PDA

Επιστροφή στο Forum : Σποραδικές πτώσεις ταχύτητας στη διάρκεια της ημέρας.



kirileman
27-04-09, 10:04
Από την περασμένη Πέμπτη που σύνδεση και τηλέφωνο είχαν κοπεί όλο το βράδυ (επανήλθαν κανονικά το πρωί) παρατηρώ τυχαίες πτώσεις της ταχύτητας κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Για παράδειγμα το πρωί η γραμμή "τελικιάζει" στα 12-13 Mbps (τόσο στο speedtest.net όσο και σε όλα τα ftp που δοκιμάζω) ενώ μετά από 2-3 ώρες, σαν κάποιος να έχει κλείσει την κάνουλα και το download speed δεν ξεπερνά με τίποτα τα 3-4 Mbps. Ο συγχρονισμός παραμένει σταθερός στα 13-14, κανένα πρόβλημα εκεί, όμως η ταχύτητα έχει πέσει στο 1/3 χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί και χωρίς η HOL να μπορεί να εξηγήσει το λόγο. Κάποιες ώρες μετά, η ταχύτητα επανέρχεται στα φυσιολογικά της επίπεδα και πάει λέγοντας. Εν αναμονεί της επίσκεψης του τεχνικού (αν και αμφιβάλλω ότι βρίσκεται στην οικία μου το πρόβλημα) θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σας, προηγούμενη εμπειρία, υποθέσεις έστω.

Να σημειώσω ότι έχω δοκιμάσει 2 μόντεμς (κλειδωμένα εννοείται), 2 σπλίτερς, έβγαλα το ένα και μοναδικό τηλέφωνο, τίποτα από αυτά δεν φαίνεται να επηρεάζει την κατάσταση ενώ τονίζω ότι το πρόβλημα εμφανίστηκε (και πιθανότατα να σχετίζεται) μετά από εκείνο το βράδυ που έμεινα χωρίς dsl και τηλέφωνο για κάποιες ώρες.

ralliboy
27-04-09, 11:13
Λογικοτατο ειναι κατα βαση.. Αν σκεφτεις πως η τακτικη που ακολουθει η ΗΟL ειναι προφιλ 1/40 δηλαδη για καθε 40 συνδεσεις οικαικων πελατων αντιστοιχιζουν μια 24αρα. Πρακτικα λοιπον αν και οι 40 κατεβαζαν κατι ταυτοχρονα (λεμε τωρα) εγγυημενο κατεβασμα εχεις κατι παραπανω απο 512kpbs.Αν μεχρι τωρα δεν σου τυχαινε.....ηταν ΤΥΧΑΙΟ :p Αν σε παρηγορει παντως ΟΛΟΙ ανεξαιρετως οι isp το κανουν αυτο.Πιθανων ωστοσο να ειχαν ξεχασει :whistle: να σε βαλουν σε προφιλ ,πραγμα δυσκολο, μεχρι την μερα της διακοπης

apavlidis2
27-04-09, 11:55
Λογικοτατο ειναι κατα βαση.. Αν σκεφτεις πως η τακτικη που ακολουθει η ΗΟL ειναι προφιλ 1/40 δηλαδη για καθε 40 συνδεσεις οικαικων πελατων αντιστοιχιζουν μια 24αρα.

Φίλε μου μήπως ξέρεις τι αναλογία ακολουθεί η Forthnet; 1 / ?

Ευχαριστώ.

ralliboy
27-04-09, 12:06
Φίλε μου μήπως ξέρεις τι αναλογία ακολουθεί η Forthnet; 1 / ?

Ευχαριστώ.

Για να ειμαι ειλικρινης οχι.... Παντως παιζουν πανω κατω στα ιδια ολοι . 1/40 οικιακο 1/20 corporate

kirileman
27-04-09, 12:11
Δε νομίζω ότι αυτό που αντιμετωπίζω είναι το κλασσικό "μποτιλιάρισμα". Εκτός και αν θεωρείς πως Κυριακή 5 τα χαράματα όλοι στην HOL κατεβάζουν ταινίες διότι το είδα ΚΑΙ αυτό (και όχι μόνο την Κυριακή). Αυτό που περιγράφω συμβαίνει σε άσχετες ώρες "randomly", όχι σε ώρες αιχμής. Πριν από την Πέμπτη που παρουσιάστηκε εκείνη η βλάβη, ακόμα και τις ώρες αιχμής (αφού την είχα τεστάρει τη γραμμή επανειλημμένως), ακόμα και αυτό το αναξιόπιστο speedtest.net ποτέ δεν έδειξε ταχύτητα κάτω από 10 Mbps και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα πουθενά. Εδώ μιλάμε ξαφνικά για "κλείσιμο της στρόφιγγας" ανά τακτά χρονικά διαστήματα μέσα στην ίδια ημέρα.
Αυτή τη στιγμή η γραμμή πετάει, για παράδειγμα. Σε καμιά ώρα μπορεί να χτυπάει ταβάνι στα 4 Mbps χωρίς προφανή λόγο με κλειδωμένο το μόντεμ στα 13-14. Τέλος, παίζοντας λίγο με το DMT και το speedtouch, έχω δει σπανιότατα κάτι κουλά κλειδώματα στα 5 Mbps, αμέσως μετά, αλλάζοντας το SNR μια θέση πάνω ή κάτω, κλειδώνει κανονικά στα 13!!!...

karnage
27-04-09, 12:21
Έτσι ακριβώς έγινε και Ήπειρο (Άρτα - Γιάννενα) και μάλιστα ήταν και Πέμπτη!!! Έκλεισαν τα πάντα το βράδυ και το επόμενο πρωι bye bye internet. Και συνεχίζεται (με πολύ ελαφρά βελτίωση) εδώ και δύο μήνες.

kirileman
27-04-09, 12:41
Προς το παρόν, όλα καλά εδώ, άριστα pings, ταχύτητες, όλα. Μετά από μερικές ώρες, θα βρίσκει ταβάνι πάλι στα 4 (ακόμα και στο ftp speedtest της hol), λες και κάτι βραχυκυκλώνει...

kirileman
29-04-09, 10:58
Μου τηλεφώνησαν σήμερα από το τεχνικό τμήμα για να με ενημερώσουν ότι έκαναν κάποιες ρυθμίσεις οι οποίες πράγματι αποτυπώνονται στα χαρακτηριστικά και τη γενικότερη συμπεριφορά της γραμμής. Έχει ανέβει ο συγχρονισμός τόσο στο download όσο και στο upload (εκεί που είχα πρόβλημα) και βλέπω ότι στο DMT απαιτούνται άλλες ρυθμίσεις. Πέρα από αυτό, όμως, επιτέλους μετά από 2 χρόνια στην Τελλάς, νιώθω ότι αντιμετωπίζομαι με σεβασμό από ανθρώπους που παίρνουν τη δουλειά τους το ίδιο σοβαρά. Τεχνικά προβλήματα θα υπάρχουν πάντα.

ikonst
01-05-09, 21:56
καθε βραδυ τα ιδια και τα ιδια πεφτει η ταχυτητα κατα πολυ εκει που κατεβαζω με rapidshare 1300-1400
το βραδακι οπως και σημερα μετα τις 21"00 κατεβαζω με 500kb/sec εχω παρει 100 τηλεφωνα στην hol και δεν ξερουν τι τους γινετε

semola
01-05-09, 23:00
καθε βραδυ τα ιδια και τα ιδια πεφτει η ταχυτητα κατα πολυ εκει που κατεβαζω με rapidshare 1300-1400
το βραδακι οπως και σημερα μετα τις 21"00 κατεβαζω με 500kb/sec εχω παρει 100 τηλεφωνα στην hol και δεν ξερουν τι τους γινετε

Το ίδιο έγινε στο Βόλο την Τετάρτη και την Δευτέρα.Μάλιστα την Δευτέρα το πρωί είχε διακοπή και το τηλ. και το internet.Tις άλλες μέρες όλα καλά.

Batigoal
03-05-09, 19:06
Πριν 3 βδομάδες συνδέθηκα και εγώ (2play) και το παρατήρησα αυτό το πρόβλημα πριν 5-6 μέρες και λέω δεν τρέχει τίποτα συμβαίνουν αυτά. Σήμερα πάλι τα ίδια. Από της 14:00 μέχρι τώρα ενώ κλειδώνω στα 15Mbit+ μπαίνει limit στο download sta 2Mbit ενώ το upload είναι μια χαρά. Πολύ ύποπτο αυτό…. Δεν επικοινώνησα μαζί τους καθώς το πιθανότερο είναι να με πάρουν τήλ μετά από 2-3 μέρες να το “δούμε” μιας και δεν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον τεχνικό άμεσα.

Ps: Και για να προλάβω καταστάσεις φυσικά και έγιναν τεστ από πολλές πηγές (ftp, torrents, rapidshare, speedtest HOL,κλπ) επανεκκίνηση router kai PC καθώς και δοκιμή με άλλα 2 router…….

kirileman
03-05-09, 21:01
Λοιπόν, σε μένα εξακολουθεί να υφίσταται το πρόβλημα, χθες η γραμμή άψογη, σήμερα δεν κατεβάζει με τίποτα πάνω από 3-4 Mbps. Μια έτσι, μια γιουβέτσι, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, το δήλωσα πάλι ως βλάβη και θα δούμε.

cas
04-05-09, 21:03
Εχει καταντήσει αηδία το θέμα με την ταχύτητα.
Μέρα παρά μέρα, το ίδιο πρόβλημα.
Και άμα τους πάρεις, άντε να βρείς άκρη (η Φρανκφούρτη θα σου πούν ότι φταίει).
Ούτε η Teledome δεν είχε τόσα προβλήματα...:twisted:

kirileman
04-05-09, 22:05
Δυστυχώς, πάλι πρόβλημα. Όλη την ημέρα πέταγε η γραμμή, τώρα πάλι ταβάνι στα 3.5 Mbps.

knikos
05-05-09, 13:35
Και εδώ μια από τα ίδια το τελευταίο 10ήμερο.

Συγχρονισμός όπως πάντα άψογος στα 6Mbs, upload ok...αλλά...
download περιορισμένο στα 150-200kb/s (δοκιμές με τα πάντα όλα ;)...

Δεν είναι περίεργο το φαινόμενο;:whistle:

ralliboy
05-05-09, 15:26
θα πρεπει να σας επαναλαβω πως το (οικιακο) προφιλ που χρησιμοποιει η HOL ειναι 1/40 δηλαδη δινουν 24 καθαρα μεχρι και σε 40 γραμμες. Εγγυημενο λοιπον εχετε κατι πανω απο 512 kbps.Οσο για τις ωρες που λετε δεν γινεται να ξερουμε μεταξυ 40 συνδεσεων τι κατεβαζει κανεις και τι ωρες το κατεβαζει.Ειναι τοσο απλο ουτε θεμα προβληματος γραμμης ουτε τιποτα.Ειναι ενα απλο μπουκωμα το οποιο καπως ετσι ξεπερνουν ολοι οι isp.Αν πχ. ειχες την συνδεση της γυναικας μου στο ιδιο γκρουπ με την δικια σου την ειχες κατσει απο χερι.!!!! 3-4 ωρες καθε μερα θα κατεβαζει κατι απο torrent με ενα ευρος απο 600-900 κβ/sec.Δυο ακομα να ηταν μεσα και να κατεβαζαν θα γκρινιαζαν πως κατι δεν παει καλα.Τοσο απλα ...

mary22
05-05-09, 22:14
Καλησπέρα σας!
Ευτυχώς, που σας βρήκα googlάροντας... [και τί δεν δοκίμασα: απεργοποίησα antivirus, firewall etc etc...]
δυστυχώς, κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω εδώ και μερικές μέρες....
Αλλαξα πρόσφατα εταιρεία και από την Τellas πήγα στην Hol. Στην αρχή "πέταγε" το ίντερνετ... τώρα: άστα να πάνε... Σήμερα, δε, είχα ταχύτητα κατώτερη της πάλαι ποτέ dial up σύνδεσής μου.
Δήλωσα, ως είναι αναμενόμενο, βλάβη στην Hol, είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο....:evil:

........Auto merged post: mary22 πρόσθεσε 3 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........


θα πρεπει να σας επαναλαβω πως το (οικιακο) προφιλ που χρησιμοποιει η HOL ειναι 1/40 δηλαδη δινουν 24 καθαρα μεχρι και σε 40 γραμμες. Εγγυημενο λοιπον εχετε κατι πανω απο 512 kbps.Οσο για τις ωρες που λετε δεν γινεται να ξερουμε μεταξυ 40 συνδεσεων τι κατεβαζει κανεις και τι ωρες το κατεβαζει.Ειναι τοσο απλο ουτε θεμα προβληματος γραμμης ουτε τιποτα.Ειναι ενα απλο μπουκωμα το οποιο καπως ετσι ξεπερνουν ολοι οι isp.Αν πχ. ειχες την συνδεση της γυναικας μου στο ιδιο γκρουπ με την δικια σου την ειχες κατσει απο χερι.!!!! 3-4 ωρες καθε μερα θα κατεβαζει κατι απο torrent με ενα ευρος απο 600-900 κβ/sec.Δυο ακομα να ηταν μεσα και να κατεβαζαν θα γκρινιαζαν πως κατι δεν παει καλα.Τοσο απλα ...

:hmm: δεν τόξερα αυτό...
Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία:)

semola
06-05-09, 15:09
θα πρεπει να σας επαναλαβω πως το (οικιακο) προφιλ που χρησιμοποιει η HOL ειναι 1/40 δηλαδη δινουν 24 καθαρα μεχρι και σε 40 γραμμες. Εγγυημενο λοιπον εχετε κατι πανω απο 512 kbps.Οσο για τις ωρες που λετε δεν γινεται να ξερουμε μεταξυ 40 συνδεσεων τι κατεβαζει κανεις και τι ωρες το κατεβαζει.Ειναι τοσο απλο ουτε θεμα προβληματος γραμμης ουτε τιποτα.Ειναι ενα απλο μπουκωμα το οποιο καπως ετσι ξεπερνουν ολοι οι isp.Αν πχ. ειχες την συνδεση της γυναικας μου στο ιδιο γκρουπ με την δικια σου την ειχες κατσει απο χερι.!!!! 3-4 ωρες καθε μερα θα κατεβαζει κατι απο torrent με ενα ευρος απο 600-900 κβ/sec.Δυο ακομα να ηταν μεσα και να κατεβαζαν θα γκρινιαζαν πως κατι δεν παει καλα.Τοσο απλα ...

Το οικιακό αυτό προφίλ έτσι ξαφνικά ξεφίτρωσε σε όλους εμάς που λέμε τα ίδια;Γιατι μέχρι και πρίν 10 μέρες δεν είχαμε πρόβλημα;
Κάτι παίζεται με την IPTV.
Θα καταλήξουν σαν την ON TELECOMS.
Μια εβδομάδα διορία και μετά ,αντε γειά HOL!!!!

ralliboy
06-05-09, 15:22
Το οικιακό αυτό προφίλ έτσι ξαφνικά ξεφίτρωσε σε όλους εμάς που λέμε τα ίδια;Γιατι μέχρι και πρίν 10 μέρες δεν είχαμε πρόβλημα;
Κάτι παίζεται με την IPTV.
Θα καταλήξουν σαν την ON TELECOMS.
Μια εβδομάδα διορία και μετά ,αντε γειά HOL!!!!

Οχι βεβαια .Το προφιλ προυπηρχε.Οσο αφορα το IPTV σαφως κατι θα επιβαρυνει το ολο συστημα.Χωρις να ειμαι σιγουρος για την ακριβη υλοποιηση του πιθανον θα λειτουργει ως multicast με αποτελεσμα να δεσμευει μονιμα καποιο bandwidth.Δεν παιρνω ομως και ορκο.

semola
06-05-09, 15:44
Οχι βεβαια .Το προφιλ προυπηρχε.Οσο αφορα το IPTV σαφως κατι θα επιβαρυνει το ολο συστημα.Χωρις να ειμαι σιγουρος για την ακριβη υλοποιηση του πιθανον θα λειτουργει ως multicast με αποτελεσμα να δεσμευει μονιμα καποιο bandwidth.Δεν παιρνω ομως και ορκο.

Tο να επιβαρυνθεί το σύστημα είναι κατανοητό.
Εδω μηλάμε για 1-2 ώρες (21:00-23:00) πάνω κάτω ,με ταχύτητα συχρονισμού 10Mbps, και download απο έρπιν έως 0 Κb.

Batigoal
06-05-09, 16:21
Αυτό που αναφέρεις ralliboy είναι γνωστό και φυσικά δεν έχει καμία σχέση με το πρόβλημα που παρουσιάζετε. Ελπίζω απλά να μην γίνει μόνιμο το πρόβλημα γιατί βαριέμαι να αλλάζω πάλι εταιρία.

ΥΓ: Το πρόβλημα παρουσιάστηκε πάλι χτες με κόφτη στα 3Mbit αυτή την φορά…

eric_in
07-05-09, 17:34
Τα ίδια και εγώ στου Ζωγράφου.Με το παλιό firmware στο fritz 7140 ενώ συνχρόνιζει στα 14mbit περίπου το down speed δεν πάει πάνω από 1mbit.'Αλλαξα το firmware και έβαλα το 39.04.67 και τώρα πάει λίγο καλύτερα 2-4mbit το πολύ το download.Το πρόβλημα το πήρα χαμπάρι την Τρίτη 05/05 και την Τετάρτη τους πήρα τηλ και μου είπαν θα με πάρει τεχνικός και ακόμα με πέρνει.Τους πήρα πάλι τηλ πριν λίγο και μου είπαν ότι έχουν δώσει τη βλάβη και μόνο αν ο τεχνικός χρειαστεί κάτι από μένα τότε θα με πάρει τηλ.Όταν ρώτησα πότε με το καλό θα λύθει το πρόβλημα δεν πήρα καμία απάντηση.

paralias
07-05-09, 18:39
Zωγράφου και εγώ (Α/Κ Αμπελόκηποι). Κλειδώνω νορμάλ στα 11Mbps και έχω download τώρα ~200ΚΒ/s.

tip8y
07-05-09, 20:14
Άλλος ένας απο Ζωγράφου, έχει εδώ και 3-4 μέρες που τέτοια ώρα περίπου αρχίζει να μην παλέυεται.

Κλείδωμα στα 15, max upload όμως 100-200kb/s και εκνευριστικά αργό browsing (γύρω στο 5λεπτο να φορτώσει το adslgr).
Μέχρι χτες έλεγα να περιμένω μήπως ήταν τυχαίο, αφού έγινε και σήμερα όμως στέλνω mail (μακριά απο τηλέφωνα) και το καλό που τους θέλω...

eric_in
07-05-09, 21:07
Πριν κανά 30 λεπτο με πήρε τεχνικός.Αφού έκανε κάποια τέστ όπως είπε μιας και εγώ ήμουν στην αναμονή για κανα 20 λεπτο και πριν με βάλει σε αυτή μου είπε να βγάλω απλά το spliter,γυρνάει και μου κάνει ότι δεν μπορεί να βρει κάποιο πρόβλημα και ότι θα μου στείλει με e-mail κάποιες οδηγίες για να κάνω κάποια τέστ εγώ ;;; και να τους τα στείλω λέει πίσω.Εμένα κάτι μου βρωμάει σε όλη την δουλειά πάντως...(Θα επανέρθω αν έρθει ποτέ το e-mail που είπε με περισότερες πληροφορίες).

tip8y
07-05-09, 21:25
γυρνάει και μου κάνει ότι δεν μπορεί να βρει κάποιο πρόβλημα και ότι θα μου στείλει με e-mail κάποιες οδηγίες για να κάνω κάποια τέστ εγώ ;;; και να τους τα στείλω λέει πίσω.
Εγώ τους έστειλα και printscreen με το dsltest τους πάντως μπας και αποφύγω τέτοιου είδους απαντήσεις

dimsi
08-05-09, 00:31
Τα ιδια και σε μενα πανω απο 100ΚΒ/δ δεν κατεβαζει.Εχει καμμια 10 με 15 μερες που εχει αρχισει τα προβληματα.Εαν δεν φτειαξει μεχρι τις 20 Μαιου αντε γεια.

eric_in
08-05-09, 02:58
Τι 20 Μαίου βρε παιδιά...Έχει 8 ο μήνας.Μην τρελαθούμε κιόλας.Έχω φύγει με σφαίρες.

dimsi
08-05-09, 14:31
Τι 20 Μαίου βρε παιδιά...Έχει 8 ο μήνας.Μην τρελαθούμε κιόλας.Έχω φύγει με σφαίρες.

Προς τα που οδευεις με το καλο και διακρινω μια βιασυνη????
Το καλο αργει να ελθη.Σημερα ειδα το δελτιο τυπου απο τον ΟΤΕ.Θα εχωμε εξεληξεις.

kirileman
08-05-09, 16:50
Αρκετοί μιλάνε για το γνωστό "μπούκωμα". Θα ήθελα να επαναλάβω ότι το φαινόμενο αυτό του "κόφτη" που παρατηρείται ορισμένες μέρες, συμβαίνει σε εντελώς παράξενες ώρες και ημέρες, ακόμα και χαράματα Κυριακής για παράδειγμα (με τη μισή Αθήνα να απουσιάζει) και τις επόμενες 3- 4 μέρες μπορεί να μην υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα. Σήμερα κλείνω 4 μέρες με την γραμμή να δουλεύει άψογα. Τις ώρες, μάλιστα, αιχμής, που είναι σύνηθες φαινόμενο και συμβαίνει παντού, άντε να φτάσει η γραμμή από 13άρα πχ που είναι η δική μου στα επίπεδα μιας 9άρας. Ποτέ δεν πέφτει στα 3-4 Mbps, ποτέ! Και φυσικά, ακόμα και αυτές τις ώρες αιχμής, κατεβάζω από ftp της hol το speedtest αρχείο με 1,1 MB/sec. (ftp://files.gentoo.gr/snapshots/portage-latest.tar.bz2 ). Αντίθετα, όταν εμφανίζεται ο "κόφτης", δεν ξεπερνά η ταχύτητα τα 350-400 KB/sec. Ίδωμεν!

tip8y
08-05-09, 20:39
Σήμερα νομίζω έχουμε νέο ρεκόρ. Απο κει που έπαιζε κόφτης το πολύ για κανα 4ωρο την ημέρα, σήμερα ΟΛΗ μέρα δεν έχω ξεπεράσει τα 150kb/s σε download. Περιττό να πω το ο,τιδήποτε βέβαια, λες και θα γίνει κάτι...

mitslam
08-05-09, 21:48
Και εγω ζωγραφου τα ιδια....Σταθερα 1ΜΒ/s down ολη μερα

eric_in
09-05-09, 01:57
Κανά τηλ τους πήρατε βρε παιδιά;Και αν ναι τι σας είπαν;

Redgerasimos
09-05-09, 02:44
Τα γνωστα θα σου πουν..."Ποιο ειναι το προβλημα?" "Χαμηλες ταχυτητες" "Θα ενημερωσουμε τον τεχνικο και θα σας παρει τηλεφωνο σε λιγο"

Μετα απο μια μερα...

"Ποιο ειναι το προβλημα?" "Χαμηλες ταχυτητες" "Θα ενημερωσουμε τον τεχνικο και θα σας παρει τηλεφωνο σε λιγο" "Αυτο μου ειπε και χτες ενας συναδελφος σας αλλα τηλεφωνημα δεν ελαβα" "Δεν ξερω τι να σας πω θα ενημερωσωσω τον τεχνικο και θα σας παρει το συντομοτερο δυνατον"

Μετα απο μια μερα...

"Ποιο ειναι το προβλημα?" "Χαμηλες ταχυτητες" "Θα ενημερωσουμε τον τεχνικο και θα σας παρει τηλεφωνο σε λιγο" "Αυτο μου ειπε και χτες ενας συναδελφος σας αλλα τηλεφωνημα δεν ελαβα" "Δεν ξερω τι να σας πω θα ενημερωσωσω τον τεχνικο και θα σας παρει το συντομοτερο δυνατον"

Ε στο τελος αγανακτησα και στελνω αυτο στο email τους καμια 10αρια φορες...

Γεια σας!

Θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι καιρος ειναι να κλεισετε το μαγαζακι σας και να την κανετε με τα λεφτα που εχετε μαζεψει απ τους καταναλωτες σας που εκμεταλευεστε και παραμιθιαζετε απ την τηλεωραση μεχρι και απ το τηλεφωνικο σας κεντρο.
Λοιπον το προβλημα αρχισε απο μια μερα που η αξιοληπητη εταιρια σας αποφασισε να κανει εργασιες στο δικτυο για να βαλει οπτικες ινες? Αυτοι την δικαιολογια μας ειπαν απ το τηλεφωνικο σας κεντρο. Απ εκεινη την μερα και μετα η συνδεση μου πιανει τις ταχυτητες του 1mbps και λιγοτερο απ την 6 που εχω πληρωσει.Και αυτο το 1mbps ψεμα ειναι αφου παλια ειχα 768kbps απο Altec Telecoms (που ηταν καλυ εταιρια για αυτο και την εκλεισε κι ο οτε) και με την 768 δεν ειχα κανενα προβλημα με το online gaming Π.Χ. στο World of Warcraft το latency μου ηταν στα 150ms καπου εκει και πριν γινουν οι εργασιες με την συνδεση σας καπου εκει ηταν. Μετα τις εργασιες το ms εκτοψεφτηκε στα 500ms που εφτανε και τα 1000+ και εγινε πολυ υψηλο και ασταθες.Επισης τρωω και πολλα Disconnect απ το server του game που δν γινονταν παλια αυτο και γενικα δεν μπορω να κανω την δουλεια μου, δεν μπορω να εκμεταλεφτω τα λεφτα που χαλασα για την συνδεση που τα ηθελα για να παιζω το παιχνιδι χωρις disconnect.
Επισης το βασικο πλεονεκτημα της εταιριας σας οπως λετε και στις ψεφτικες διαφημησεις σας ειναι η εξυπηρετηση. Δηλαδη να περνω τηλεφωνο εδω και μια βδομαδα και να αναφερω το προβλημα και να μου λενε ολοι δωστε τον αριθμο του κινητου σας και θα σας παρουμε σε λιγο αλλα τιποτα...Ναι ξερω σου λεει εχει προπληρωσει τους μηνες οποτε τι μας νοιαζει τωρα...
Μια συμβολη για την την εταιρια. Κλειστε την τωρα με οτι λεφτα εχετε γιατι με ολουσ αυτους τους πελατες που περνετε με τις ψεφτικες διαφημησεις θα θυμωσει ο Οτε και θα σας κλεισει οπως εκανε στην Altec και θα σας πω και το πως. Ολες οι εταιριες που περνουν γραμμες απ τον Οτε του χρωστανε. Ο Οτε μπορει να τα ζητησει οποτε θελει. Αν δεν τα εχετε οπως η Altec θα σας κοψει τις ταχυτητες οπως εκανε στην Altec και θα φυγουν ολοι οι συνδρομητες οπως εγινε στην Altec και να εισται σιγουροιθα ενημερωσω ολο τον κοσμο γι τις υπηρεσιες σας αν δεν φτιαξει η συνδεση μου. Καλυτερα να πληρωνω τα τριπλα στον Οτε και να εχω αξιοπηστη ταχυτητα παρα τα λιγα και να ειναι σαν να μην την εχω καθολου γιατι με τοσα Disconnect δεν μπορω να κανω τιποτα... Ευχαριστω που διαβασατε τον πονο μου.

Ελπιζω να μην τους πειραξει η αληθεια, ...λες και θα το διαβασουν...Εγω φτεω που το προπληρωσα.

antaras
11-06-09, 03:07
λοιπόν καρντάσια καλησπέρα !!!

νέος τυχερός και άξιος κάτοχος τις χολ εδώ και δυο εβδομάδες. αντιμετωπίζω τα πολύ πολύ γνωστά θέματα περί ταχύτητας που δεν θέλω να αναφέρω γιατί φουντώνω. η επομενη κίνηση μου προς την ομάδα τις χολ είναι η αποστολή διαμαρτυρίας με κάποιον τρόπο από όλους όσους έχουν πρόβλημα αυτής τις σύνδεσης. εγώ έχω φτάσει στα όρια μου εδώ και δυο εβδομάδες μοναχα που έχω την σύνδεση και είμαι πανέτοιμος να την κόψω και να τους κάνω μήνυση αν μπορώ με οποιονδήποτε τρόπο. το mail μου είναι : john@antaras.gr όσοι πιστεύετε και θέλετε να γίνουμε πολύ ελάτε από εκεί να τα πούμε μήπως και μπορέσουμε να κάνουμε κάτι !!!



hooolll :down::down::down::down::down::down::down::down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.