PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα κατάφερα χάλασε το netfaster!!!



leros2004
06-05-09, 22:59
Έκανα 1 μικρή αναζήτηση στο φόρουμ και δεν είδα κάποιον άλλο να έχει αναφέρει κάτι. Έχω την πρωτιά φαίνεται :p

Και τώρα τί?
Πάω από εκεί? μου δίνουν άλλο? ξέρει κανείς ? Είναι και μακριά τα κεντρικά τους:mad:

ariadgr
06-05-09, 23:01
Προφανώς ή πηγαίνεις εκεί, ή ζητας να στο στείλουν, αλλά στην πρώτη περίπτωση θα εξυπηρετηθείς γρηγορότερα.

noname85
06-05-09, 23:03
πώς???ακομα δεν ηρθε το καλοκαιρι με τα 40αρια κελσιου!!!σημερα εφαγα μια βροχη.....

leros2004
06-05-09, 23:43
Α δεν έκανα τίποτα, μόνο του προχτές το βράδυ έκανε αποσύνδεση, απο τότε το ζορίσω δε το ζορίσω αποσυνδέεται δεν βρίσκει γραμμή dsl κτλ κτλ.
Δοκίμασα άλλο netfaster και 1 siemens cl110 όλα 1 χαρά ;)

Θα περάσω αύριο απο τα κεντρικά για αλλαγή

aa144
07-05-09, 01:04
Βάλτου και κανέναν ανεμιστήρα να το φυσάει, ή να το έχεις κοντά σε καμιά πόρτα, άνοιξε και το παράθυρο να κάνει ρεύμα...

leros2004
07-05-09, 11:30
Και το χώρο του έχει και τον αέρα του τον παίρνει, τι να πει το siemens που σε 5 λεπτά πιάνει 1000 βαθμούς, 1 χρόνο το έχω και δεν έπαθε τίποτα......

kasi
08-05-09, 19:53
8 καπάκια από μπουκαλάκια νερό , κολλάμε 1-1 από την εσωτερική με κολλητική τeνία για να κάνουμε 4 ποδαράκια , ιδού το αποτέλεσμα ....:oneup:

φωτογραφία 1 (http://www.fileden.com/files/2007/8/5/1323201/photos%20folder/fritzcool1.jpg)

φωτογραφία 2 (http://www.fileden.com/files/2007/8/5/1323201/photos%20folder/fritzcool2.jpg)

φωτογραφία 3 (http://www.fileden.com/files/2007/8/5/1323201/photos%20folder/fritzcool3.jpg)

εμένα είναι με 4 καπάκια από νερό με βότανα , 2 καπάκια γνωστής cola και 2 καπάκια απλό νερό.... :cool:


Υ.Γ. το σεμεδάκι καλό ? :lol:


- - E D I T - -

φαίνεται το σπάσιμο - ράγισμα στην φριτέζα ? :hmm:

takisch
08-05-09, 20:03
Αυτό κιαν είναι στήσιμο hardware.
Τρέμετε εταιρίες που πουλάτε ανεμιστηράκια.:rofl::rofl::respekt:

maxorfo
09-05-09, 00:03
Η σωστή ψύξη είναι αυτή:

55905


:p:lol:

Patentman
09-05-09, 00:14
Εγω ουτε καπακια, ουτε τουρμπινες αλλά ουτε τιποτα.
Το εχω πεταξει καπου και δουλευει εδω και δυο χρονια -ανενοχλητο.
Ολα ζεσταινονται τι νετφαστερ τι σουπα-μουπες (ή μουφες).

kasi
09-05-09, 00:18
Η σωστή ψύξη είναι αυτή:

55905


:p:lol:

φίλε , οι αεραγωγοί είναι από την κάτω πλευρά αν δεν κάνω λάθος ;)

maxorfo
09-05-09, 13:45
Αγαπητέ Νικόλα για πλάκα το έβαλα, για να δείξω την υπερβολή. :)
Η φωτό είναι από Γερμανικό site.

Το δικό μου Fritz!Box δουλεύει άψογα εδώ και τριάμιση χρόνια χωρίς την παραμικρή βοήθεια σε ψύξη.

ZhenXlogic
09-05-09, 14:56
φαίνεται το σπάσιμο - ράγισμα στην φριτέζα ? :hmm:

Ναι αριστερά πανό από το Power / DSL πως τα κατάφερες?

kasi
09-05-09, 18:29
Ναι αριστερά πανό από το Power / DSL πως τα κατάφερες?

δεν ξέρω , το καλοκαίρι που ήταν χωρίς χαλιά ο διάδρομος , ίσως κάποιος μπουρδουκλόθjkε με το UTP καλώδιο ....



Αγαπητέ Νικόλα για πλάκα το έβαλα, για να δείξω την υπερβολή. :)
Η φωτό είναι από Γερμανικό site.

Το δικό μου Fritz!Box δουλεύει άψογα εδώ και τριάμιση χρόνια χωρίς την παραμικρή βοήθεια σε ψύξη.

ha! και αναρωτιόμουν αν υπάρχει σε μαύρο... :oops:

leros2004
10-05-09, 03:03
Αν θεωρείται το netfaster ζεστό τότε σας δανείζω το siemens για να καταλάβετε τι σημαίνει ζέστη :fireman.

Αφού χρειάστηκαν 2 μέρες συνεννοήσεων για να καταφέρω να τους πείσω να πάω ό ίδιος απο hol την Παρασκευή πήγα από εκεί:
-Καλησπέρα σας
-Καλησπέρα
-Είμαι ο ...... και έχω έρθει για 1 αντικατάσταση router
-1 λεπτάκι σας παρακαλώ (πατάει στο pc το όνομα κτλ κτλ)
Μάλιστα όντως θα γίνει αντικατάσταση
-Ωραία (λέω εγώ)
-Μόνο που δεν έχουμε αυτή τη στιγμή απόθεμα, απο ΄Δευτέρα θα παραλάβουμε, θα σας το στείλουμε εμείς με courier............................
-Ε καλά γιατι δεν μου το λέγατε στο τηλέφωνο να μην ανεβαίνω εδώ πανω τσάμπα???
-Τι να σας πώ τώρα είδαμε οτι δεν έχει η αποθήκη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vampira
10-05-09, 14:20
Αφού χρειάστηκαν 2 μέρες συνεννοήσεων για να καταφέρω να τους πείσω να πάω ό ίδιος απο hol την Παρασκευή πήγα από εκεί:

-Ε καλά γιατι δεν μου το λέγατε στο τηλέφωνο να μην ανεβαίνω εδώ πανω τσάμπα???
-Τι να σας πώ τώρα είδαμε οτι δεν έχει η αποθήκη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

'Ισως για αυτό δεν θέλανε να πάς και από εκεί? γιατί πως μπορούν να ξέρουν οι τηλεφωνητές/τεχνικοί τί έχει η αποθήκη μιας και αυτό δεν είναι η δουλειά τους??

leros2004
11-05-09, 14:31
'Ισως για αυτό δεν θέλανε να πάς και από εκεί? γιατί πως μπορούν να ξέρουν οι τηλεφωνητές/τεχνικοί τί έχει η αποθήκη μιας και αυτό δεν είναι η δουλειά τους??

Βλακεία μου που δεν ρώτησα αν υπάρχει αλλα που να το φανταστώ....

Μέχρι να καταφέρω να βγάλω άκρη μίλησα με τεχνικούς, τηλεφωνήτριες και ότι άλλο θέλεις. Σε όλους εξήγησα ότι ήθελα να πε΄ρασω εγώ να κάνω την αλλαγή για να μην μείνω χωρίς router το ΣΚ.
Κανείς δεν έκανε το κόπο να κοιτάξει αν έχουν?

leros2004
13-05-09, 23:24
Εχθές μου έστειλαν ολοκαίνουργιο netfaster και όλα καλά.
Σήμερα όμως μου έστειλαν άλλο ένα :hmm:
Θα περιμένω μέχρι αύριο μήπως στείλουν και 3ό :p, θα τους πάρω τηλέφωνο να έρθουν να τα μαζέψουν, δεν τα χωράω τόσα πολλά ;)

noname85
14-05-09, 00:09
αμα δεν σου το ζητησουν ,γιατι να το δωσεις πισω??

leros2004
14-05-09, 00:32
Γιατί απλά δεν μου ανήκει, φαντάσου να περιμένεις εξοπλισμό, να σου λένε οτι δεν υπάρχει και εγώ να έχω 2-3 :p

Μετά πως να φτάσουν για όλους άμα είναι τόσο χουβαρντάδες με τους πελάτες τους !!!!

terko
14-05-09, 03:14
Γιατί απλά δεν μου ανήκει, φαντάσου να περιμένεις εξοπλισμό, να σου λένε οτι δεν υπάρχει και εγώ να έχω 2-3 :p

Μετά πως να φτάσουν για όλους άμα είναι τόσο χουβαρντάδες με τους πελάτες τους !!!!

Σωστός, μα πάρα πολύ σωστός. :oneup: :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.