PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL στη Νικητη Χαλκιδικης



bistros
29-04-09, 16:01
Λοιπον, με παιρνει μια γκομενα τηλ. κ μου λεει πως μετα το Πασχα θα ειναι διαθεσιμο το broadband πακετο της HOL για 30κατι euro. Μου λεει πως η διαδικασια θα παρει 15 εργασιμες μερες και ως τοτε εγω θα συνεχισω να χρησιμοποιω τηλ κ internet ΟΤΕ και δεν θα διακοπει σχεδον καθολου για την μεταβαση.
Κατι βρομαει εδω κ ειμαι σιγουρος, εδω στο χωριο ξερω τα ατομα που ειναι στον ΟΤΕ κ μου λεν πως ακομα περιμενουν την αναβαθμιση DSLAM και οτι η HOL (λογικα) δεν μπορει να προσφερει κατι τετοιο, εδω η 2αρες οι γραμμες ψιλοσερνονται. Καλυψη εδω για >2mbps δεν υπαρχει, τεσπα αν καποιος εχει να σχολιασει ελευθερα.

nm96027
29-04-09, 16:06
Τεχνικά είναι δυνατόν να σου προσφέρει όλα αυτά που σου λέει, ασχέτως τι κάνει ο ΟΤΕ, ΑΛΛΑ διατηρώ μια επιφύλαξη (ισχυρότατη) για τον χρονικό ορίζοντα που σου είπε: μετά το Πάσχα. Ναι. Αλλά ποιό Πάσχα. Νομίζω πως δεν είναι κάτι άμεσο η παροχή υπηρεσίων ιδιόκτητου δικτύου από την hol στην Νικήτη.

Α και τα 30κάτι είναι 39.90. Δηλαδή 40.;)

bistros
29-04-09, 16:15
Μου ειπε σε 15 εργασιμες απο την στιγμη που θα τις δοσω ολα τα δικαιολογιτικα. Ναι μαλλον 39.99 μου ειπε ΧD

nm96027
29-04-09, 16:28
Μου ειπε σε 15 εργασιμες απο την στιγμη που θα τις δοσω ολα τα δικαιολογιτικα. Ναι μαλλον 39.99 μου ειπε ΧD

Δεν λέω για τις 15 (που και αυτές παίζουν, αλλά εκεί είναι μικρό το κακό) αλλά λέω για το οτι σου είπε πως θα υπάρχει διαθεσιμότητα μεεεεταααααα το Πάσχα. Αυτό αμφισβητώ.

Βάλε κάποια στιγμή αργότερα το τηλέφωνο σου στον wizard της hol και μόλις αυτός σου βγάλει το παρακάτω μήνυμα:

DSL Internet & σταθερή τηλεφωνία σε ένα πακέτο, χωρίς πάγιο ΟΤΕ

και όχι αυτό που βγάζει τώρα:

ADSL Internet με ταχύτητα μέχρι 2Mbps και τηλεφωνία με προεπιλογή

τότε αυτό σου είπε η δεσποινίς ΘΑ είναι αλήθεια.

ΥΓ Αν σε ξαναπάρει, ρώτα την: στην Centronet δουλεύετε;;; Δεν ταλαιπωρείστε με την δουλειά στο κέντρο της Αθήνας;;; Μήπως σας ενοχλεί ο θόρυβος της Σόλωνος;;;:whistle:

........Auto merged post: nm96027 πρόσθεσε 2 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

O wizard είναι στην κεντρική σελίδα εκεί που λέει "Καλύπτομαι από το ιδιόκτητο δίκτυο της hol?" (http://www.hol.gr/default.asp?pid=1&la=1 )

kalicatzaros
29-04-09, 16:50
Δεν είναι τα σχέδια της HOL να καλύψει την Χαλκιδική. Η forthnet που έχει αναλάβει και τα επιδοτούμενα έχει καλύψει μόνο τον Πολύγυρο και σε λίγο καιρό θα ενεργοποιήσει και τον κόμβο στα Νέα Μουδανιά. Οπότε μάλλον δεν σου είπαν κάτι καλά στο τηλέφωνο ;)

bistros
29-04-09, 18:46
Η 4νετ ειχε ερθει κ εστησε μια μεγαλη κεραια κοντα στο δημοτικο, κ το βραδυ πηγαν κ την εριξαν.

Εχω δοκιμασει σε ολους τους providers το τηλ μου και σε ολους παιρνω 2mbps.
Thx παντως αποφασισα να μην παρω.. Δεν ειμαι για μπελαδες..

Παντος η γκομενα της HOL πολυ γλυψιμο, ουτε να μου την επεφτε. Την ειπα οτι παιζει να πω αλλους 4 να βαλουν HOL εδω και τις ετρεχαν τα σαλια.

Εγω πιστευω πως οι providers ειναι ο ενας χειροτερος απο τον αλλο. Αν προτεινετε καποιον provider πειτε μου κ μενα τη γνωμη σας.

Billmg81
29-04-09, 19:04
Για εμένα μείνε ακόμα στον ΟΤΕ , τουλάχιστον μέχρι να κάνουν κάποιες σωστές & ολοκληρωμένες αναβαθμίσεις οι εναλλακτικοί! ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.