PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως την πάτησα με το Rapidshare



pasxosgailo
30-04-09, 12:00
Αγαπητοί φίλοι γεια σας.

Είμαι καινούργιος στον χώρο των Η/Υ και του internet να μην τα πολύ λέω το «Άθλημα» το ξεκίνησα σε μεγάλη ηλικία περίπου 40.

Στην αρχή κάποιος φίλος μου σύστησε το Rapidshare μου έκανε και την σύνδεση και την πληρωμή με δική του κάρτα κλπ τέλείωσε όμως η σύνδεση η οποία ήταν 6μηνη

Πήγα να κάνω μία εγώ μόνος μου κατευθείαν και μη διαβάζοντας το καλά έκανα σύνδεση και εγγραφή στο Γερμανικό side μα ουδέ μία σχέση έχει το ένα με το άλλο και δεν ξέρω τι να κάνω, και όλα αυτά με πληρωμή μέσω PAYPAL . Την οποία όταν πήγαινα να πληρώσω το Rapidshare.com για κάποιο λόγο δεν γινότανε δεκτή η συναλλαγή μου και έτσι κατέφυγα στο γερμανικό side o «ΕΡΗΜΟΣ» .Παιδιά παρακαλώ για μια βοήθεια γιατί δεν ξέρω τι να κάνω και να μην πάνε άδικα τα χρήματά μου. SOS παιδιά.:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

Με εκτίμηση Χουρτερούδης Πασχάλης

loukoumaki
30-04-09, 15:01
δεν στέλνεις κανένα e-mail και να περιγράψεις την κατάσταση στουε Γερμανούς μήπως και μπορέσεις να βγάλεις άκρη σε όλο αυτό το μπέρδεμα ;

Άρης13
30-04-09, 15:13
Για πόσο πληρωσες;

f15
01-05-09, 00:08
Δεν σου έστειλαν κωδικό και user name ? Με αυτά κανονικά ενεργοποιείς τον λογαριασμό .Δεν υπάρχει κατι το πολύπλοκο στο RS στο να κατεβάσεις αρχεία τουλάχιστο ώστε να μην πει χαμένος ο λογαριασμός .Το αριστερό κουμπάκι ειναι για τους δωρεάν χρήστες και το δεξί για τους primium (δικός σου) Δεν χρειάζεται να ξέρεις γερμανικά.

sakismist
01-05-09, 11:19
καλημερα σε ολους και καλο μηνα . φιλαρακο ο f15 σου απαντησε εξαιρετικα σωστα . εγω παντως θα σου προτεινα την λυση με το mail προς τους γερμανους για να λυθει η τυχον παρεξηγηση και να μην χασεις τα λεφτα σου ........... και παρεπιπτωντος ειμαι και εγω παθων .πριν περιπου εναμιση χρονο..... να διαβαζεις πριν πατησεις ENDER


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

pasxosgailo
01-05-09, 20:49
ΠΑΙΔΙΆ ΓΕΙΆ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΉ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΆ
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ E-MAIL KAI ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ 44ΕURΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ .ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΕΡΓΑ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΜΕΣΩ RAPID SHARE .COM ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ DE ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ . .ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ DE ΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ .:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

f15
01-05-09, 23:09
Όταν κανείς copy paste το λινκ , βγαίνει η σελίδα του rapidShare που έχει δυο εικόνες πού μοιάζουν σαν κοντέρ ?

http://rapidshare.com/img2/dl_langsam.gif http://rapidshare.com/img2/dl_schnell.gif

panoc
01-05-09, 23:33
εαν πληρωσες και ελαβες κωδικους για το .de τοτε εχεις premium στο .de, οχι στο .com.
ειναι 2 ανεξαρτητες υπηρεσιες.

pasxosgailo
02-05-09, 07:13
φίλε panoc το γνωρίζω ή καλύτερα τα ανακάλυψα όταν προσπάθησα να κατεβάσω κάποιο έργο και αντί να μου βγεί το com με τα κοντεράκια μου όπως αναφέρει οf15 ,μου βγήκε το de που δεν έχει καμία σχέση όπως αναφέρατε όλοι σας.Το θέμα είναι μήπως γνωρίζει κάποιοσ πως γειτουργεί αυτό το πράγμα;

cranky
02-05-09, 09:09
Πάς στο Rapidshare.de, και πατάς στο λίνκ πάνω αριστερά, στο PREMIUM-Zone.Στο παράθυρο που θ' ανοίξη, βάζεις το Login και το Password που σου δώσανε, και πατάς το κουμπί "SSL-endrypted Login".

@ ADSLgr.com All rights reserved.