PDA

Επιστροφή στο Forum : Από σαράντα κύμματα για το φοιτητικό conn-x



geovar
09-05-09, 23:11
Στις 6/2/09 πήγα στον ΟΤΕ Κοζάνης για να κάνω φοιτητική τηλεφωνική σύνδεση στη θυγατέρα μου που είναι στα Χανιά, με σκοπό να της κάνω "φοιτητικό" κόνεξ, αυτό έγινε μετά από μια εβδομάδα στα μέσα Φεβρουαρίου, όχι ότι ήταν η πιο οικονομική πρόταση αλλά με το σκεπτικό τάχα της καλής τεχνικής υποστήριξης και του ότι η σύνδεση θα γινόταν νωρίτερα για να καλύψει τις ανάγκες της σχολής. ΜΟΥΣΙ !!!! μέχρι σήμερα δεν μπορέσαμε να συνδεθούμε, αρχικά προσπαθούσαμε με το όνομα χρήστη και τον κωδικό που μας είχαν δώσει από Κοζάνη, μετά από τηλεφώνημα στο 1242 ανακαλύπτουμε ότι η αίτηση μας είχε μείνει για ένα μήνα στα συρτάρια, μετά τις μέρες του Πάσχα η κόρη μου επιστρέφει στα Χανιά προσπαθεί και πάλι να συνδεθεί με την καθοδήγηση και μη της κόνεξ, πάπαλα την πετάει κάθε πέντε λεπτά το πολύ έξω και τα λαμπάκια του ρούτερ δείχνουν αστάθεια, δηλώνεται εν τέλει βλάβη και έρχεται ο τεχνικός σήμερα μετράει την γραμμή δεν έχει τίποτα λέει είναι μια χαρά, φεύγει ο τεχνικός πέφτει πάλι η σύνδεση, με παίρνει η κόρη μου κλαίγοντας, παίρνω εγώ τηλέφωνο στο 1242 τους λέω ότι και η θυγατέρα μου για συνακροάσεις στη γραμμή του τηλεφώνου για τηλεφώνημα από την holl που θεωρούσαν ότι το νούμερο ήταν δικό τους, απαντάνε ότι πρέπει να δηλώσω βλάβη στο 121, απ' τον Άννα στον Καϊάφα δηλαδή, τώρα θα πρέπει να περιμένω τη Δευτέρα μιας που είναι Σάββατο απόγευμα, για να δούμε;. Και το αποτέλεσμα; οι συμφοιτήτριες της θυγατέρας μου που περίμεναν τον νέο πιο φθηνό πάροχο απολαμβάνουν ικανοποιητικές ταχύτητες, α! και να μην ξεχάσω 135,00 Ε ο λογαριασμός μέχρι τώρα μαζί με το τέλος σύνδεσης, κοντολογίς το χαλάσατε το μαγαζί κύριοι ΟΤΕ, αυτά σας τα λέει κάποιος που μέχρι εχτές ήταν θερμός υποστηρικτής σας γιατί αναγνώριζα την προσπάθεια που κάνατε για τη διασύνδεση της επαρχίας. Είναι δυνατόν; τρεις μήνες!!!

drit146
09-05-09, 23:17
ουδεν σχολιο φιλε

ΜΙΧΑΛΗΣ
09-05-09, 23:23
Λέγοντας όνομα χρήστη και τον κωδικό που σας είχαν δώσει από Κοζάνη, προφανώς εννοείς username kai password;
Πότε ακριβώς σου τα έδωσε η Κοζάνη;

geovar
10-05-09, 20:34
Ακριβώς και προσπαθούσαμε να συνδεθούμε αδίκως

mrsaccess
10-05-09, 20:52
Πράγματι και'γω που έκανα αίτηση για τηλέφωνο + conn-x πριν 8 περίπου μήνες στα Χανιά χρειάστηκαν σχεδόν 2 μήνες για να με συνδέσουν. Για τεχνική υποστήριξη -ευτυχώς- δεν γνωρίζω.

ΜΙΧΑΛΗΣ
10-05-09, 21:20
Ακριβώς και προσπαθούσαμε να συνδεθούμε αδίκως

Δεν μου απάντησες πότε ΑΚΡΙΒΩΣ σου τα έδωσε η Κοζάνη;

geovar
11-05-09, 06:22
Ναι το κατάστημα της Κοζάνης

geovar
12-05-09, 07:28
Ναι το κατάστημα της Κοζάνης

Συγνώμη για την απροσεξία της ερώτησης αλλά φταίει ώρα που γράφω Μιχάλη, η ημερομηνία πώλησης ήταν 5/3ου η αίτηση μου έγινε μια βδομάδα ή 10 μέρες πριν από αυτήν την ημερομηνία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.