PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL ΚΑΙ ΜIΣΘΩΜΕΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ



Peniel
28-04-09, 23:51
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΗΝ HOL ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΣΚΕΦΤΙΚΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ Η ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΝΙΚΟΣ.

SfH
29-04-09, 00:06
Καλησπέρα,

Είσαι σίγουρος ότι μίλησες με το αρμόδιο τμήμα πωλήσεων ?

Τιμές/προσφορες για μισθωμένα κυκλώματα συνήθως θεωρούνται εμπιστευτικά δεδομένα από όλους τους ελληνικούς isp και αλλάζουν από πελάτη σε πελάτη.

georgep138
29-04-09, 01:21
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΗΝ HOL ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΣΚΕΦΤΙΚΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ Η ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΝΙΚΟΣ.

Αν κατάλαβα καλά , θέλετε να αγοράσετε μισθωμένες γραμμές από την HOL
και περιμένετε να σας διαφωτίσουν τα μέλη του forum ?
Και την παραγγελία που θα την δόσετε ?
Σ΄ αυτούς με τους οποίους δεν μπορείτε να βγάλετε άκρη
ή στα μέλη του forum που σας διαφώτισαν ?
Προφανώς πρέπει να πάτε σε άλλον πάροχο.

Peniel
29-04-09, 15:41
Δεν εχεις καταλαβει μου φαινεται τι εχω γραψει georgep138. Λεω λιπον: ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΗΝ HOL ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ και σκεφτικα να ζητησω μια βοηθεια εδω. Εχω μηλισει με το με το αρμόδιο τμήμα πωλήσεων και μου ειπαν: Δωστε μας ενα τηλεφωνο και θας καλεσουμε εμεις. Δεν πηραν ποτε τους τηλ. και ουτε θα με παρουν απο τι βλεπω.


Ευχαριστω someonefromhell.

treli@ris
29-04-09, 15:52
Θα σου προτεινα απο τη στιγμη που εισαι Αθηνα να κανεις μια επισκεψη στα γραφεια τους, αν μπορεις και θελεις βεβαια, καθως εκει τα πραγματα ειναι αρκετα καλυτερα. Θα διευκολυνθεις κι εσυ κι αυτοι ;)

Papados
29-04-09, 15:53
Οταν έψαχνα να βάλουμε μισθωμένες στην εταιρία, όπως είναι φυσικό χτύπησα τις πόρτες διαφόρων παρόχων για προσφορές κλπ.

Ο ΟΤΕ δεν απάντησε ΠΟΤΕ

Η HOL έκανε περίπου 25 ημέρες μέχρι να ασχοληθεί κάποιος μαζί μας.

Εννοήτε ότι το project ετρεχε οπότε δεν ασχοληθήκαμε μετά όταν το θυμήθηκαν να μας καλέσουν....

SfH
30-04-09, 01:20
Ζήτησες επίσημη προσφορα ? Εάν ναι, όλοι οι isp θέλουν 1-2 εβδομάδες πριν απαντήσουν.

Αλήθεια, εάν επιτρέπεται, τι λύση ακριβώς ψάχνεις ?

Οποτε ζήταγα προσφορες από σοβαρούς isp, αν και πάντα ο πωλητής με τον οποιον συνεργαζόμουν ήξερε εμενα/προκατόχους μου, ποτε δεν έχει τύχει να μην απαντήσει εφόσον μπορούσε να μου προσφέρει αυτό που ζήταγα.

karnage
30-04-09, 02:08
Εμένα ο ΟΤΕ μου είχε δώσει προσφορά ψιλο άμεσα. 5000€ το μήνα για 2mbit μισθωμένο. Έβαλα 4 adsl και τελείωσα.

SfH
30-04-09, 09:25
Εμένα ο ΟΤΕ μου είχε δώσει προσφορά ψιλο άμεσα. 5000€ το μήνα για 2mbit μισθωμένο. Έβαλα 4 adsl και τελείωσα.

Hellascom να υποθέσω ? Παίζουν αρκετά φτηνότερες λύσεις πια.

karnage
30-04-09, 12:59
Hellascom ναι. Αλλά και οι φθηνότερες λύσεις πάλι δεν είναι φθηνές. Μισθωμένο 2mbit κάτω από 500€ το μήνα δεν βρίσκεις πουθενά!

SfH
30-04-09, 13:24
Hellascom ναι. Αλλά και οι φθηνότερες λύσεις πάλι δεν είναι φθηνές. Μισθωμένο 2mbit κάτω από 500€ το μήνα δεν βρίσκεις πουθενά!
Σίγουρα έχει μεγάλη διαφορα τιμής από dsl. Σαν υπηρεσία όμως επίσης είναι αρκετά διαφορετική. Άλλες ανάγκες καλύπτει η μια υπηρεσία και άλλες η άλλη. Ειδικά αν τη δεις σαν εταιρικό έξοδο, ένα 2mbit που αναφέρεις, δεν κοστίζει καν 2 μικτούς βασικούς μισθούς. Δεν είναι φτηνό, ειδικά αν το συγκρίνουμε με εξωτερικό, αλλα δεν είναι και τόσο ακριβό όσο ήταν κάποτε :)

Peniel
30-04-09, 15:03
Ζήτησες επίσημη προσφορα ? Εάν ναι, όλοι οι isp θέλουν 1-2 εβδομάδες πριν απαντήσουν.

Αλήθεια, εάν επιτρέπεται, τι λύση ακριβώς ψάχνεις ?

Οποτε ζήταγα προσφορες από σοβαρούς isp, αν και πάντα ο πωλητής με τον οποιον συνεργαζόμουν ήξερε εμενα/προκατόχους μου, ποτε δεν έχει τύχει να μην απαντήσει εφόσον μπορούσε να μου προσφέρει αυτό που ζήταγα.


Δεν ζητησα προσφορα γιατι μου απαντησαν οτι θα με καλεσουν αυτοι για πληροφοριες και αλλα, αλα μεχρι στηγμης τιποτα. Θα τους καλεσω ξανα μπας και κανουν κατι.

Βασικα με ενδιαφερει το upload οχι για Rapidshare κτλ αλλα για αναμεταδοσει π.χ. LIVE βιντεο η ακομα και ηχο (οχι NOVA και τετοια). Καθαρα για LIVE εκπομπες μεσω Ιντερνετ και οχι του τιπου YouTube. Μεχρι τωρα δεν εχω καταφερει να εχω καλα αποτελεσματα με αυτην την ταχυτητα που εχω απο τον παροχο. Δεν φτανει ουτε το 100 kbps να μην πω οτι πιανω την μιση ταχυτητα.

Υπαρχει λυση;

Ευχαριστω, Νικος.

giatros.net
30-04-09, 15:08
Αν κατάλαβα καλά , θέλετε να αγοράσετε μισθωμένες γραμμές από την HOL
και περιμένετε να σας διαφωτίσουν τα μέλη του forum ?
Και την παραγγελία που θα την δόσετε ?
Σ΄ αυτούς με τους οποίους δεν μπορείτε να βγάλετε άκρη
ή στα μέλη του forum που σας διαφώτισαν ?
Προφανώς πρέπει να πάτε σε άλλον πάροχο.
:worthy::worthy::worthy::worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.