PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Forthnet 3+3 Μήνες!!



pap1925
10-01-06, 15:42
Γεια σας παιδια... Ειμαι νεο μελος εδω και ζηταω την βοηθεια σας γιατι ειστε οι μονοι που μπορω να απευθυνθω. Λοποιν πριν μέρες αγορασα και εγω την πρωτη μου dsl. Πηρα το πακετο της forthnet. Εχθες μου εστειλαν μηνυμα πως η συνδεση ενεργοποιηθηκε και μαζι μου εδωσαν και το username και το password.Οταν τα εβαλλα και ήμουν ετοιμος να κανω κληση μετα απο λιγο που περιμενα στο μηνυμα που λεει "επιβεβαιωση ονομα...."μου εβγαλε ενα μηνυμα που λεει οτι ο απομακρυσμενος υπολογιστης δεν αποκριθηκε. Συνεχεια αυτο γινετε!!!

Τι μπορει να φταίει;;; Θελω να σας πω πως εχω δοκιμασει αλλο modem παλι της Crypto και παλι τα ιδια.Αλλαξα οδηγους και το προβλημα παρεμεινε. Επισης τσεκαρα και ολες τισ ρυθμισεις και ειναι ολα οκ!! Εχω σαλταρει!! Οποιος ξερει ασ βοηθησει!!!

Ευχαριστω για τον χρονο σας!!!

loner
10-01-06, 16:56
Γιατι δεν παιρνεις κανα τηλ στην τεχνικη υποστηριξη τους; Κανε και κανα φραπεδακι μεχρι να το σηκωσουν....

papdoux
10-01-06, 17:05
Νομιζω οτι δεν εχεις ενεργοποιηθει πληρως απο τον ΟΤΕ.
Καλεσε το support της 4net.

slaughter
11-01-06, 14:36
Δες πρωτα πρωτα αν το modem συγχρονιζει (κοκκινο λαμπακι σταθερο!) αν οκ τοτε η γραμμη σου ειναι οκ! Επειτε ελενξε το username να ειναι της μορφης usersomething.ath.forthnet.gr@forthnet.gr
αν κ παλι δεν συνδεεσαι δοκιμασε το otenet@otenet.gr k password: otenet
αν κ παλι δεν συνδεεσαι πες στην φορτηνετ να σου στειλει drivers για το crypto

mikeone
11-01-06, 23:39
Δες πρωτα πρωτα αν το modem συγχρονιζει (κοκκινο λαμπακι σταθερο!) αν οκ τοτε η γραμμη σου ειναι οκ! Επειτε ελενξε το username να ειναι της μορφης usersomething.ath.forthnet.gr@forthnet.gr
αν κ παλι δεν συνδεεσαι δοκιμασε το otenet@otenet.gr k password: otenet
αν κ παλι δεν συνδεεσαι πες στην φορτηνετ να σου στειλει drivers για το crypto
Γιατί σε σας βγάζει κόκκινο λαμπάκι?
Εμένα μου βγάζει πάντα πράσινο!!!

mikeone
11-01-06, 23:43
Γεια σας παιδια... Ειμαι νεο μελος εδω και ζηταω την βοηθεια σας γιατι ειστε οι μονοι που μπορω να απευθυνθω. Λοποιν πριν μέρες αγορασα και εγω την πρωτη μου dsl. Πηρα το πακετο της forthnet. Εχθες μου εστειλαν μηνυμα πως η συνδεση ενεργοποιηθηκε και μαζι μου εδωσαν και το username και το password.Οταν τα εβαλλα και ήμουν ετοιμος να κανω κληση μετα απο λιγο που περιμενα στο μηνυμα που λεει "επιβεβαιωση ονομα...."μου εβγαλε ενα μηνυμα που λεει οτι ο απομακρυσμενος υπολογιστης δεν αποκριθηκε. Συνεχεια αυτο γινετε!!!

Τι μπορει να φταίει;;; Θελω να σας πω πως εχω δοκιμασει αλλο modem παλι της Crypto και παλι τα ιδια.Αλλαξα οδηγους και το προβλημα παρεμεινε. Επισης τσεκαρα και ολες τισ ρυθμισεις και ειναι ολα οκ!! Εχω σαλταρει!! Οποιος ξερει ασ βοηθησει!!!

Ευχαριστω για τον χρονο σας!!!

Πήγαινε και από τον Πίνακα ελέγχου και ψάξε για καμιά ρύθμιση στο μόντεμ!
πήγαινε στο ρυθμίσεις Ίντερνετ μπας και βρεις κάτι!
Άμα δεν είχε ενεργοποιηθεί η γραμμή σου δε θα επιβεβαίωνε καθόλου στοχεία!
Δες αν ενεργοποιήθηκε η γραμμή στο:http://www.forthnet.gr/templates/getADSLstatus.aspx?c=10007803

@ ADSLgr.com All rights reserved.