PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλήρης Ασυνεννοησία....



Damien601
05-05-09, 17:41
Έκανα αίτηση στο HOL DP Lite στις 05/03/09
Σύντομα μετά από αυτό μου ήρ8ε ένα μήνυμά στο κινητό πως η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί στις 14/04/09..
Ο τεχνικός της HOL τελικά με κάλεσε στις 07/04/09 δηλαδή μία βδομάδα πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης και είχα παραλάβει ήδη και τον εξοπλισμό. (Τέλεια σκέφτηκα.. είναι και γρήγοροι) ;)
Έρχεται λοιπόν ο τεχνικός και μου λέει... ο οτε έχει τοποθετήσει σε λάθος κτήριο το καλώδιο και έτσι πρέπει να στείλουμε mail στον οτε ζητώντας τους να κάνουν επανατοποθέτηση του καλωδίου και μετά να ξανάρθω.
Ρωτάω εγώ.. πόσο 8α πάρει αυτό? και μου απαντάει πως στην χειρότερη των περιπτώσεων θα πάρει 10 εργάσιμες...
Και έτσι έγινε..
Μέχρι εδώ όλα καλά.... (Λέμε τώρα)

Με ενημερώνουν από την HOL στις 17/04/09 ότι ο οτε έκανε το καθήκον του και τώρα εκκρεμεί αποστολή συνεργείου από μέρους τους...
Μετά από 2,3 μέρες που δεν με κάλεσε κανείς αποφάσισα να πάρω ένα τηλέφωνο να δω τι γίνεται...
Ακολούθησε ο εξής διάλογος..

- Τα στοιχεία σας παρακαλώ...
- Μπλα μπλα
- Τι πρόβλημα υπάρχει?
- Ξέρετε.. έγινε αυτό κι αυτό ..... και περιμένω τηλέφωνο από τον τεχνικό σας για να έρθει να συνδέσει τη γραμμή αλλά έχουν περάσει χ μέρες και δεν έχω δεχθεί κανένα τηλεφώνημα..
- Ναι το σημειώνω ως επείγον και θα σας καλέσει μέσα στις επόμενες ώρες..

Λοιπόν.... Η ημερομηνία είναι 05/05/09 και την παραπάνω συζήτηση την κάνω καθημερινά τις τελευταίες 15 μέρες με την τεχνική εξυπηρέτηση της HOL....

Καταντάει αστείο κάποια στιγμή γιατί σε διάφορες περιπτώσεις με πήραν μέχρι και 5 τηλέφωνα την ίδια μέρα από την τεχνική υποστήριξή να ρωτήσουν αν ο τεχνικός επικοινώνησε μαζί μου... Ούτε μεταξύ τους δεν υπάρχει συνεννόηση.. :rofl:

Δε λέω ευγενικότατοι και πρόθυμοι οι τηλεφωνητές της HOL να με εξυπηρετήσουν αλλά η ουσία είναι ότι έχουν περάσει 2 μήνες από τη μέρα που έκανα την αίτηση και ακόμα να δω τηλέφωνο...

Είμαι υπερβολικός η απλά άτυχος?
:closed:

giorgosthess
05-05-09, 17:55
:pΕίσαι υπερβολικά άτυχος:p

SirAggelos
05-05-09, 18:04
συμφωνω παρα πολυ

Damien601
06-05-09, 11:04
Τι να πω.....
Ελπίζω να σταματήσει αυτή η ατυχία..
Ακόμα τίποτα...

Damien601
09-05-09, 21:27
Και ακόμη τίποτα...
Αυτό δεν είναι ατυχία... Είναι αντιεπαγγελματική συμπεριφορά....

21 μέρες πάνε τώρα...

DaveMurray
09-05-09, 21:47
Φίλε..... Στην ουσία το 13844 είναι κέντρο αναγγελίας ΒΛΑΒΩΝ.....


Δεν υπάρχει ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ..... ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ χαμπάρι κάποιοι, αλλά και ΟΛΟΙ ΜΑΣ.... :( :(

ΤΥ στο 13844 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ..... Ένα απλό "κέντρο" αναγγελίας βλαβών είναι....

Damien601
29-05-09, 00:13
Το προβλημμά μου λύθηκε και τελικά δεν ήταν λάθος της HOL
αν και καθηστέρησαν τραγικά να στείλουν τεχνικό....
Έχεις δίκιο πάντως φίλε DaveMurray για το 13844 απλά αναγγέλεις τη βλάβη σου..
Πάντως για να είμαι δίκαιος πρέπει να πώ ότι πάντα μετα από κάθε τηλεφωνημά μου σχετικά γρήγορα επικοινωνούσαν μαζί μου, καθώς και ότι τώρα που δουλεύει η γραμμή η τηλεφωνία και το ίντερνετ είναι άψογα (προς το παρόν) :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.