PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με προσφορά On DSL Kit στο Πλαίσιο!



kiriakosk
13-01-06, 00:54
Αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα για να ενημερώσω το Forum πια κατάσταση που επικρατεί στο στο ηλεκτρονικό κατάστημα του Πλαίσιο στην προσφορά που έχει για το On DSL Kit.
Η παραγγελία μου έγινε τις 2 Ιανουαρίου (ήταν σε διαθεσιμότητα 24ωρών) από το ηλεκτρονικό τους κατάστημα (λόγω ότι είμαι από επαρχία) έπειτα από 2-3 τηλέφωνα μέχρι να καταφέρουν να μου πουν πιο ακριβώς μοντέλο Netgear δίνουν! το DG834G v.2 ή το DG834G v.1!
Μέχρι και σήμερα έχω πάρει πάνω από 10 τηλέφωνα να δω τι γίνεται με την παραγγελία! Σήμερα με πήραν για 3 φορά μετά από επανειλημμένα τηλεφωνήματα και ψιλομπινελίκια! μου είπαν για 3 φορά ότι η παραγγελία θα αποσταλεί οπωσδήποτε αύριο (13 Ιανουαρίου) χωρίς να μου δώσουν μια σοβαρή εξήγηση για αυτήν την καθυστέρηση!
Τα ερωτήματα που προκύπτουν είναι πολλά, και βέβαια δεν περιμένω κανένας να μου δώσει καμιά απάντηση από το Πλαίσιο αφού άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε!

Αυτά σε γενικές γραμμές η συνέχεια στα επόμενα επεισόδια!!! (Με ενημέρωση του Forum)

SnakeMJK
13-01-06, 01:30
Εδώ το βρίσκεις με τα χίλια ζόρια αν πας στο ίδιο το Πλαίσιο... Θες να στο φέρουν και στο σπίτι εσένα; :P

Πέρα απ την πλακα, στο Πλαίσιο δίνουν το DG834Gv2 και είναι πολύ καλό!

cnp5
13-01-06, 12:39
Εγώ το αγόρασα από το Πλαίσιο στη Μεταμόρφωση (Αθήνα) στις 7/1/2006 και στις 12/1/2006 είχα την υπηρεσία ενεργοποιημένη... Η φράση "Ελλάδα είναι μόνο η Αθήνα" δυστυχώς είναι κάτι παραπάνω από αληθινή.

Όσο για το DG834Gv2 είναι όντος πάρα πολύ καλό...

Καλή σου τύχη λοιπόν...

Αλφα
18-01-06, 23:05
Τέτοιου είδους περιστατικά μπορούν να συμβούν οπουδήποτε. Έχουν συμβεί και τα πιο απίστευτα σε κεντρικά καταστήματα της Αθήνας. Οπότε για εμένα που έχω εμπειρία από τέτοιες δουλειές είναι ότι κάποιος έκανε χοντρή πατάτα και μετά είχαμε τη θεωρία του ντόμινο ...

kiriakosk
19-01-06, 01:51
Πράξη 2η !!!

Η παραλαβή της παραγγελίας μου έγινε σήμερα (18/1)! Δεκαέξι ολόκληρες μέρες από την αρχική μου παραγγελιά και πάνω από 15 τηλέφωνα! Από Αμερική να το είχα παραγγείλει πιστεύω ότι θα το είχα παραλάβει γρηγορότερα! Το Πλαίσιο πρέπει να έσπασε όλα τα ρεκόρ.
Βέβαια για να μην λέω μόνο τα στραβά τους!
1) Το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών λειτουργεί πολύ καλά.
2) Το τηλέφωνο που έχει το πλαίσιο είναι χωρίς χρέωση!

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!

kiriakosk
03-02-06, 21:16
Ενεργοποίηση της σύνδεσης μέσα σε 5 εργάσιμες απο την αποστολή του Fax.

@ ADSLgr.com All rights reserved.