PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Κατα Το Κλεισiμο Του Pc



giorgiosb
13-01-06, 01:59
γεια σας παιδια!!

εχω τα xp pro sp2 συνδεδεμενα με ομοια τους σε νετ με usr κ Νορτον 2005 , κατα το κλησειμο (turn off) τα εξεις μηνυματα proxy desktop enable to close και SLOWTR~Exe
γνωριζεται τιποτα! τι πρεπι να κανω να μην τα βγαζει?
Α τελευται εχω φωρτωσει το ant- leech για τραγουδια αυτο φτεει?
Ευχαριστω εκ των προτερων!

masteripper
17-01-06, 20:18
Αυτό το slowtr~exe φαίνεται ψιλούποπτο για ψάξτο μήπως έχεις τσιμπήσει τίποτα...

nnn
18-01-06, 01:00
Είναι Virus/trojan.
Τρέξε ένα καλό antivirus,και κάνε scan με κάποιο Antispyware(HijackThis,MsAntispyware,Spybot S&D).

giorgiosb
18-01-06, 01:13
ευχαριστω πολυ παιδια το τρεχω με Norton 2005 (τωρα αν ειναι καλο θα δειξει) και θα κατεβασω antispyware!!
να ειστε καλα!!!

baskon
18-01-06, 01:13
σιγουρα ειναι υποπτο.κανε ενα ελεγχο για ιους.επισης εναν ελεγχο με το adaware + spybot + the cleaner η παρεμφερη προγραμματα

NoYmErOs
18-01-06, 15:01
ευχαριστω πολυ παιδια το τρεχω με Norton 2005 (τωρα αν ειναι καλο θα δειξει) και θα κατεβασω antispyware!!
να ειστε καλα!!!
Άλλαξε antivirus .. αυτό που έχεις σίγουρα δεν το εντοπίζει αφού μέχρι τώρα θα έπρεπε να τον είχε βρει τον ίο ...υποτίθεται έχει active scan...

kwstas_pap
18-01-06, 15:06
το norton είναι τρελό-για-τα-μπάζα πλέον! δεν κάνουν πια καλή δουλειά .. το πέταξα όταν κόλλησα και εγώ στο παρελθόν κάτι περίεργα πράγματα.. δοκίμασε όλα τα υπόλοιπα εκτός τοmcfee.. προσωπικά κατέληξα στο nod32.. δοκίμασα kasperfsky,mcafee,avast.. κανένα δε μου βρήκε όσα το nod.. a!και είναι και ελφρύτερο (όλα είναι ελαφρύτερα από το norton)

no_logo
18-01-06, 15:11
ευχαριστω πολυ παιδια το τρεχω με Norton 2005 (τωρα αν ειναι καλο θα δειξει) και θα κατεβασω antispyware!!
να ειστε καλα!!!

πέτα το στα σκουπίδια και βρες ενα πραγματικό antivirus
πχ το kaspersky:thumbsup1

giorgiosb
18-01-06, 15:16
Γεια σας παιδια ειλικρινα ευχαριστω για την ανταποκριση σας ειχα απελπιστει μπορω να πω, τα προβληματα στο κλησιμο μου τα εβγαζε οταν ειχα εισαγει ενα anti-leech προγραμμα για download αρχειων μουσικης ( το πεταξα) το Norton μου βρηκε ενα trojian με επωνυμια biox.. κατι αφου πεταξα το anti leech εκτοτε δε μου εβγαλε προβλημα στο κλεισιμο.
Το Νοd 32 απο που το βρησκουν?

Και παλι σας ευχαριστω!

NoYmErOs
18-01-06, 15:21
To anti-leech όμως το χρειάζεσαι για να κατεβάζεις από εκεί που κατεβάζεις. Για να μην έχεις τέτοια προβλήματα κάνε αυτά που σου λένε τα μέλη.. πέτα το νόρτον και θα δεις διαφορά.

no_logo
18-01-06, 15:21
Το Νοd 32 απο που το βρησκουν?


http://www.nod32.com/

http://www.kaspersky.com/ :thumb_dup

giorgiosb
18-01-06, 15:24
OK Εγινε ευχαριστω παιδια τωρα θα αλλαξω αντι-viruw ευθυς αμεσως!!!!!!!

giorgiosb
19-01-06, 16:49
ΛΟΙΠΟΝ παιδια τελικά είχατε δικίο μπράβο σας, εβαλα το kaspersky και μου έβγαλε 5 trojian , τωρα το εχω μόνοιμο!

Η έκδωση του αντι-hacker που έχει είναι firewall και αν νε να οτ κρατησω ή να βαλω το sygate ή κατι άλλο?

@ ADSLgr.com All rights reserved.