PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη Hol στο Μαρούσι



whitetower1976
28-04-09, 11:48
Στις 3 Απριλίου έκανα αίτηση για το Hol douple play μέσω Internet...
την ίδια ημέρα έστειλα με email και τα απαραίτητα δικαιολογητικά.
15 μέρες μετά... βλέποντας ότι δε μου έχουν στείλει msg με πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα.
η απάντηση του ήταν πως δεν υπάρχει διαθέσιμη θύρα για να συνδεθώ και πως θα πρέπει να γίνει κάποια ακύρωση, διακοπή.. ή οτιδήποτε άλλο για να μπορέσω να συνδεθώ...
το αστείο φυσικά είναι ότι πριν κάνω αίτηση στην Hol έβαλα τον αριθμό τηλ μου στη homepage για να δω αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου και μου έβγαλε πως υπάρχει κανονικά....
τελικά οι τύποι είναι πολύ απατεώνες και είτε συνδεθώ είτε όχι...(σκεφτομαι να ακυρώσω την αίτηση) θα τους κάνω καταγγελία για παραπλάνηση...
αν υπάρχουν κι άλλοι μ αναλογη εμπειρία μήπως να κάνουμ μία ομαδική???
25 μέρες πάντως μετά δεν υπάρχει κανένα νεότερο....νο ιντερνετ

baskon
28-04-09, 11:53
Εχεις δικιο.Ο wizard τους επρεπε να ενημερωνεται.
Ισως βεβαια να υπηρχαν 1-2 πορτες ελευθερες οταν κοιταξες τον wizard αλλα καποιοι να ειχαν κανει αιτηση πριν απο σενα και να στις πηραν:rofl:
Επειδη αν δεν εχουν πορτες μαλλον θα περιμενεις αρκετα μαλλον καλο θα ηταν να κανεις διακοπη και να κοιταξεις αλλου(εαν βιαζεσαι).

whitetower1976
28-04-09, 12:15
ακομα και την ημέρα που μ ενημέρωσαν πως δεν υπάρχει θύρα έκανα search και έβγαζε κανονικά οτι υπάρχει διαθεσιμότητα....
τι να πεις..
ου μπλέξεις...

spartiatis
28-04-09, 13:33
ακομα και την ημέρα που μ ενημέρωσαν πως δεν υπάρχει θύρα έκανα search και έβγαζε κανονικά οτι υπάρχει διαθεσιμότητα....
τι να πεις..
ου μπλέξεις...

To wizard στην ουσια ειναι για να δεις αν υπαρχει διαθεσιμη η Υπερεσια ..οχι αν υπαρχουν πορτες....

whitetower1976
28-04-09, 13:52
πιο το νόημα όμως να είναι διαθέσιμη η υπηρεσία και να μην έχει πόρτες...
μπορεί ο καθένας να γνωρίζει αυτές τις λεπτομέρειες?
δε θα πρεπε ο wizzard να είναι συνδιασμός των 2?

spartiatis
28-04-09, 13:58
πιο το νόημα όμως να είναι διαθέσιμη η υπηρεσία και να μην έχει πόρτες...
μπορεί ο καθένας να γνωρίζει αυτές τις λεπτομέρειες?
δε θα πρεπε ο wizzard να είναι συνδιασμός των 2?

Πορτες μπορουν να προσθεσουν ευκολα.....και γινεται αναλογα με τον αριθμο εγκρεμμοτητων και αιτησεων
Αν δεν υπαρχει ετοιμο dslam ομως ??
Αλλα μη λεμε απαραδεκτη τη HOL...γιατι αυτο συμβαινει σε ολους τους παροχους καποια στιγμη(ναι και στον ΟΤΕ )

whitetower1976
28-04-09, 15:04
για να το λες κατι παραπάνω θα γνωρίζεις...
αλλά και πάλι ουτε εγώ ουτε κανένας ρε συ δεν είναι υποχρεωμένος να το γνωρίζει..
γιατί να το θεωρήσουμε ως κάτι φυσιολογικό απο τη στιγμή που δεν είναι;
προσωπικά πάντως δε μου έχει συμβεί με κάποια άλλη εταιρεία...

spartiatis
29-04-09, 03:07
για να το λες κατι παραπάνω θα γνωρίζεις...
αλλά και πάλι ουτε εγώ ουτε κανένας ρε συ δεν είναι υποχρεωμένος να το γνωρίζει..
γιατί να το θεωρήσουμε ως κάτι φυσιολογικό απο τη στιγμή που δεν είναι;
προσωπικά πάντως δε μου έχει συμβεί με κάποια άλλη εταιρεία...

και που να εβλεπες παλια τι γινοταν στον οτε οταν π.χ. ειχες αναμονη και 6 μηνες μεχρι να κανουν αναβαθμηση γιατι δεν ειχαν αρκετες πορτες.........της αιτησεις της δεχοντουσαν μια πισω απο την αλλη ομως.....

Μη ξεχναμε οτι η hol ειδικα ειναι ακομα στο ανεβασμα και ειναι δυσκολο να προβλεψει κανεις ποιες τελικα θα ειναι οι απαιτησεις για καποια περιοχη....
Λες να μη θελουν τα λεφτα σου ?

Παρε και ενα παραδειγμα αλλων λογων που ΔΕΝ ειχε πορτες να δωσει..
Στην σπαρτη ειχε ακομα 50 πορτες να δωσει και βρεθηκε ξαφνηκα να εχει 2 χαλασμενα 25αρια καλωδια μεσ στο Dslam.......(εδω μηλαμε για αγγουρι βλαβη που περιμενει ειδικο συνεργειο απο αθηνα για να φτιαχτει)

Σαν απλος χρηστης σιγουρα εχεις δικιο να μη γνωριζεις αλλα δυστηχος ετσι ειναι τα πραγματα....

Γνωμη μου..
Αν εχεις "φαει το βοδι...μη κολλας στην ουρα".........δηλαδι...κανε υπομονη λιγο ακομα.;)

whitetower1976
29-04-09, 14:19
τελικά απ ότι εμαθα ειναι θέμα dslam...
αλλα βαριέμαι να παω σε άλλη εταιρεία...
ούτως η άλλως πάλι θα πρέπει να περιμένω κανα μήνα...
οπότε μένω σ αυτούς και βλέπουμε...

DaveMurray
29-04-09, 14:42
Λες να μη θελουν τα λεφτα σου ?

Τα οποία αυτά χρήματα, δεν τα σέβονται καθόλου......

Πονεμένη η ιστορία πάντως με τις "πόρτες"......

@ ADSLgr.com All rights reserved.