PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ vodafone double play ΣΤΗ ΝΕΑΠΟΛΗ/ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ



radioflo
26-04-09, 16:57
Eδω και 3 μερες, απο εκει που κατεβαζα με 700 κατεβαζω με 80-100.
Τους πηρα τηλεφωνο και το δηλωσαν σαν βλαβη.Μου ειπαν οτι θα με ειδοποιησουν τηλεφωνικως.
Αντιμετωπιζει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

mondeo
26-04-09, 17:07
Δοκίμσε πάντως και με ένα άλλο ρούτερ.

radioflo
26-04-09, 17:27
Εχω το FRITZ!Box Fon WLAN 7140 Annex A.Εκανα και update το τελευταιο firmware

αλλα παλι τα ιδια.
Το περιεργο ειναι οτι το πρωι κατεβαζε με 500+ αλλα μετα απο λιγη ωρα επεσε στα 80.
Δεω μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.Μηπως η HOL (το internet τις vodafone, απο οσο ξερω,ειναι της HOL) κανει τιποτα εργασιες, αναβαθμισεις κτλ?

jimmantis
26-04-09, 17:51
ροσταν τα ιδια εδ και τρεις βδομαδες δεν ειναι το μοντεμ περαια το ιδιο βαρνα το ιδιο φαινεται οτι εχουν προβλημα αλλα δεν το λενε

radioflo
26-04-09, 18:12
αυτο το μηνυμα το γραφω στο laptop μου, εχοντας συνδεθει στο internet με το speedtouch 530v6.ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ TO ROUTER.Προφανως, κατι δεν δουλευει σωστα στο δικτυο τους και κανεις δεν λεει τιποτα.
Υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε?Να το καταγγειλουμε καπου ή στην τελικη, να αλλαξουμε πάροχο?
Ειμαι ηδη 6 μηνες στη 2play και μενουν ακομα 6.Αν κανω διακοπη συμβολαιου και παω αλλου, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει:
1) Ποιον πάροχο να προτιμησω?(ΟΤΕ,ΤΕLLAS ΚΤΛ..)
2)Θα πρεπει να τους πληρωσω(στη vodafone) για τους υπολοιπους 6 μηνες?
Θα πρεπει να παω στον ΟΤΕ για να μου ξανασυνδεσουν το τηλεφωνο?

koprodogis
26-04-09, 19:46
Εγω παντως στην περιοχη της Ανω τουμπας δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο σε πτωση ταχυτητας αυτες της μερες,
σημερα το μεσημερι μονο το ειδα λιγο χαμηλα αλλα και παλι ηταν στα 400kb/sec ενω πιανω συνηθως 900-1000kb/sec

mondeo
26-04-09, 23:03
Καλέστε το 1399 και δηλώστε βλάβη.Εγώ πάντως στην Πάτρα δεν παρατηρώ κάτι.

radioflo
28-04-09, 14:22
Με πηραν τηλεφωνο για να μου πουν οτι το φτιαξανε.Κατι ειχε γινει με τις ρυθμισεις του μοντεμ.Προς το παρον ολα καλα

@ ADSLgr.com All rights reserved.