PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις για Forthnet, αλλά και adsl γενικά.



thickice
12-01-06, 00:11
Χαιρετώ το forum..!
Λοιπόν παιδιά, ενδιαφέρομαι να πάρω το πακέτο ADSL in a box plus για 3 + 3 μήνες. Έχω καταλήξει σε αυτό (αν και παίζει και το απλό adsl in a box) γιατί μου φαίνεται η πιο οικονομική προσφορά, δεδομένου κ ότι δεν θέλω δέσμευση πάνω από 6 μήνες. Η προσφορά ισχύει για ενεργοποιήσεις μέχρι 31/01 και αναρωτιέμαι αν θα προλάβω την προσφορά αγοράζοντας το πακέτο την άλλη βδομάδα (δηλ. αν θα προλάβει να γίνει η ενεργοποιήση). Μπορώ να πάω κ να συμπληρώσω/παραδώσω την αίτηση στα γραφεία της forthnet για να την λάβουν άμεσα..;
Έχω και κάποια τεχνικά ερωτήματα περί adsl... Αν επιλέξω να μην κάνω δίκτυο μπορώ μέσω της ίδιας γραμμής να συνδέομαι μέσω adsl από δύο υπολογιστές χρησιμοποιώντας 2 διαφορετικά modems adsl (όχι ταυτόχρονα βέβαια) ; Αν χρειαστεί για οποιοδήποτε λόγο θα μπορέσω να συνδεθώ σε 56k με αντίστοιχο modem μέσω της adsl γραμμής; Τέλος, μπορεί να έχω επιπλοκές στη φωνητική ομιλία μέσω κανονικού τηλεφώνου, δηλ μειωμένη ποιότητα ομιλίας, θόρυβο κτλ;
Μένω Αγ.Δημήτριο κοντά στα όρια με Ν.Σμυρνη. Έχει κανείς στο forum εμπειρία με adsl σε αυτές τις περιοχές;
Ευχαριστώ!

Hwoarang
12-01-06, 00:20
dude, δοκίμασε να κάνεις ένα search. Νομίζω ότι το θέμα θα πάει για κλέιδωμα

nnn
12-01-06, 00:22
Μια ματιά στις σχετικές ενότητες θα σε βοηθήσει.
Καλώς ήρθες.

Χρησιμοποίησε την αναζήτηση και θα βρεις πολλές απαντήσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.