PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα με HOL



Ziggy23
12-01-06, 14:02
Αυτη η HOL δεν παει καθολου καλα.Ειχα κανει αιτηση με την προσφορα του RAM 21 Σεμπτεμβριου 2005.Η ενεργοποιηση εγινε 21 Οκτωβριου 2005!!!Εξαιτιας δικου τους λαθους καθως εστειλαν αιτηση ενεργοποιησης και καπακι αιτηση καταργησης στον ΟΤΕ!!!Το θεμα κολλησε και πηρε ενα μηνα.Φυσικα η αιτιολογια ηταν οτι κατι δεν πηγε καλα μεταξυ της συννενοησης HOL και ΟΤΕ.Τριχες η HOL απο μονη της εκανε βλακεια.Να σημειωσω οτι μενω Κρητη.Τελικα εγινε η ενεργοποιηση μετα απο ταλαιπωρια τηλεφωνα με αναμονη κτλ.Μου στειλαν το καταπληκτικο πατατοNetroute2D της intracom.Γιατι πατατα?Πολυ απλα το modem ολο αυτο το καιρο τραβαει σε τυχαια χρονικα διαστηματα κολληματα.Δηλαδη το αφηνω πρωι κατεβαζει κανονικα, επιστρεφω το μεσημερι και το εχει κολληση.Μονη λυση να το βγαλω απτην πριζα του ρευματος και να το ξαναβαλω.Οι τεχνικοι της HOL δυο φορες μου ειπαν να κανω αλλες ρυθμισεις(το εκανα, τιποτα) και οτι ειναι προβλημα του DSLAM της περιοχης και οτι και αλλο modem να μου στειλουν θα κανει το ιδιο.Παλι βλακειες.Δοκιμασα το Speedtouch 530 για PSTN γραμμη και μια χαρα ολα.Για να τους βρω να δω αν μπορω να παω σε 6+6προγραμμα ή να διακοψω εκανα 2 μερες πολλα τηλεφωνα αναμονη κτλ. μου ειπαν οτι δεν δικαιουμαι Fritzbox και συν ολα τα αλλα ξενερωσα τελειως και εκανα αιτηση διακοπης.Να πω οτι ειχα αφησει μηνυματα για αν με παρουν και ολοι μου ελεγαν οτι σε ενα λεπτακι θα με παρει αυτος που ζητουσα,σημειωστε το αυτο.Χθες το βραδυ κατα της 11 ειχαν προβλημα στη HOL και επεσε η συνδεση.Δεν μπορουσα να συνδεθω μεχρι το πρωι.Απο εκει που δουλευω που εχει ADSL γραμμη αλλο PC και αλλο router δοκιμασα username,password.ΤΙΠΟΤΑ!Παιρνω το τεχνικο που τοσηκωσε σχετικα γρηγορα και μετα απο ψαξιμο μου λεει να αλλαξω μια παραμετρο στο username και εφτιαξε.Πως αλλαζουν το username μου χωρις να με παρουν εστω ενα τηλεφωνο???ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!Και το τελευταιο ωραιο.Δεν ξερω τι βλακειες γραφει μεσα το συμβολαιο και δεν με ενδιαφερει κιολας.Πριν λιγο με παιρνει τηλεφωνο ο κυριος που μιλουσαμε ολο αυτο τον καιρο στην HOL και μου λεει οτι πρεπει αφου διεκοψα τη συνδεση να επιστρεψω το modem ενω οταν ειχα παρει την προσφορα ειχα ρωτησει 2-3 φορες αν μετα το 3μηνο διακοψω, αν ο εξοπλισμος ειναι δικος μου.Και η απαντηση ηταν ΝΑΙ.Το ειχα ρωτησει επιτηδες γιατι μου φαινοταν λιγο περιεργο.Στην τελικη δεν με ενδιαφερει γιατι το modem ειναι πατατα και χαρισμα τους.Αλλα μας δουλευουν και μας ταλαιπωρουν.Και για να μου πει αυτη τη μ@λ@κια ο κυριος της HOL με πηρε νωρις νωρις τηλεφωνο.Οταν τον εψαχνα 2 μερες και ειχα αφησει και μηνυματα με ειχαν γραψει κανονικα.
Το συμπερασμα ειναι οτι η HOL ειναι μια κακη εταιρια και κριμα οι καλες προσφορες που βγαζει.Εχω ακουσει και απο αλλους παραπονα και συμφωνω μαζι τους απολυτως.Εχουν πολυ κακη εξυπηρετηση κακο τεχνικο τμημα και ΔΕΝ ΤΗ ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ:evil: .
Οποιος θελει να πειραματιστει και να κερδισει σε χρηματα ας το κανει.Ομως να ξερει οτι αν χρειαστει κατι η HOL δεν θα τον εξυπηρετησει ετσι οπως θα περιμενε.Απογοητευτηκα γιατι την ειχα για πιο υπευθυνη εταιρια και με το που βγηκε η προσφορα του RAM βρηκα ευκαιρια και αφορμη να συνδεθω με HOL.Ομως αστο καλυτερα...
Προσοπικα προτεινω OTENET και FORTHNET.Θα ηθελα αν ακουσω και την γνωμη σας.

sdikr
12-01-06, 14:09
Καλώς ήρθες ρίξε μια ματιά στο forum της Ηολ, θα δείς οτι δεν είσαι ο μόνος

Ziggy23
12-01-06, 14:13
Συγνωμη που δεν σας χαιρετησα παιδια.Καλως σας βρηκα.Απλα ημουν νευριασμενος και εγραψα το κατεβατο μονο!Το εχω διαβασει sdikr και σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.Απλα ηθελα να δειξω τι κατασταση επικρατει.Θα ηθελα να ακουσω κι αλλες γνωμες.

Ziggy
12-01-06, 15:47
Για σου και εσένα συνονόματε :shock: . Απόλυτα καλύτερη εταιρία δεν υπάρχει, και αν ψάξεις λίγο εδώ, θα βρεις πολλούς να έχουν αντίστοιχες εμπειρίες / απόψεις για τους 2 ISP που προτείνεις. Απλά γείωσέ τους και δοκίμασε την τύχη σου αλλού.

Ziggy23
12-01-06, 15:52
Εχεις δικιο φιλε.Συγνωμη δεν ειχα δει οτι υπαρχει κι αλλος με το ιδιο ονομα.Αν θες το αλλαζω.Απλα πες μου.Η γνωμη μου παντως ειναι οτι αυτα τα καργκιοζιλικια δεν τα κανουν ΟΤΕ-Forthnet.

NoYmErOs
13-01-06, 11:31
Το θέμα με την HOL είναι ότι από την μέρα της τζάμπα συνδέσεις και μετά αφού πέρασε στο broadpack έπεσε πολύς κόσμος και επικρατεί χαμός.. τόσο πολύ που δεν προλαβαίνουν στην HOL να εξυπηρετήσουν το κόσμο και τις αιτήσεις τους..

Μόλις τελειώσει η προσφορά θα ηρεμήσει η κατάσταση, απλά θα φανεί το πόσο πιταρισμένη είναι ή οχι.

Άσε που μετά από καιρό θα ξεχάσουν αρκετοί τα προβλήματα των πρώτων ημερών....

Ziggy23
13-01-06, 11:36
Ποιων πρωτων ημερων? 3 Μηνες τωρα που τους εχω οποτε τους χρειαστηκα ηταν στην κοσμαρα τους. Αλλωστε ο πολεμος των προσφορων ποτε δεν τελειωνει οποτε μαλλον ποτε δεν θα σταματησουν τις βλακειες και στην HOL.

NoYmErOs
13-01-06, 11:49
Πρώτων ημερών λέω για αυτούς που είχαν πρόβλημα τις πρώτες μέρες με καθυστέρηση στην ενεργοποίηση, φυσικά όσοι έχουν/είχαν συνέχεια προβλήματα είναι πολύ λιγότεροι από τους πολλούς που ΔΕΝ θα έχουν...

Ziggy23
13-01-06, 11:57
Θα δειξει.Παντως το σιγουρο ειναι οτι εμενα με χασαν απο πελατη.Λογω παρακμιακης οργανωσης.Οχι οτι οι αλλοι ειναι τελειοι αλλα καποιοι απλα πολυ καλυτεροι!
Το μονο που μενει πλεον ειναι να αλλαξουν το σημα τους και να βαλουν αυτο του ολυμπιακου!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

Tony_Ts
13-01-06, 12:05
Ziggy23 σχετικά με την επιστροφή του εξοπλισμού που αναφέρεις έχω να σχολιάσω το εξής. Όλες οι εταιρίες προσπαθούν με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο να ξεγελάσουν τον καταναλωτή! Ο έξυπνος καταναλωτής διαβάζει πάντα τους όρους πριν από την προσφορά!!! Προσπάθησε να σου γίνει συνήθεια αυτό, να διαβάζεις πρώτα από όλα τα μικρά γράμματα! Ωφελημένος τελικά θα είσαι εσύ! Γιατί μην ξεχνάς ότι τα γραπτά ισχύουν πάντα, όχι τα προφορικά! ;)

Ziggy23
13-01-06, 12:13
Tony_Ts συμφωνω απολυτα μαζι σου.Απλα καλο θα ειναι να ειναι ειλικρινεις και οι αλλοι απεναντι μας.Οσο για τον εξοπλισμο καθε πακετο δινει και το δικο του.Οποτε δεν θα μου λειψει η πατατα τους που ολο κολλαει.Και δεν εχει σημασια τι γραφει το συμβολαιο γιατι με τετοιες ψευτιες και π%$στιες δεν κρατας πελατες.

punkstar69
14-01-06, 06:57
Φιλε μου εγω ειχα προβλημα με το νετρουτ και μου λεγαν οτι δε γινετε
να παρω φριτζ.. πηγα εκει και τους ειπα η φριτζ η να μηλησω με τη πολητρια
που εκανα το συμβολεο να το κοψω και ετσι μου εδωσαν..

Να σε ρωτησω.. επειδη τις τελευτεες μερες δε πηγενει καθολου καλα η
συνδεση μου. broadband pack ειχες εσυ? με την 12αμηνη συμβαση?
γιατι κατι μου λεει οτι δε στο κοβουν αν δε περασουν 12μηνες..
μπορο να το κοψω και εγο το συμβολεο?

Ziggy23
14-01-06, 16:26
Αποσο ξερω αν υπογραψεις το 6+6 δεν μπορεις να το κοψεις.Εκτος καιαν το κοψεις και τους πληρωνεις κανονικα!!!Πραγμα ασυμφορο βεβαια!
Εγω ειχα την προσφορα του RAM που τελειωνει σε λιγες μερες.Καλα οι ανθρωποι απο εξυπηρετηση ειναι αυτο που λεμε μη σου τυχει...
Γενικα τα intracom εχουν ολα προβλήματα.Δεν ειναι πολυ εμπιστοσυνης.Το φριτζ δεν ξερω τι λεει.Ειναι ακριβο αλλα ειμαι επιφυλακτικος.Αν δοκιμαζες το Speedtouch 510 ή 530 θα δεις πραγματικα αξιοπιστια.Καλα τα firewall και τα traffic shapping αλλα αμα εχεις προβληματα τι νατα κανεις??

theodoros2004
14-01-06, 16:30
.Αν δοκιμαζες το Speedtouch 510 ή 530 θα δεις πραγματικα αξιοπιστια.Καλα τα firewall και τα traffic shapping αλλα αμα εχεις προβληματα τι νατα κανεις??

Εγω με speedtouch 530i ειμαι κατα ευχαριστημενος κανενα προβλημα πεντε μηνες τωρα.

Ziggy23
14-01-06, 16:36
Δεν μου φαινεται περιεργο.Ειναι πρωτο μοντεμ/ρουτερ!!!

Ziggy23
14-01-06, 16:37
Και αν πεις στον ΟΤΕ οτι εχεις προβλημα θα ασχοληθουν.Οχι σαν την Hellas Off Line!!!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

punkstar69
14-01-06, 16:38
Εγω εχω παρει πακετο και αποτι μου φενετε δεσμευομε 12 μηνες και οπως
ειπες ο μονος τροπος να το κοψω ειναι να προπληρωσω..

Τις τελευτεες μερες δε τα παω καθολου καλα απο ταχυτητες ολη την ημερα εχτος απτις
2 το βραδυ ως τις 8 το πρωι που πιανει 40, 42 κτλ δηλαδη τις στανταρ που καποτε
επιανα ολη τη μερα..
Αυτο βεβαια συνεβει ξαφνικα απτη μια μερα στην αλλη γιαυτο αναρωτιεμε
αν μπορει να ειναι προβλημα της HOL ή dslam.
Ριχνοντας μια ματια στη κατασταση δικτυου
στο site της HOL ειδα οτι δε διχνει να εχει προβλημα η HOL.

Αρα λογικα ειναι πιταρισμενο το dslam μου και ας μου λενε
απτον ΟΤΕ οτι βλεπουν οτι η γραμμη μου και το dslam μου ειναι
μια χαρα οταν δηλωνω βλαβη.

Σωστα?

Ziggy23
14-01-06, 16:46
Και τα 2 παιζουν.Ασε τι φαινεται στο site HOL.Μπουρδες.Εχουν πεσοι πολλοι πανω της και δεν μπορουν να ανταποκρηθουν τα ατομα.Τι της θελουν αυτες τις προσφορες ταλαιπωριας?

punkstar69
14-01-06, 17:02
Γιατι μου φενετε οτι εισαι στο μυαλο μου?
Aυτη η προσφορα 6+6 μαλλον εκανε ζημια.

Ziggy23
14-01-06, 17:08
Κοιτα η προσφορα ειναι καλη.Η εταιρια ειναι βλ@μ$νη.Δυστηχως!
Παντως εμενα απο ταχυτητα καλα παει.Οταν δεν κολλαει το μοντεμ!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.