες δεν απαντούσε η τεχνική υποστήριξη και αναγκάστηκα να στείλω mail.
Με πήραν σήμερα το μεσημέρι.
Δικαιολογίες:
"Η ταχύτητα έπεσε γιατί μπήκαν πολλοί νέοι χρήστες"
"Γέμισε το DSLAM σας και δεν φταίμε εμείς"
-Και επειδή γέμισε το DSLAM τι με νοιάζει εμένα; Ποια είναι η ταχύτητα της σύνδεσής μου;
Που είναι τα 384;;;
-Αν παίρνετε το 30% της ονομαστικής σας ταχύτητς δεν έχετε προβλημα.
-Δηλαδή;
-Μέχρι 17Κ είσαστε εντάξει όπως λέει και το συμβόλαιο. Και επειδή έχετε παρει πακέτο, σε εμάς θα απευθύνεστε για τυχών προβλήματα και εμείς θα μιλάμε με τον ΟΤΕ. (Εγώ το λέω στο σκύλο μου κι ο σκύλος στην ουρά του).
-Σοβαρά μιλάτε τώρα;
Κ.τ.λ.
Πάντως η κοπέλα ήταν ευγενική και κάπως ταλαιπωρημένη. Προφανώς από τα μπινελίκια που άκουγε όλη μέρα.
Παιδάκια σήμερα το απόγευμα στο Πλαίσιο, στο PC που έχουν για DEMO, του έριξα πολλά τεστ και έβγαζε μέσο όρο 47K. Με σύνδεση Vividi.
Συμπέρασμα; Τον ήπια!

gas83
10-01-06, 20:54
ρε παιδιά σε πια περιοχή γίνονται όλα αυτά?



σαλονικα ειμαι εγω,ανω τουμπα αλλα μαλλον εχουν πολλες περιοχες προβλημα τις τελευταιες 3 μερες.αυτη την ωρα παλι τα ιδια εχω upload,download.:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΛΕΜΕ.δηλαδη τι θελουν να παμε εκει και να παρουμε την καταστααση στα χερια μας?ασε που απο οτι διαβαζω μας δουλεουν και απο το τηλεφωνω.αντε μωρη forthnet φτιαξτο το γα!@%$^#@%$#νο το προβλημα

Aristarhos
10-01-06, 20:55
:::.. Download Stats ..:::
Connection is:: 120 Kbps about 0.1 Mbps (tested with 97 kB)
Download Speed is:: 15 kB/s
Tested From:: http://testmy.net/ (server2)
Test Time:: Tue Jan 10 19:56:33 UTC+0200 2006
Bottom Line:: 2X faster than 56K 1MB download in 68.27 sec
Diagnosis: May need help : running at only 31.83 % of your hosts average (forthnet.gr)

Εδώ και 3 μέρες. Με τις υγείες μου....

gas83
10-01-06, 20:58
παρε λοιπον παλι τηην γκομενα και να της πεις οτι υοτε αυτο που λεει το συμβολαιο δεν παιρνεις να δουμε τη θα βρει να πει αυτη τη φορα

Andreasgr
10-01-06, 21:38
Mολις με πήρε η τεχνικός απο forthnet και μιλούσε λες και ήταν μαγνητοφωνημένο μήνυμα. 1 στις 2 λέξεις της ήταν ΟΤΕ και κατέληξε πως όλα είναι καλά με τις υπηρεσίες της forthnet. Το αστείο της υπόθεσης ήταν όταν την ρώτησα γιατι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω εφαρμογές VOIP και μου είπε πως προσπαθούν να λύσουν αυτό το πρόβλημα εδω και 2 μήνες. http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817
ΑΣΧΕΤΟΙ...
Τελικά πάντως αρχίζω να πιστεύω πως πρέπει να είμαι ευχαριστημένος με 30kb(αν και πέρυσι τέτοιο καιρό είχα 42 download) αφου υπάρχουν και πολύ χειρότερα... Τι να πώ?

pstratos
10-01-06, 21:54
1500 bytes/packet * 18packets/sec=27KB/s απλά πράματα :haha

gas83
10-01-06, 21:59
οτι και να πουμε ειναι λιγο.παντως πρεπει να θεωρουμε και πολυ τυχερος καθως εχω 4νετ 6 μηνες και παντα ειχα πολυ καλες ταχυτητες.πρωτη φορα μου γινεται αυτο.
παρολαυτα εφοσον πληρωνω ΑΠΑΙΤΩ να εχω τις υπερεσιες για τις αποιες πληρωσα.αν δεν μπορουν να τις υποστιριξουν τοτε να το κλεισουν το καταστημα.
τελοσπαντων.μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε φιλε μου.τιποτα αλλο.ας επλισουμε να λυθει γρηγορα το προβλημα.

Hwoarang
10-01-06, 22:32
τι έγινε ρε παιδιά. Εδώ Πάτρα όπως και πριν. ΤΟυλάχιστον σε εμένα. Ολα πάνε καλά

TReznor
10-01-06, 23:00
Κι εγω απο Χανια εδω και 2 ημερες εχω μειωση στην ταχυτητα. Απο 40+ εχει πεσει στα επιπεδα του 32-35... :(
Όσον αφορά το προβλημα με το rapidshare, πρεπει να εξαιρεθει το συγκεκριμενο site στις ρυθμισεις του proxy server. Αλλιως δεν κατεβαζει με τιποτα...

ndan_gr
11-01-06, 01:39
Οκ αν δείχνει ότι έχετε κατεβάσει σίγουρα έχετε βάλει μπροστά τον proxy της εταιρείας σας

Πριν λίγο κατέβαζα με 24, με Forthnet (φτιάχνει καμια φορά)

Andreasgr
11-01-06, 02:26
Τέτοια είναι τα χάλια μας στην Ελλάδα... Αφού να φανταστείτε απο την forthnet μου είπαν πως μπορούν να θεωρήσουν πως κάτι πάει στραβα και να το ελέγξουν μόνο αν έχω ταχύτητα 30% και κάτω απο την ονομαστική... δηλαδή ενώ θα έπρεπε να είχα 48KB/s να έχω 14KB/s... οπότε στα 20KB/s θεωρούνε οτι είναι ΟΚ με τις υποχρεώσεις τους σαν εταιρία!:lol: ή :cry: ???

slaughter
11-01-06, 14:32
Παιδες χαλαρωστε! ΟΟΟΤαν κανει ο ΟΤΕ αναβαθμιση στα συστηματα του τοτε να περιμενετε να δειτε αποτελεσματα αναλογα με την γραμμη κ την συνδεση που εχετε. Δεν ειναι θεμα της Forthnet (αν κ τελευταιος εβαλε πολλους νεους χρηστες κ πιθανοτατα δεν αναβαθμισε τον δικο της εξοπλισμο) αλλα του ΟΤΕ αφου η γραμμη παιζει τον μεγαλητερο ρολο! Τωρα αν στην γειτονια σας ΟΛΟΙ κατεβαζουνε ΟΛΗ μερα κ ΝΥΧΤΑ τοτε κ παλι μην περιμμενετε αλλαγες αφου τιγκαρουνε τα κυκλωματα!
:p

JoeBar
11-01-06, 22:56
Παιδες χαλαρωστε! ΟΟΟΤαν κανει ο ΟΤΕ αναβαθμιση στα συστηματα του τοτε να περιμενετε να δειτε αποτελεσματα αναλογα με την γραμμη κ την συνδεση που εχετε. Δεν ειναι θεμα της Forthnet (αν κ τελευταιος εβαλε πολλους νεους χρηστες κ πιθανοτατα δεν αναβαθμισε τον δικο της εξοπλισμο) αλλα του ΟΤΕ αφου η γραμμη παιζει τον μεγαλητερο ρολο! Τωρα αν στην γειτονια σας ΟΛΟΙ κατεβαζουνε ΟΛΗ μερα κ ΝΥΧΤΑ τοτε κ παλι μην περιμμενετε αλλαγες αφου τιγκαρουνε τα κυκλωματα!
:p
Και όμως δεν είναι έτσι φίλε μου. Την ίδια στιγμή και στην ίδια γραμμή, εκεί που η Forthnet πάτωνε, η HOL πετούσε... ;)

mikeone
11-01-06, 23:33
Παδιά και εγώ χτες είχα πρόβλημα!Μέχρι 20kbps πήγαινε.Και αυτά με τα χίλαι ζόρια
:evil:

Ρε παιδιά και κλαίγεστε? Εγώ κατεάζω μερικές ώρες το πολύ με 8!!!!!!

mikeone
11-01-06, 23:37
σαλονικα ειμαι εγω,ανω τουμπα αλλα μαλλον εχουν πολλες περιοχες προβλημα τις τελευταιες 3 μερες.αυτη την ωρα παλι τα ιδια εχω upload,download.
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΛΕΜΕ.δηλαδη τι θελουν να παμε εκει και να παρουμε την καταστααση στα χερια μας?ασε που απο οτι διαβαζω μας δουλεουν και απο το τηλεφωνω.αντε μωρη forthnet φτιαξτο το γα!@%$^#@%$#νο το προβλημα
Όσον αφορά το τηλέφωνο.....
Πήρα να τους πω το πρόβλημα και όχι μόνο δεν παραδέχτηκαν ότι είχαν άδικο αλλά είπαν πως 99% έχει ιό ο υπολογιστής!!! ακούστε απάντηση!!!!!!!!
Όμως ας μην τα ρίχνουμε όλα στη 4νετ αφού κάπου μπλεγμένος είναι σίγουρα και ο mr ΟΤΕ!!!!

theodoros2004
11-01-06, 23:38
Παιδια εγω παντος κανενα προβλημα ανετα 53KB/S με 512 γραμμη και isp.

gas83
12-01-06, 03:53
εδω και 4 μερες συνεχιζω να εχω αθλιο download.οκομα και τωρα που ειναι 3 η ωρα στα τεστ μεχρι 23 φτανω.ασε που πλεον απο bitcomet πανω απο 13 δεν παω ενω πριν το προβλημα κατεβαζα ανετα με μεσους ορους 30+ αν ειχε πολλους αποστολεις και παραλαβεις.
λετε να φταιει τιποτα στο pc μου τελικα η σε τιποτα ρυθμισεις.πρωτη φορα ειμαι τοσες μερες που σερνεται

gas83
12-01-06, 06:41
λοιπον τις τελευταιες 4 μερες το bitcomet σερνεται.εκει που κατεβαζα συνηθως με μεοους ορους 25-30 εχω πεσει τωρα κατω απο 10!!!!!!!!εχω 4νετ 384 και την εκδοση 0.6 του προγραμματος.υποθετω οτι φταιει το γενικο προβλημα της ταχυτητας εδω στη θεσσαλονικη
που υπαρχει τις τελευταιες μερες(οπως εγραψα σε αλλο ποστ ειμαι με μιση ταχυτητα για κοποιο λογο)παρολαυτα ομως θα ηθελα καποιος να μου πει τι παιζει με τη listen port καθως την αλλαξα καταλαθος και δεν ξερω αν βοηθαει και αυτο στο να εχει πεσει η ταχυτητα τοσο πολυ

letterman
12-01-06, 10:00
gia den pas sto www.canyouseemenow.org να δεις εαν αυτη η πορτα ειναι ανοικτη στον Η/Υ σου ?

gas83
12-01-06, 21:24
μονο πανω στο activate μπορω να πατησω.αυτο πρεπει να κανω?

cyberp
13-01-06, 00:17
Ηράκλειο εδώ και 4-5 ώρες μάξιμουμ 200kb/s (384/128) στο speedtest τσι forthnet.

gpelekanos
13-01-06, 00:22
Παιδια σε ολους τα ιδια λενε.. Εαν λεει δεν πεσει κατω απο 180.00kb/s δεν ειναι προβλημα !!!!!! Ελεος ..
ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΟ!!!!!!

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 112.68Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 183.81kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test

=====================================
::.. Download Stats ..:::
Connection is:: 222 Kbps about 0.2 Mbps (tested with 1013 kB)
Download Speed is:: 27 kB/s
Tested From:: http://testmy.net/ (server2)
Test Time:: Thu Jan 12 2006 23:25:45 GMT+0200
Bottom Line:: 4X faster than 56K 1MB download in 37.93 sec
Diagnosis: May need help : running at only 59.04 % of your hosts average (forthnet.gr)
Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-SJNRM7G05

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gas83
13-01-06, 06:08
πλακα κανεις?εγω κατα τη διαρκεια της μερας ειχα μεχρι και 165kbps download δηλαδη κατεβαζα το ανωτερο με 20:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
αρχιζω να προβληματιζομαι ιδιαιτερα καθως το προβλημα εδω θεσσαλονικη υπαρχει εδω και μια εβδομαδα.δηλαδη μεχρι να ληξει το τετραμηνο μου(τελος φεβρουαριου)ετσι θα ειναι?
ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ασε που αυτη τη στιγμη για καποιο περιεργο λογο δεν κατεβαζει καθολου απο bitcomet
και μου ρχεται να τα σπασω ολα λεμε.

babality
13-01-06, 11:08
Διαγωνισμος ταχυτητας ερπειν:lol:
Παμε ολοι στη Σουηδια ρεεεεεεεεεεε:thumbsup1
BTW κι εγω ταλαιπωρημενος 4νετας ειμαι:cry:

karystos
13-01-06, 14:56
Με συνδεση φορτηνετ 256,
Downstream 273 Kbps (34.1 KB/sec) 294 Kbps (inc. overheads)
Upstream 106 Kbps (13.3 KB/sec) 114 Kbps (inc. overheads)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Downstream 261 Kbps (32.6 KB/sec) 281 Kbps (inc. overheads)
Upstream 106 Kbps (13.3 KB/sec) 114 Kbps (inc. overheads)

http://www.adslguide.org.uk/tools/speedtest.asp

Απο το http://testmy.net/ φαινομαι στα 16κβ και ειμαι σιγουρος οτι ειναι λαθος,γιατι κατεβαζω παντα με 32κβ απο Microsoft ενω απο την Rapidshare με 30κβ.
Η Forthnet ειναι γαμω τις εταιρειες.Μονο μια ημερα ειχε πεσει ενα μεσημερι στα 25κβ,και αυτο εκτοτε δεν ξαναγινε.

octap
13-01-06, 15:10
:D Πωπω! ντροπή και γω με to demo 512 που πήρα εχτές απο Forthnet και κατέβαζα απο ntua με 60kb/s νόμιζα ότι είχα πρόβλημα γιατί ανεβοκατέβαινε λίγο.:-k

(στις 18.00 που το πρωτοέβαλα βέβαια είχα κάποια προβήματα)

gtl
13-01-06, 15:28
Παιδες χαλαρωστε! ΟΟΟΤαν κανει ο ΟΤΕ αναβαθμιση στα συστηματα του τοτε να περιμενετε να δειτε αποτελεσματα αναλογα με την γραμμη κ την συνδεση που εχετε. Δεν ειναι θεμα της Forthnet (αν κ τελευταιος εβαλε πολλους νεους χρηστες κ πιθανοτατα δεν αναβαθμισε τον δικο της εξοπλισμο) αλλα του ΟΤΕ αφου η γραμμη παιζει τον μεγαλητερο ρολο! Τωρα αν στην γειτονια σας ΟΛΟΙ κατεβαζουνε ΟΛΗ μερα κ ΝΥΧΤΑ τοτε κ παλι μην περιμμενετε αλλαγες αφου τιγκαρουνε τα κυκλωματα!

Λες να είμαστε βλάκες και να μην σκεφτήκαμε μήπως είναι πρόβλημα του ΟΤΕ? Aπλώς όταν δοκιμάζοντας σύνδεση της HOL κάνεις download στα 42kbytes/sec, και από την σύνδεση Οπισθεν-νετ στην ίδια γραμμή κατεβάζεις στα 20kbytes/sec, μπορείς να είσαι 100% βέβαιος ότι το πρόβλημα το έχει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Η FORTHNET.

slaughter
13-01-06, 15:57
Λες να είμαστε βλάκες και να μην σκεφτήκαμε μήπως είναι πρόβλημα του ΟΤΕ? Aπλώς όταν δοκιμάζοντας σύνδεση της HOL κάνεις download στα 42kbytes/sec, και από την σύνδεση Οπισθεν-νετ στην ίδια γραμμή κατεβάζεις στα 20kbytes/sec, μπορείς να είσαι 100% βέβαιος ότι το πρόβλημα το έχει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Η FORTHNET.

Να ξερεις οτι για να τεσταρεις τις διαφορες πρεπει να κατεβαζεις το ιδιο αρχειο απο το ιδιο μερος με διαφορα αντε λιγων λεπτων else δεν μπορεις να παρεις αξιοπιστες μετρισεις!
Anyway αν εισουνα με HOL κ ειχες τετοιες speeds δεν θα επρεπε να παρασειρθεις απο τις προσφορες αλλων εταιριων!! :thumbsup1
Εγω εχω Forthnet σχεδον 1 χρονο κ οι ταχυτητες μου ειναι καλες! Οταν ο αλλος μπορει να μου δωσει φτανει 41! Ολες τις ωρες της μερας! Αν τωρα στην γειτονια σου ολοι οι Forthnetades καταβαζουνε μερα-νυχτα μην περιμενεις βελτιωση!!!:roll:

dparzxx
13-01-06, 16:00
Λες να είμαστε βλάκες και να μην σκεφτήκαμε μήπως είναι πρόβλημα του ΟΤΕ? Aπλώς όταν δοκιμάζοντας σύνδεση της HOL κάνεις download στα 42kbytes/sec, και από την σύνδεση Οπισθεν-νετ στην ίδια γραμμή κατεβάζεις στα 20kbytes/sec, μπορείς να είσαι 100% βέβαιος ότι το πρόβλημα το έχει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Η FORTHNET.


Μου κάνει φοβερή εντύπωση, γιατί εγώ έκανα το ίδιο, όχι με HOL η οποία μου είπε ότι δεν δίνουν πια demo accounts αλλά με ALTECNET και τα αποτελέσματα εκεί ήταν τα ίδια. Άρα φταίει ο ΟΤΕ, ο οποίος μου συνέστησε να μου στείλουν τεχνικό στο σπίτι. Το πρωί όμως γύρω στις 7:30 με 8:00 οι ταχύτητες πιάνουν τα 300kbps...

Το ADSL εν Ελλάδι έχει καταντήσει το αίνιγμα της σφίγγας.

jacob
13-01-06, 16:31
Idio problhma kai hrakleio paides , dustuxws..... :( H free HOL petage alla h pay 4thnet tpt.....
Pantws mou fainetai parakseno pou h forthnet htan apo tis pio kales etairies palaiotera kai me to pou phre o theios thn HOL kai upotithetai oti anakateuthke me forthnet exei xalasei h fhmh ths.... epishs einai polu parakseno pou paizei provlhma sto hrakleio pou einai h vash ths!!!

HellV1L
13-01-06, 16:50
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 114.58Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 303.20kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem


εφτιαξε λιγο το πραγμα.επλιζω να λυθηκε το προβλημα οριστικα.αυτη την ωρα κατεβαζω με 33-37.καλα ειναι προς το παρων.κανας αλλος?για τσεκαρετε το


παιδια ειμαι με HOL1024 και ειχα inbound γυρω στα 650 -700 ...
κατι πηγαινε στραβα χθες

@ ADSLgr.com All rights reserved.