PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Server με Google, Gmail, Speedtest και Line Profiles



ivas75
05-05-09, 21:26
Τις τελευταίες 2 ώρες δεν μπορώ να συνδεθώ με google και gmail, ενώ και το speedtest.net βγάζει test server στο Ηράκλειο. Επιπλέον δεν μπορώ να αλλάξω προφίλ γραμμής! Τι παίζει με την ΟΝ? Κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται...:down:

manuel
05-05-09, 21:46
και εγώ τα ίδια

ελπίζω να μην βγει αυριο καμία είδηση του στυλ της έκλεισε ο ΟΤΕ τα κυκλώματα

nlkrio
05-05-09, 22:22
στην αρχη δεν εμπενε ουτε στο yahoo, αλλα google δεν μπενει ακομα,τους τηλεφωνησα και λενε εχουμε βλαβη.... απο τις 18.40 και ακομα τιποτα....

ποτε θα δω τα μειλ μου....???

maomao123
05-05-09, 22:33
αργυρουπολη το ιδιο.Οταν συνδεομαι σε αλλο δυκτιο ειναι οκ με το pirelli δεν βλεπω google

nlkrio
05-05-09, 22:43
αργυρουπολη το ιδιο.Οταν συνδεομαι σε αλλο δυκτιο ειναι οκ με το pirelli δεν βλεπω google
αλλο δικτυο???

μονο η ΟΝιτες εχουμε προβλημα ,κονεξ ο γειτονας μια χαρα

η πλακα ειναι να δουλευει με αλλο μοντεμ και με πιρελι γιοκ:down:

limassol
05-05-09, 22:51
είχα και εγω το ίδιο πρόβλημα, 19:30 είχε λυθεί ομως...ολά λειτουργούν οκ σε εμένα, κάντε ένα reboot στο modem και θα είναι οκ

webserfer
05-05-09, 22:55
Το έχω ξεπατώσει στο reboot και πάλι τίποτα. Αργυρούπολη και εγώ και μπαίνω σχεδόν μόνο σε σελίδες με Ελληνικούς σέρβερ, οι ξένοι γιοκ.

ivas75
05-05-09, 22:59
άστα... και έφυγα από τη δουλειά για να συνεχίσω στο σπίτι... Την τρέλα μου...
Πήρα τηλ στο CC και μου είπαν πως σήμερα αντιμετώπιζαν μεγάλο πρόβλημα (δεν μπήκα σε λεπτομέρειες) και πως σιγά σιγά αποκαθίσταται η σωστή λειτουργία...
Εδώ (μοσχάτο) ακόμα σέρνεται μετά από πολλαπλά reboot...

maomao123
05-05-09, 23:02
υπομονη πιστευω οτι θα το φτιαξουν γρηγορα αλλα πολυ περιεργο αυτο το κολλημα που εφαγε το pirelli με το google

nlkrio
05-05-09, 23:04
άστα... και έφυγα από τη δουλειά για να συνεχίσω στο σπίτι... Την τρέλα μου...
Πήρα τηλ στο CC και μου είπαν πως σήμερα αντιμετώπιζαν μεγάλο πρόβλημα (δεν μπήκα σε λεπτομέρειες) και πως σιγά σιγά αποκαθίσταται η σωστή λειτουργία...
Εδώ (μοσχάτο) ακόμα σέρνεται μετά από πολλαπλά reboot...

απο τις 7 παρα γιοκ....,προσπαθουν ομως τα παιδια...

nikolaos7
05-05-09, 23:26
Παίδες με τους opendns μπαίνει στο google.Κάτι έχουν κάνει εκεί.Για δοκιμάστε 208.67.222.222 και 208.67.220.220 αντι τους dns της On

NexusGS
05-05-09, 23:45
Και εδώ αντιμετώπισα πρόβλημα. Από τις 19:30 αν θυμάμαι καλά το πρόβλημα αποκατάσταθηκε. Εντάξει, κάποιο πρόβλημα θα έγινε σε κάνα κύκλωμα διασύνδεσης του εξωτερικού, γιατί στην Ελλάδα έπαιζε κανονικά.

ivas75
05-05-09, 23:55
ακόμα ... πάμε για αύριο...

nikos93
06-05-09, 00:11
ακομα δεν μπαινει google και gmail

Mancubius
06-05-09, 00:29
ουτε εγω μπενω εδω και κατι ωρες ( νομιζω απο τις 6 το απογευμα )

ευτυχως που δεν ειμαι ο μονος , λογικα θα φτιαξει (θελω να ελπιζω ) !
by the way , χρησιμοποιησα anonymmouse και δουλεψε για λιγο το google , επισης χρησιμοποιησα και blackle αλλα και παλι τωρα σταματησε να λειτουργει ... δηλαδη ελεος , η υπομονη ειναι αρετη .....

dimitris_p
06-05-09, 00:29
Tα ίδια και εδώ παιδιά.Εγώ δεν μπαίνω και σε αρκετές σελίδες σε .GR Αλλα αν βαλεις τα dns που υπαρχουν ποιο πανω ειναι ολα μια χαρα προς το παρων!!

LefterisK
06-05-09, 00:34
Παιδιά εδώ το φτιάξανε νωρίς, γύρω στις 19.40
Κράτησε το πολύ 1.30 ώρα.
Μάλλον έχουν πρόβλημα σε διάφορα κέντρα και δεν τα πρόλαβαν όλα...:hmm:

stardust07
06-05-09, 01:13
μια από τα ίδια και από δω...σε οποιαδήποτε αναζήτηση μου βγάζει σφάλμα από το απόγευμα

NIKOLAKIS002
06-05-09, 08:50
Και εγώ το ίδιο προβλημα είχα εχθές μέχρι τις 21:00 περίπου.
Άνοιγε μόνο ελληνικά sites και αυτά με δυσκολία.
Απο τις 21:00 και μετά όλα καλά

cpnemo
06-05-09, 10:08
Ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ χτες αλλά μέχρι 9 με 9 και 15 το βράδυ.
Περιοχή Μοσχάτο Dslam Φαλήρου.

ghbgr
06-05-09, 10:37
και νεα σμύρνη χθες τα ίδια ... ο google chrome έλεγε για το DNS .. (δοκιμασα να ορισω DNS .. το δοκιμασα και ανοιχτο .. αλλα τπτ)

torrents μια χαρα ταχύτητες . surf και msn , off.

haris_led
06-05-09, 10:59
Παιδιά από ότι διαπίστωσα εγώ χθες το απόγευμα, είχε διακοπεί η σύνδεση με τους περισσότερους (αν όχι όλους) server που βρίσκονταν εκτός Ευρώπης!
Επίσης πρέπει να είχε πέσει και κάποιο μεγάλο κύκλωμά τους που συνέδεε μεγάλους carrier της Ευρώπης, και σαν αποτέλεσμα μερικά λινκ προς Ευρώπη δεν δούλευαν!
Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι λόγω αναβαθμίσεων και ότι θα το φτιάξουν σύντομα!
Πάντως περίεργη ώρα βρήκαν να κάνουν αναβαθμίσεις :whistle:

Όπως είπαν και άλλοι πριν από μένα, οι dns της on δεν έκαναν δουλειά, μάλλον τους είχαν κλείσει επίτηδες, αλλά αν βάζατε για dns το opendns, θα μπορούσατε να μπείτε σε μερικά sites της Ευρώπης που δούλευαν, καθώς και στο google!

Ελπίζω να μην ξανασυμβεί!:)

trendyboyathens
06-05-09, 11:24
Πάντως η google δεν μου άνοιγε χθές για τον κανένα λόγο το απόγευμα που γύρισα σπίτι ούτε κ το TVBox. Ρεσετ ρουτερ, tv box, ψιλοέστρωσαν τα πάντα, σελίδες μόνο εξωτερικό βλέπω έτσι κ αλλιώς συνήθως μου άνοιγαν κανονικά, κ στο WoW που έπαιζα για κανα 4ωράκι κ με κανονικά ping 150-180 για την συγκεκριμένη ώρα (21.00-01.00) κ με 2 υπολογιστές να παίζουν ταυτόχρονα το παιχνίδι.
Η βλακεία που μου έκανε χθές ήταν ότι εξαφανίστηκε η μια από τις δύο γραμμές μου μέσα από το profile tuning, εντελώς κουλό!!!

Όσο για την αναβάθμιση που λένε, είναι συγκεκριμένο το λεκτικό τους, είτε δυσλειτουργία είτε αναβάθμιση ένα κ το αυτό το λεκτικό.

LefterisK
06-05-09, 13:40
Όσο για την αναβάθμιση που λένε, είναι συγκεκριμένο το λεκτικό τους, είτε δυσλειτουργία είτε αναβάθμιση ένα κ το αυτό το λεκτικό.

Συμφωνώ! Εμένα πάντως μου είπανε για τεχνικό πρόβλημα και όχι για αναβάθμιση...:down:

nikos93
06-05-09, 16:52
σημερα μπαινω κανονικα σε ολα τα sites

gtklocker
07-05-09, 00:14
Δεν δούλευε σε φίλο και σε εμένα μέχρι τις 23:30.

Μετά αβέρτα.

Πάντως, σύμφωνα με ανθρώπους της ON, δεν είχαν την παραμικρή ιδέα.

Τυχαία συνέβη.

Dark_Nightfall
07-05-09, 00:44
Ειχα και εγω προβλημα χτες....Αδυνατη επικοινωνια με μερικους servers...Σκεφτηκα εφαγε "φλασια" το router.Μετα απο συνεχη restarts τα ιδια ωσπου αποφασια να βγαλω απο την σακουλα το Pirelli και να το δοκιμασω.Ελα ομως που το Pirelli δεν μπορουσε να συγχρονιστει καν:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Τεσπα οπως αποδειχτηκε τελικα δεν εφταιγε το router μεχρι στιγμης ολα οκ
Περιοχη:Μενιδι

@ ADSLgr.com All rights reserved.