PDA

Επιστροφή στο Forum : TELLAS ... παιδιά μακρυά ... ... ... ...



lsourtzo
05-05-09, 12:18
το παρακάτω είναι το mail που έστειλα στον συνήγορο του καταναλωτή και στην ΕΕΤΤ ...
αν έχετε υπομονή διαβάστε το και θα καταλάβετε ....
όταν μου είπε ο πατέρας μου ότι θέλει να βάλει ΤΕΛΛΑΣ για να εκμεταλλευτεί στην προσφορά που είχε πριν κάνα 6μηνο ... κοίταξα στο φορουμ και δεν είδα κάτι να με αποτρέψει να του πω να μην το κάνει ... παρόλο που την θεωρούσα πάντα αστεία εταιρία !!!

ότι παραθέτω παρακάτω .. είναι για να αποτρέψει όσους το δουν από εδώ και πέρα ... για να μην περάσουν τα ίδια !!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Καλησπέρα σας

από τον προηγούμενο χρόνο (τέλη Νοεμβρίου - αρχές Δεκεμβρίου, πάει και καιρός ... δεν θυμάμαι πότε ακριβός) έκανα αίτηση στην εταιρία ΤΕΛΛΑΣ για την απόκτηση του πακέτου σύνδεσης double play.

_/*κοντά 6 μήνες μετά !!! και ακόμα δεν έχω σύνδεση ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!*/_

Μετά από επανηλημένες κλήσεις μου, όπου λάμβανα απάντηση ότι ο ΟΤΕ δεν τους δίνει πόρτες για να με συνδέσουν ...
αποφάσισαν να με πάρουν τηλέφωνο 1,5 εβδομάδα /_*πριν*_* */το Πάσχα για να με ρωτήσουν αν ενδιαφέρομε ακόμα γιατί άδειασε επιτέλους πόρτα στο κέντρο του ΟΤΕ.
μη θέλοντας να μπω στην διαδικασία αναμονής και πάλι σε άλλον πάροχο, είπα το ναι εφόσον οι όροι ήταν οι ίδιοι.
τελικά κοντά _/*3 εβδομάδες μετά*/_ το τηλεφώνημα, παρασκευή 24 Απριλίου το τηλέφωνο μου κόπηκε.
Είπα και εγώ επιτέλους ...

εντομεταξί υποτίθεται ότι κάποια εταιρεία courier θα με έπαιρνε τηλέφωνο για να μου φέρει τον εξοπλισμό ,μέχρι και σήμερα 5-5-2009 δεν με έχει πάρει κανείς.
όταν τους ρώτησα που είναι στις 27 Απριλίου, έδειξαν έκπληκτοι που δεν το είχα πάρει ακόμα ...
Σε σχετική μου ερώτηση (καμιά 10αρια φορές απο τότε) μου λένε ότι αυτοί το έχουν στείλει και είναι θέμα χρόνου και των courier.
Βέβαια όταν τους είπα να μου δώσουν σε ποια εταιρία courier το έχουν στείλει να πάρω να μάθω που είναι το πακέτο, μου είπαν ότι είναι πολλές που συνεργάζονται και δεν ξέρουν να μου πουν (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ).

πίσω στα σοβαρότερα τώρα ...
σήμερα έχουμε _/*5 Μαΐου 2009*/_ ... και από τις _/*24 Απριλίου*/_ */_ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ_/* !!!!!
μου λένε όλο ότι προωθούν το θέμα στους τεχνικούς, και ότι από ώρα σε ώρα θα με συνδέσουν ...
πέρασαν ώρες ...
πέρασαν μέρες ...
πέρασαν βδομάδες ...
και ακόμα και σήμερα είχαν το θράσος να μου πουν ότι θα προωθήσουν την βλάβη ξανά στους τεχνικούς και ότι είναι θέμα ωρών ...
Έκανα υπομονή ... πολύ υπομονή ...
είπα να μην κάνω καταγγελία ...
αλλά το ποτήρι ξεχείλισε ...
έχω είδη χαλάσει 50 ευρώ σε κάρτες κινητού μόνο για να μιλάω με το "τεχνικό τηλεφωνικό κέντρο τους" γιατί τεχνικό τμήμα δεν είναι ... αφού δεν μπορεί να μιλήσεις με τους τεχνικούς !!!
κάνω λάθος ??

θέλω να τους καταγγείλω λοιπόν ...
Είμαι σίγουρος ότι εκτός απο εμένα θα έχετε και πολλούς ακόμα ταλαίπωρους που οι αλήτες ταλαιπωρούν...

περιμένω να ενεργήσετε τα δέοντα.
το ίδιο γράμμα έχω κοινωποιείσει και στην ΕΕΤΤ.
εκτός από το να με συνδέσουν άμεσα και χωρίς επιπλέον προβλήματα ....

το λιγότερο που απαιτώ είναι να μην με χρεώσουν για τον μήνα που διανύουμε ...
και φυσικά επιφυλάσσομαι για περεταίρω διεκδικήσεις στο μέλλον.
εδώ είναι που θα χρειαστώ και την δική σας βοήθεια ...
γιατί εκτός από την ταλαιπωρία και την ψυχική οδύνη να προσπαθώ για τα αυτονόητα ...
έχω χαλάσει και ένα κάρο λεφτά στο εν το μεταξύ ... και σε κάρτες για το κινητό μου εδώ και 3 εβδομάδες που δεν έχω σταθερό ...
αλλά και στους λογαριασμούς του ΟΤΕ σε τηλεπικοινωνιακά κόστη ... εξαιτίας τις αργοπορίας τους να με συνδέσουν ... (υπενθυμίζω ότι σε αυτούς πήγα γιατί διαφήμιζαν ότι θα πληρώνω μόνο 19.90 το μήνα με όλες τις κλήσεις δωρεάν ...
αν είχα πάει σε άλλον πάροχο που δίνει τα ίδια τόσο καιρό ... και με είχαν συνδέσει στην ώρα μου και οχι 6 μήνες μετά ... εγώ θα είχα γλυτώσει έναν σκασμό λεφτά που τώρα έχω δώσει στον ΟΤΕ απλά περιμένοντας.

θα σας παρακαλούσα να συνυπολογίσετε τα παραπάνω και να μου πείτε για τις δυνατότητες μου να κινηθούμε εναντίων τους !

με τιμή

Σουρτζόπουλος Λεωνίδας

amoydar
05-05-09, 12:58
Για άλλη μια φορά ίδια ιστορία. Φίλος έχεις δίκιο να έισαι εκνευρισμένος και ταλαιπωρημένος αλλά αποζημιώσεις για οικιακό πρόγραμμα δύσκολο να μπορείς να λάβεις. Τι να σου πω, κάνε οτι νομίζεις.

takiskgr
05-05-09, 13:17
Ξεμπλεξα μετα από 6 μήνες ταλαιπωρίας στην τελλάς και 10 ημερων στη hol.
Βασικά ήμουν κατά του Οτε... αλλά ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ για μένα.
Μέσα σε μια μέρα συνδέθηκα στο ιντερνετ. Μεσα σε μια μέρα μου έλυσαν τεχνικό πρόβλημα ερχόμενοι στο σπίτι μου και όσο πιάνει η γραμμή μου κατεβάζω.. 1.6 σταθερά χωρις download manager.
Βαρέθηκα τα "Το καταγράφουμε κύριε, έχει δωθεί βλάβη κύριε, αυτή την ενημέρωση έχω κύριε.. και.. κερια και λιβάνια...
Η ψυχική μας υγεία αξίζει μερικά ευρώ το μήνα παραπάνω.. λεω εγώ τώρα!

zoug100
05-05-09, 14:05
Ξεμπλεξα μετα από 6 μήνες ταλαιπωρίας στην τελλάς και 10 ημερων στη hol.
Βασικά ήμουν κατά του Οτε... αλλά ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ για μένα.
Μέσα σε μια μέρα συνδέθηκα στο ιντερνετ. Μεσα σε μια μέρα μου έλυσαν τεχνικό πρόβλημα ερχόμενοι στο σπίτι μου και όσο πιάνει η γραμμή μου κατεβάζω.. 1.6 σταθερά χωρις download manager.
Βαρέθηκα τα "Το καταγράφουμε κύριε, έχει δωθεί βλάβη κύριε, αυτή την ενημέρωση έχω κύριε.. και.. κερια και λιβάνια...
Η ψυχική μας υγεία αξίζει μερικά ευρώ το μήνα παραπάνω.. λεω εγώ τώρα!

takisgr με την hol τι προβλημα ειχες και εκατσες 10 μερες?ρωταω γιατι και εγω ειμαι απο σκαγιοπουλειο και ελεγα να βαλω hol ιντερνετ μονο.αν θες πες να παρω μια ιδεα απλως.

takiskgr
05-05-09, 15:49
takisgr με την hol τι προβλημα ειχες και εκατσες 10 μερες?ρωταω γιατι και εγω ειμαι απο σκαγιοπουλειο και ελεγα να βαλω hol ιντερνετ μονο.αν θες πες να παρω μια ιδεα απλως.

Με είχαν 10 μέρες χωρίς ιντερνετ και τηλεφωνο λέγοντας μου ότι είμαι σε πιλοτική λειτουργία και ότι κάνουν ρυθμίσεις και εγώ ανακάλυψα ότι τελικά απλά δεν είχαν ενεργοποιήσει την υπηρεσία και μοθ πούλαγαν παραμύθια.

Οποτε όπως καταλαβαίνεις στράβωσα και το έκοψα στα καπάκια γιατί δεν μπορώ πλέον την κοροιδία.
Παρόλα αυτά συγχρόνιζα όσο και με τον οτε με τη γραμμή της hol.

dennis2006
05-05-09, 16:57
αυτο δεν ειναι καταγγελεια για εκθεση μοιαζει. εμεις εδω εχουμε την υπομονη και το διαβαζουμε δεν ξερω αν το ιδιο κανουν και οι υπαληλλοι στα γραφεια καταναλωτων κ.τ.λ γραφεια παραπονων.

vendoyza
05-05-09, 16:58
εχω τελλας και σε καταλαβενο απολυτα!!!!! παντος αν καταφερεις να κανεις κατι πεστο μας να το κανουμε και εμεις. αυτο που εκανα εγω μετα απο πολλα βρισιδια ηταν να μου μειοσουν το ποσο που πληρονω για ιντερνετ. απλα ελεος!!!!!!!!!!!!

blkik
05-05-09, 19:43
αυτο δεν ειναι καταγγελεια για εκθεση μοιαζει. εμεις εδω εχουμε την υπομονη και το διαβαζουμε δεν ξερω αν το ιδιο κανουν και οι υπαληλλοι στα γραφεια καταναλωτων κ.τ.λ γραφεια παραπονων.

θα συμφωνήσω σε αυτο, Θα έπρεπε να είναι πιο συμμαζεμένη. Εδω δεν παίρνω σοβαρα καταγγελίες που είναι σοβαρά τεκμηριωμένες, δεν βλέπω να έχει καμιά τύχη.

lsourtzo
06-05-09, 10:28
μετά από 3 εβδομάδες που δεν μπορώ να βρω άνθρωπο να μιλήσω στην ΤΕΛΛΑΣ ...

μόλις μερικές ώρες μετά την κοινοποίηση της παραπάνω επιστολής ... με πήρε τηλέφωνο και ζήτησε συγνώμη ένας τυπάς ο οποίος δήλωνε υπεύθυνος ...

λέει σχετικά με την επιστολή που στείλατε στην ΕΕΤΤ και στον Συνήγορο του καταναλωτή ...
μου υποσχέθηκε ότι θα με πάρουν τηλέφωνο και από το τεχνικό τμήμα ... (τεχνικός .. όχι τηλεφωνητής)

το σίγουρο είναι ότι δεν τους άφησε αδιάφορους λοιπόν ... τουλάχιστον ...
θα σας ενημερώσω σχετικά ...

πάντως ούτε σήμερα έχω ακόμα τηλέφωνο .. ούτε ο εξοπλισμός ξέρω που είναι ...

lsourtzo
06-05-09, 12:36
ούτε 24 ώρες μετά την επιστολή ...
ο εξοπλισμός ως δια μαγείας βρέθηκε και ήρθε με ένα χαρτί που αποδηκνείει ότι απο την ΤΕΛΛΑΣ έχει φύγει απο τις 15 Απριλίου ...
το τηλέφωνο συνδέθηκε ....

υποθέτω ότι και το ΙΝΤΕΡΝΕΤ θα είναι εντάξει ... θα το δω όταν πάω σπίτι ...

και εδώ ρωτάω ... Γιατί ρε παλικάρια έπρεπε να κάνω όλων αυτόν τον χαμό για να κάνετε τα αυτονόητα ...

και βρίζω τον εαυτό μου που δεν τον έκανα νωρίτερα ... θα είχα ΙΝΤΕΡΝΕΤ 4 μήνες τώρα ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.