PDA

Επιστροφή στο Forum : ξαφνικό disconnect τώρα - συνέβη και σε άλλους;



englishman
28-04-09, 00:46
Είμαι ο μόνος στον οποίο, στα καλά καθουμενα και χωρίς να κάνω τίποτα, ξαφνικά το router αποσυγχρονίστηκε και έκτοτε δεν μπορεί να ξανασυγχρονίσει παρά τα όσα reset του κάνω; Αυτό έγινε πριν κανα 10λεπτο.

nthanasis
28-04-09, 01:03
Εγω πατρα για την ωρα δεν εχω τετοιο προβλημα

englishman
28-04-09, 01:12
Κάποιος από DSLAM Χαλανδρίου που λογικά είναι πιο πιθανό να έχει το ίδιο πρόβλημα; thanks nthanasis.

........Auto merged post: englishman added 5 minutes and 4 seconds later ........

Xμ. Μόλις έφτιαξε. Απ'ότι φαίνεται ήταν παροδικό πρόβλημα. Συγγνώμη για τον πανικό, απλά με τα τόσα της Τελλάς τον τελευταίο καιρό βλέπω disconnect και τρέμω αν θα επανέλθει.

Παρακαλώ κάποιον Mod να σβήσει το thread.

askardamykti
28-04-09, 03:57
Απο τις 00:10 μεχρι και τις 01:10 το τηλεφωνο ηταν νεκρο και βεβαια δεν ειχα και ιντερνετ. Παλι εμεις στο dslam χαλανδριου ειμαστε οι τυχεροι?

vaggos_fromhell
28-04-09, 07:51
Το ίδιο είχα και γω εκείνη την ώρα. Και γω στο Χαλανδρίου.

barabakos
28-04-09, 17:20
:rolleyes: Ψυχάκηδες θα μας κάνει ο Τέλλης. Δεν οργανώνουμε ένα group buy για xanax ?

alastis
28-04-09, 19:52
Τα ιδια και εγς απο Χαλανδρι χτες!!! Ημαρτον!

Gus
28-04-09, 20:05
Και στο καλαμάκι με έχουν ταράξει στα disconnect:down::down::down:

aragorncb600
29-04-09, 14:00
α μαλιστα ειπα και εγω κατι επαθε το router μου.
εμενα παιδια απο την κυρικαη περιοχη βυρωνα κανει αποσυνδεσεις στιγμιαιες και ξανασυνδεετε.
ωχ αρχισαμε παλι βλεπω?

psolord
29-04-09, 21:45
α μαλιστα ειπα και εγω κατι επαθε το router μου.
εμενα παιδια απο την κυρικαη περιοχη βυρωνα κανει αποσυνδεσεις στιγμιαιες και ξανασυνδεετε.
ωχ αρχισαμε παλι βλεπω?

Φίλε μου είμαι 10 μέρες έτσι. Καθε 15 λεπτά αλλάζει IP και το SNR είναι καμπάνα 9! Έβγαλα το Zyxel και έβαλα και πάλι το Speedstream αλλα τα ίδια!:evil:

vaggos_fromhell
29-04-09, 22:17
Εμένα πάλι χάνει τη γραμμή πολύ συχνά μετά από τη Κυριακή και από τη μια στιγμή στην άλλη έχει από άσχημες εως καλές ταχύτητες.

Davout
29-04-09, 22:48
Με όλο το σεβασμό, είναι σοβαρό post αυτό τώρα; Να αρχίσω να κάνω και γω αντίστοιχα του τύπου "πριν από 3,5 λεπτά έπεσε το SNR μου για 0.8, το παθαν κι άλλοι;". Ας μη spammaroume το forum με ασήμαντα, η Tellas όλο τέτοια είναι, είμαι από τους πιο δυσαρεστημένους, αλλά να μην χάνουμε το νόημα.

aragorncb600
30-04-09, 15:08
οπως βλεπεις φιλε davout απο την κυριακη εχουν αρχισει κατι προβληματα.
εγω ειχα παρα πολυ καιρο να μου κανει αποσυνδεσεις τουλαχιστον 1 χρονο,οποτε κατι συμβαινει τωρα αμα ειναι σοβαρο ποστ αυτο θα το κρινουν οι αρμοδιοι και αμα ειναι το κλειδωνουν και οχι εσυ ουτε εγω.
φιλικα παντα

vaggos_fromhell
30-04-09, 15:14
Πάντως εμένα το πρόβλημα με τη γραμμή που αποσυνδέεται μάλλον είναι δικό μου γιατί ανακάλυψα ότι η τηλεφωνική πρίζα που συνδέεται το ρούτερ έχει σχεδόν ξεκολλήσει από το τοίχο. Θα δοκιμάσω με laptop σε άλλη πρίζα να δω.

minosdam
30-04-09, 20:51
Μου έχει συμβεί τρείς φορές το τελευταίο 15θήμερο(πάντα βράδυ). Προχθές κατά τις 11 μμ κόπηκε η σύνδεση. Σκέφτηκα να πάρω τηλέφωνο την τεχνική υπηρεσία και είδα ότι δεν είχα ούτε τηλεφωνική γραμμή(άκουγα μόνο ένα βαθύ βουητό).
Δοκίμασα να καλέσω το τηλέφωνό μου από κινητό-τίποτε( ούτε μπορούσα να πάρω τηλέφωνο -ούτε να με πάρει άλλος μπορούσε).
Πήρα την τεχνική τους υπηρεσία από το κινητό και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν.
Μέχρι τις 1 π.μ δέν έγινε τίποτε. Κοιμήθηκα και στις 6 π.μ είδα ότι επανήλθε και το τηλέφωνο και το Ιντερνετ.
Μάλλον κάνουν κάποιες εργασίες στο δίκτυό τους και κόβουν τη σύνδεση-Στους όρους όμως της σύμβασης που υπογράψαμε προβλέπεται ότι θα πρέπει να μας ειδοποιούν όταν γίνεται αυτό.
Εχει κανείς ειδοποιηθεί ποτέ ότι για κάποιο λόγο προσωρινά θα διακοπεί η σύνδεσή του??.

@ ADSLgr.com All rights reserved.