PDA

Επιστροφή στο Forum : Tελικά ΥΠΑΡΧΕΙ τεχνική υποστήριξη;



DaveMurray
09-05-09, 23:53
Ειλικρινά αυτό το ζήτημα, με έχει απασχολήσει και εκνευρίζει αρκετά καιρό τώρα..... H HOL δεν ήταν έτσι πριν καιρό.... Μίλαγες Τουλάχιστον και σε βοηθούσαν ("κάπως δηλαδή") όσον θυμάμαι τον εαυτό μου, όταν πρωτοέγινα "συνδρομητής".....

Η αφορμή για να ανοίξω αυτό το νήμα, είναι αυτό το ΧΑΛΙ που γίνεται τον τελευταίο καιρό....

Τι χάλι....;

Με το που πατήσεις αυτό το.... να μην το χαρακτηρίσω πλήκτρο 3 στο τηλεφωνό σου, για να μιλήσεις με την "Τεχνική Υποστήριξη" (εδώ γελάνε) πριν προλάβεις ΚΑΝ να προφέρεις ΛΕΞΗ, σε ρωτούν:

Καλησπέρα σας, δώστε μου τον αριθμό του τηλεφώνου που έχετε την συνδρομή

Απαντάς εσύ

Ένα τηλέφωνο επικοινωνίας;

Απαντάς πάλι

Τι πρόβλημα έχετε; Πρόβλημα στο Ίντερνετ, η την Τηλεφωνία;

Απαντάς,

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας, θα επικοινωνήσει σύντομα τεχνικός μαζί σας

Και στο κλείνουν στην ΜΟΥΡΗ......

Τεχνικός Βέβαια, στο 90% των περιπτώσεων, ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΤΕ....

Αυτό το χάλι λοιπόν τι είναι; Αυτό τι είναι; ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ;

Αυτά που αναφέρω, δεν συμβαίνουν μόνο σε εμένα.... Και τώρα να πάρει κάποιος, αυτό θα κάνουν.... Να ηχογραφηθεί και όλας, ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ....

Μπορούν ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ;

........Auto merged post: DaveMurray πρόσθεσε 17 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δεν έχουν ΑΤΟΜΑ; Να μην λένε 24 ώρες ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.... Και το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, να μην ΛΕΝΕ ΚΑΝ πως έχουν τεχνική υποστήριξη, γιατί απλώς ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ.....

Να το ξέρει ο κόσμος, και να μάθει το τι "επιλέγει".....

Αυτό το χάλι, δεν μπορεί να συνεχιστεί για πολύ....

matelas
10-05-09, 00:13
Πράγματι αυτόν το διάλογο είχα και εγώ όσες φορές πήρα, παρόλα αυτά τεχνικός μου τηλεφωνούσε πάντα, όχι άμεσα αλλά τηλεφωνούσε.

Το θέμα είναι πως παίρνεις τηλέφωνο για τεχνική υποστήριξη και στην ουσία αυτό που γίνετε είναι καταγραφή της βλάβης για να σου τηλεφωνήσει κάποιος τεχνικός.

Δεν είναι και το καλύτερο αυτό που κάνει η hol. Προφανώς δεν έχει αρκετούς τεχνικούς με αποτέλεσμα να παίρνεις τηλέφωνο να γίνετε καταγραφή της βλάβης και όταν κάποιος τεχνικός φτάσει σε εσένα με κάποια σειρά προτεραιότητας (γιατί έχουν πολλές βλάβες) σου τηλεφωνεί.

themingo
10-05-09, 00:14
Η Hol είναι απαράδεκτη, ούτε δίκτυο έχει, ούτε τεχνική υποστήριξη ούτε τίποτα. Εγώ όποιον άνθρωπο θα γνωρίζω που θέλει να κάνει νέα σύνδεση..Θα το φωνάζω ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ HOL. Τα παλικάρια δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

DaveMurray
10-05-09, 00:18
Είναι απελπιστικό βρε παιδιά αυτό που γίνεται...... Και πολύ λυπηρό......

@matelas
Στις δικές μου περιπτώσεις, το 98% των περιπτώσεων, ΠΟΤΕ ΔΕΝ πήρε ο "τεχνικός".....

Μέσα σε αυτό το 2% που πήραν..... πήραν μετά από 12 ώρες το λιγότερο, και το περισσότερο 1 ΒΔΟΜΑΔΑ!!!!!......

Είναι πραγματικά ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ αυτό το πράγμα....

semola
10-05-09, 00:20
Η Hol είναι απαράδεκτη, ούτε δίκτυο έχει, ούτε τεχνική υποστήριξη ούτε τίποτα. Εγώ όποιον άνθρωπο θα γνωρίζω που θέλει να κάνει νέα σύνδεση..Θα το φωνάζω ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ HOL. Τα παλικάρια δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Δυστυχώς όλοι έτσι είναι ,εκτός του ΟΤΕ.Εκεί απαιτείς τεχνική υποστήριξη.

DaveMurray
10-05-09, 00:23
Γιατί στην HOL δεν πρέπει να ΑΠΑΙΤΕΙΣ τεχνική υποστήριξη; Χρήματα δίνεις, δεν δίνεις.... σ*****α..... Ήμαρτον....

bikas
10-05-09, 10:23
παιδια εδω κερκυρα απο υποσχομενη 6αρα οαλευω απο την μερα που την εβαλα με ταχυτητες συνηθως γυρω στο 1 πολλες φορες και πιο κατω μερικες στα 2 και οσες φορες μιλησα με τηνν τεχνικη υποστηριξη (2φορες απο τις περιπου 30 που τους εχω παρει) η ταχυτητα ηταν γυρω στα 6.γιατι την πιανω μονο οταν μιλαω με αυτους και τισ υπολοιπες φορες οχι???δεν πρεπει να ειναι τυχαιο.βεβαια μια πωλητρια μου απαντησε οτι λεει μεχρι 6Mbps αλλα δεν μου ειπε ποτε οτι θα πληρωνω μεχρι 15Ε αναλογα με την ταχυτητα

boymanos
10-05-09, 10:42
το κακο ειναι στην αρχη οταν συνδεεσε σου δινουν καποια καλη ταχυτητα,να δεις οτι πεταει ,σε βαζουν στο λουκι και μετα στη κατεβαζουν οπου τους συμφερει.εμενα σε 10 ημερες μου την κατεβασαν απο 13500 σε 10000.και οταν τους ζητησα ελεγχο γραμμης μου ειπαν οτι με τετοια ταχυτητα δεν δικαιολογειται ο ελεγχος.οταν ομως παιζεις σε δικο σου γηπεδο,λογικο ειναι να κανεις οτι θελεις.αλλα μερικοι δεν εχουν καταλαβει οτι τον τελευταιο λογο τον εχουν οι πελατες,που πολλες φορες τους τιμωρουν και φευγουν.ας φτιαξουν τα δικτυα τους να σηκωνουν ολους τους πελατες και μετα να απαιτουν.οχι σπιτονοικοκυριδες με ξενα κολυβα.εμενα με πηρε τεχνικος στις 12 το βραδυ για καποιο προβλημα που ειχα.μηπως θα επρεπε να ξενυχταμε και για την hol?ελεος με αυτες τις εταιρειες.στο τελος θα μας εξαναγκασουν να γυρισουμε πισω στον οτε.

bikas
10-05-09, 18:43
αυτη τη στιγμη για να κατεβασω ενα cd περιμενω γυρω στη μια ωρα αφου κατεβαζω απο rapidshare με 20-35kb.γιατι με το connx κατεβαζω τσιτα και δεν εχω κανενα προβλημα????και καλα ολα αυτα ειναι κολπα του οτε που εμποδιζει την hol??δεν με ενδιαφερει κυριοι οταν υποσχεστε κατι να το τηριτε κι οχι να τα ριχνετε στον οτε.αν δεν μπορειτε σπιτι σας.παιδες ο φιλος μου την πατησε ευτυχως εγω εβαλα οτε αν και τα ακουμπαω κανονικα τουλαχιστον δεν παιδευομαι με τις ωρες

DaveMurray
10-05-09, 18:46
Παιδιά, εαν το καταλάβατε, το ζητούμενο και το αντικείμενο συζήτησης του ΝΗΜΑΤΟΣ είναι η ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ...... Όχι τα προβλήματα στο δίκτυο, όχι άλλα μύρια προβλήματα, και όχι για τα απωθημένα μας.....

Μιλάμε για την τεχνική υποστήριξη, η μάλλον για την απουσία αυτής, όχι για εκαντοντάδες άλλα προβλήματα που έχουμε ο καθένας η συνολικά.... Μπορούμε να επικεντρωθούμε σε αυτό.....; Θα μας κλειδώσουν το νήμα με τόσα offtopic.....

manoulamou
10-05-09, 19:05
Δυστυχώς όλοι έτσι είναι ,εκτός του ΟΤΕ.Εκεί απαιτείς τεχνική υποστήριξη.


Γιατί στην HOL δεν πρέπει να ΑΠΑΙΤΕΙΣ τεχνική υποστήριξη; Χρήματα δίνεις, δεν δίνεις.... σ*****α..... Ήμαρτον....

Πεστα βρε Dave: απο ΟΛΟΥΣ πρεπει να απαιτουμε σωστες υπηρεσιες και ιδιως
την Τεχνικη Υποστηριξη, γιατι σε ολους πληρωνουμε, σε ολους ειμαστε πελατες!!!:oneup:

and64
10-05-09, 21:06
Πότε χάλασε τόσο πολύ η υποστήριξη της hol; Εγώ τελευταία φορά που την είχα χρειαστεί (πριν 3-4 μήνες) ήταν ταχύτατοι ομολογώ και οι χρόνοι στο κέντρο σαφώς πεσμένοι...:hmm:

Πάντως οταν είχα σοβαρά προβλήματα με τη γραμμή πήγαινα κατευθείαν στα γραφεία και δεν παιδευόμουν με τα τηλέφωνα. Βέβαια δεν είναι λύση αυτή, αλλά πάνω κάτω στα ίδια είναι όλοι μου φαίνεται. Είχα πάρει πριν κάποιο καιρό και την forthnet τηλέφωνο για ενα πρόβλημα που είχε ο πατέρας μου με τη γραμμή του και δεν συγχρόνιζε καθόλου αλλά τελικά αλλάζοντας το router με ενα fritz που είχα σπίτι και καθόταν και δούλεψε. Ο τεχνικός με πήρε στο κινητό 4 μέρες μετά τη δήλωση της βλάβης, Σάββατο μεσημέρι και ενώ δεν ήμουν καν στην Αθήνα!!! Σχεδόν του το έκλεισα στα μούτρα...

CyberCr33p
10-05-09, 23:59
Δυστυχώς όλοι έτσι είναι ,εκτός του ΟΤΕ.Εκεί απαιτείς τεχνική υποστήριξη.

Καλά μην νομίζεις ότι και στον ΟΤΕ είναι όλα τέλεια.

Εϊχα δηλώσει βλάβη και ο τεχνικός με πήρε μετά απο 2 εβδομάδες.

Η βλάβη μέχρι τότε είχε βέβαια λυθεί.

bathan
11-05-09, 00:15
Απών για λίγο καιρό από το forum της HOL, ήλπιζα πως εδώ θα έχουν φτιάξει τα πράγματα σε σχέση με το σχετικά πρόσφατο παρελθόν που είχα βιώσει, αλλά μάταια. Φαίνεται πως ό,τι αντιμετωπίζουμε και εμείς στην Forthnet εξακολουθεί να ταλαιπωρεί και εσάς. Νόμιζα πως αυτά συμβαίνουν μόνο σε εμάς, τί να πώ ρε παιδιά δυστυχώς φαίνεται πως μόνο ο πΟΤΕ είναι πιο αξιόπιστος. Ειλικρινά δεν ξέρω :hmm:
* Dave τί χαμπάρια ;

karnage
11-05-09, 00:53
Να ρωτήσω και γω κάτι σχετικά με την ΤΥ. Αν στείλεις email στο support@hol.gr το βλέπει κανείς/υπάρχει περίπτωση να σου απαντήσουν;

matelas
11-05-09, 01:52
Να ρωτήσω και γω κάτι σχετικά με την ΤΥ. Αν στείλεις email στο support@hol.gr το βλέπει κανείς/υπάρχει περίπτωση να σου απαντήσουν;

Είχα στείλει πριν λίγες μέρες, σε λιγότερο από εβδομάδα με πήρανε τηλέφωνο.

Δες ένα post μου. (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2802492&postcount=11)

Georgevtr
11-05-09, 05:05
Τελικά υπάρχει? (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=293260)

sdikr
11-05-09, 05:48
Τελικά υπάρχει? (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=293260)

Ναι έχουν πολύ καλό τμήμα με τηλεφωνητές ώστε να στέλνει την βλάβη αλλού ;)

cosmos
11-05-09, 08:09
Η υποστήριξη είναι πραγματικά πονεμένη ιστορία. Πάντα το front-desk ήταν τηλεφωνητές επί της ουσίας, αλλά τουλάχιστον όταν πριν 2 χρόνια άνοιγα tickets μέσω των tools, η απόκριση ήταν γρήγορη. Ενημερωνόμουν τι αλλαγές γινόταν μέσω του tracking συστήματος των tickets. Τώρα; Όπως τα λέει το αρχικό poster. Για να μιλήσω με τεχνικό μου βγαίνει η πίστη ανάποδα...

Αυτά σε τρανταχτή αντίθεση με OTE και Forthnet (δεν ξέρω με Tellas τι παίζει) όπου και η αναμονή μου ήταν μικρή (ακαριαία ειδικά για ΟΤΕ) αλλά και η εξυπηρέτηση ήταν όχι από τηλεφωνήτρια αλλά από άνθρωπο που ήξερε τι έλεγε.

Είναι αυτά, είναι και κάτι προβλήματα με ping τελευταία και ψήνομαι κατά forthnet μεριά...


Ναι έχουν πολύ καλό τμήμα με τηλεφωνητές ώστε να στέλνει την βλάβη αλλού ;)
Στο /dev/null; Στο άλφα του Κένταυρου; Και ακόμα πιο μακριά; :rofl:

DaveMurray
11-05-09, 16:11
/dev/null

In /dev/null no one can scream...

:rofl: :rofl: :lol: :lol:

........Auto merged post: DaveMurray πρόσθεσε 18 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Παιδιά, είναι να ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ...... ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΝΕΙΣ...........

Αύτην την σιτγμή, κάτι γίνεται στο δίκτυο της περιοχής μου της HOL, τα τηλέφωνα είναι ΚΟΜΜΕΝΑ, και υπάρχει forced connect σε ADSL2 και όχι ADSL+2 με διπλασιασμό του att σε διπλά νούμερα (δεν μιλώ μόνο για εμένα)

(εμένα πήγε από 42,5 ----> 60!!!!!!!!)

Όπως και να έχει η HOL αντιμετωπίζει πρόβλημα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.....

Παίρνω που λέτε στην Τεχνική Υποστήριξη..... (που να μην αρχίζω να λέω.... :angryr: :angryr: :angryr: ) και:

Καλησπέρα σας, δώστε μου τον αριθμό του τηλεφώνου που έχετε την συνδρομή

Απαντώ εγώ....

Ένα τηλέφωνο επικοινωνίας;

Απαντώ πάλι....

Τι πρόβλημα έχετε; Πρόβλημα στο Ίντερνετ, η την Τηλεφωνία;

Και τα 2 Μαζί.... Το ένα Είναι Τελείως Κομμένο, και το δεύτερο, υπολειτουργεί, είναι σαν να μην λειτουργεί καθόλου..... (επίσης συνδέεται με adsl2 και όχι adsl+2)

(Χωρίς να πεί κάτι άλλο ακούστε τι απάντησε)

Σας ευχαριστούμε που καλέσατε, θα επικοινωνήσει μαζί σας Τεχνικός.... Και το κλείνει στην μούρη......


Τι να πω....; Τι μπορώ να πω....; Ότι και να πω θα είναι λίγο, και αν πω θα φάω ban.....

Η μητέρα μου είναι στο Νοσοκομείο, Ιατρικά Προβλήματα απο εδώ από εκεί, ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, και σου λένε μετά "Θα σας πάρει ΤΕΧΝΙΚΟΣ" όποτε του καπνίσει, ενώ το τηλέφωνο θα παραμένει ΚΟΜΜΕΝΟ, ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ.......

Τι μπορώ να πω.......; Όποιος νέος "πελάτης" παιδιά ψάχνεται για Internet, μην πάει στην HOL...........Θα το βάλω και στην Υπογραφή μου.....

beto11
11-05-09, 18:44
απαράδεκτοι, κάνουν και διαφήμιση για τεχνική υποστήριξη :mad:

tip8y
12-05-09, 09:56
Να ρωτήσω και γω κάτι σχετικά με την ΤΥ. Αν στείλεις email στο support@hol.gr το βλέπει κανείς/υπάρχει περίπτωση να σου απαντήσουν;
Πριν καμια διετία που είχα στείλει είχαν ανοίξει ticket κι έλυσαν το "θέμα" μου σχετικά γρήγορα. Πριν μια βδομάδα που έστειλα 2 φορές για νέο ζήτημα όμως, ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση ή σημείο ζωής.

DaveMurray
12-05-09, 12:51
Έτσι..... Όσες πιθανότητες είχες karnage, να σου απαντήσουν, και σε βοηθήσουν με το τηλέφωνο αν έπαιρνες, έτσι και με το email.... Δηλαδή, καμία!!! :p

Papados
13-05-09, 15:29
Με ticket Που είχα ανοίξει πριν 15 ημέρες και μάλιστα Σάββατο βράδυ, Τρίτη μεσημέρι ήταν ολά ΟΚ και με πήραν και τηλέφωνο (ασχέτως αν δεν απάντησα γιατί εκείνη την ώρα είχα δουλεία)

Τώρα μπορεί να ήταν κάτι εύκολο, γι άυτο και ο μικρός χρόνος απόκρισης.

seath
13-05-09, 16:02
Με ticket Που είχα ανοίξει πριν 15 ημέρες και μάλιστα Σάββατο βράδυ, Τρίτη μεσημέρι ήταν ολά ΟΚ και με πήραν και τηλέφωνο (ασχέτως αν δεν απάντησα γιατί εκείνη την ώρα είχα δουλεία)

Τώρα μπορεί να ήταν κάτι εύκολο, γι άυτο και ο μικρός χρόνος απόκρισης.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι;. Όταν ανοίγεις "ticket" το βλέπει να υπάρχει κάπου; Εννοώ ότι έστειλα ένα email από το "my account", "My issues" αλλά δεν είδα κάπου να υπάρχει κάποιο ζήτημα ανοιχτό, μόνο όταν πάτησα "add issue" μου είπε ότι υποβλήθηκε το αίτημα μου. Θα έπρεπε να δώ κάτι ή όχι; Μη τους βρίζω και άδικα που δεν απαντάνε.

Papados
13-05-09, 16:10
Τα tickets δεν εμφανίζουν πλέον ιστορικό. Το ανοίγεις και τραβάει το δρόμο του.
Παλιά μπορούσες να δεις αν είναι ανοιχτό ή κλειστό, ποός το έχει αναλάβει κλπ.
Την δυνατότητα αυτή την κόψανε

JTB
13-05-09, 16:19
Τα tickets δεν εμφανίζουν πλέον ιστορικό. Το ανοίγεις και τραβάει το δρόμο του.
Παλιά μπορούσες να δεις αν είναι ανοιχτό ή κλειστό, ποός το έχει αναλάβει κλπ.
Την δυνατότητα αυτή την κόψανε

Και τώρα μπορείς να δεις την πορεία του ticket. Το ότι αφαιρεσανε το link δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.


https://myaccount.curbas.hol.gr/curbas-user-tickets.cgi :oneup:

Papados
13-05-09, 16:23
Σωστός....

seath
13-05-09, 16:29
Και τώρα μπορείς να δεις την πορεία του ticket. Το ότι αφαιρεσανε το link δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.


https://myaccount.curbas.hol.gr/curbas-user-tickets.cgi :oneup:

Ωραίος !!:clap:

Τώρα: το "ticket" φαίνεται ως κλειστό. Από την "Action" στήλη φαίνεται ότι έχει προωθηθεί στον μηχανικό (τεχνικό). Άρα απλώς περιμένω έτσι; Δε σημαίνει ότι το έβαλαν ως λυμένο.

Και πάλι ευχαριστώ για την ταχύτατη απάντηση :)

Papados
13-05-09, 16:31
Για να έχει κλείσει προφανώς ότι ήταν να κάνουν το έκαναν, αλλιώς θα ήταν ανοιχτό.
Το πρόβλημα που είχες δηλώσει παραμένει?

seath
13-05-09, 16:36
Για να έχει κλείσει προφανώς ότι ήταν να κάνουν το έκαναν, αλλιώς θα ήταν ανοιχτό.
Το πρόβλημα που είχες δηλώσει παραμένει?

Γράψτε λάθος. Παραβιάζομαι:down:...
Είναι στα νέα "issues". Δεν είναι κλειστό.

Το θέμα ήταν γιατί δεν έχω HD (HOL iptv) με ρουτερ κλειδωμένο στα 17. Σύμφωνα με την περιγραφή εστάλει σε τεχνικό εχτες το πρωί... αρά υπομονή να δούμε.

and64
13-05-09, 19:48
Για δειτε ενα Mail που μου έσκασε πριν λίγο και τρελάθηκα!!

Μήπως μας δουλεύουν μέσα στα μούτρα μας;;;

56150

DaveMurray
13-05-09, 20:17
Το ίδιο στέλνουν με SMS στο "τηλέφωνο" επικοινωνίας που έχεις αφήσει.... Το ίδιο.....

Και φυσικά αυτό κάνουν.... ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ......

Τώρα το κατάλαβες....;

and64
13-05-09, 21:03
Τώρα το κατάλαβες....;

Tι να κάνω σαν παιδί και εγώ...μάλλον άργησα!!!!!

Πάντως θα ξαναπώ οτι οσες φορές πήγα στα γραφεία σε προβλήματα που είχα κυρίως στην αρχή με αποσυγχρονισμούς κλπ η αντιμετώπιση ήταν καλή και γρήγορη.
Τωρα το τηλεφωνικό helpdesk δεν νομίζω οτι ήταν ποτέ το ατού κανενός παρόχου, εναλλακτικού ή μή....

papabillys2010
16-05-09, 16:12
Πάντως θα ξαναπώ οτι οσες φορές πήγα στα γραφεία σε προβλήματα που είχα κυρίως στην αρχή με αποσυγχρονισμούς κλπ η αντιμετώπιση ήταν καλή και γρήγορη.
Τωρα το τηλεφωνικό helpdesk δεν νομίζω οτι ήταν ποτέ το ατού κανενός παρόχου, εναλλακτικού ή μή....

Πήγα και γω από τα γραφεία της Hol και με έκαναν Τούρκο(έκφραση του λαού μας, τίποτα ρατσιστικό).

Γενικά είμαι ένας πολύ ήρεμος άνθρωπος και δικαιολογώ τον άνθρωπο που βρίσκεται στην άλλη άκρη της γραμμής και εκμεταλλεύεται αυτή την απόσταση.
Τι μπορώ δηλαδή να του κάνω; Το πολύ πολύ να τον κάνω να με συνδέσει με Κάιρο.
Όταν πήγα από τα γραφεία νόμιζαν ότι μπορούσαν να κάνουν το ίδιο(αντί για σύνδεση με Κάιρο έχουν τον ιδιωτικό αστυνομικό-securitα) και με δούλευαν ενώ τους είχα απέναντί μου.

Αφού μου έσπασαν τα νεύρα με τις απαντήσεις τους που δεν είχαν σχέση με την πραγματικότητα και είδα ότι δεν γίνεται τίποτα, έθεσα ένα ερώτημα και ζήτησα να μου δώσουν εγγράφως όλα μου τα tickets (όλα-όλα και όχι μόνο των 2.5 μηνών που έχω το πρόβλημα). Το αποτέλεσμα ήταν να μου στείλουν ένα χαρτί γεμάτο αερολογίες οπότε και ξαναζήτησα όλο το ιστορικό των κλήσεων μου και αναμένω να δω τι θα στείλουν αυτή τη φορά.

Μέτα από την ευχάριστη επίσκεψη μου στα γραφεία τους αγόρασα fax μόνο και μόνο για να τους στέλνω έγγραφα και από τότε δεν κάνω τίποτα άλλο στον ελεύθερό μου χρόνο από το να ψάχνω πως μπορώ να κάνω νέα καταγγελία.

Πλέον με καλούν τεχνικοί και χωρίς να καλέσω το τμήμα τεχνικής υποστήριξης(σπάνια αλλά συνέβη) αλλά αφού προκάλεσαν την οργή μου :rofl::rofl: θα αντιμετωπίσουν τις συνέπειες.

P.S. Από πότε είναι ξανά προσβάσιμα τα tickets; Δεν μου είπαν τίποτα γι' αυτό στην απαντητική της χορήγησης του ιστορικού.

and64
16-05-09, 17:20
Πήγα και γω από τα γραφεία της Hol και με έκαναν Τούρκο(έκφραση του λαού μας, τίποτα ρατσιστικό).

Γενικά είμαι ένας πολύ ήρεμος άνθρωπος και δικαιολογώ τον άνθρωπο που βρίσκεται στην άλλη άκρη της γραμμής και εκμεταλλεύεται αυτή την απόσταση.
Τι μπορώ δηλαδή να του κάνω; Το πολύ πολύ να τον κάνω να με συνδέσει με Κάιρο.
Όταν πήγα από τα γραφεία νόμιζαν ότι μπορούσαν να κάνουν το ίδιο(αντί για σύνδεση με Κάιρο έχουν τον ιδιωτικό αστυνομικό-securitα) και με δούλευαν ενώ τους είχα απέναντί μου.

Αφού μου έσπασαν τα νεύρα με τις απαντήσεις τους που δεν είχαν σχέση με την πραγματικότητα και είδα ότι δεν γίνεται τίποτα, έθεσα ένα ερώτημα και ζήτησα να μου δώσουν εγγράφως όλα μου τα tickets (όλα-όλα και όχι μόνο των 2.5 μηνών που έχω το πρόβλημα). Το αποτέλεσμα ήταν να μου στείλουν ένα χαρτί γεμάτο αερολογίες οπότε και ξαναζήτησα όλο το ιστορικό των κλήσεων μου και αναμένω να δω τι θα στείλουν αυτή τη φορά.

Μέτα από την ευχάριστη επίσκεψη μου στα γραφεία τους αγόρασα fax μόνο και μόνο για να τους στέλνω έγγραφα και από τότε δεν κάνω τίποτα άλλο στον ελεύθερό μου χρόνο από το να ψάχνω πως μπορώ να κάνω νέα καταγγελία.

Πλέον με καλούν τεχνικοί και χωρίς να καλέσω το τμήμα τεχνικής υποστήριξης(σπάνια αλλά συνέβη) αλλά αφού προκάλεσαν την οργή μου :rofl::rofl: θα αντιμετωπίσουν τις συνέπειες.

P.S. Από πότε είναι προσβάσιμα τα tickets; Δεν μου είπαν τίποτα γι' αυτό στην απαντητική της χορήγησης του ιστορικού.

Eίναι το που θα πέσεις.....

Αυτο που σου λέω εγώ είναι πριν καιρό (Σεπτέμβριο 2007 με Ιανουάριο 2008 τώρα που ξανακοίταξα ημερομηνίες) οταν είχαν πρωτοπάει σε αυτό το κτήριο και για τα γραφείο εξυπηρέτησης έμπαινες από την κεντρική είσοδο. Εκεί να δεις τι γινόταν! Το έλα να δεις, εταιρίες με δικηγόρους κοινοποιούσαν εξώδικα κόσμος έβριζε, κάτι παπούδες γιαγιάδες στα πρόθυρα εμφράγματος (αυτό δεν είναι πλάκα το είδα live) :lol::lol::rofl::rofl: Εμενα και τον πατέρα μου μας ήξερε ο σεκιουριτάς με το μικρό μας όνομα, ούτε ταυτότητες στην είσοδο ούτε τίποτα, τσιμπάγαμε το καρτελάκι εισόδου με τη μία, αλλά απ'οταν δούλεψε δεν είχα ξανά κάποιο σοβαρό πρόβλημα (μην το ματιάσω κιόλας) εκτός από μια φορά που δεν συγχρόνιζε για πάνω από 5 ώρες. Αφού πέρασα από κει, μόλις γύρισα σπίτι είχε συγχρονίσει. Τυχαίο;;; Μπορεί...

bathan
17-05-09, 02:07
Δυστυχώς έτσι και χειρότερα είναι τα πράγματα και γι'αυτό έφυγα και εγώ για άλλες πολιτείες λίίίγο καλύτερες (κάποιοι ίσως θυμούνται τί είχα τραβήξει). Οταν δουλεύει το σύστημά τους είναι ολα ok, αν όμως στραβώσει ο διάολος το πόδι του και χαλάσει το γλυκό ...... τότε βράστα. Δεν ξέρουν που πάνε τα 4 και σε βγάζουν και τρελλό :down:

terko
17-05-09, 15:07
P.S. Από πότε είναι ξανά προσβάσιμα τα tickets; Δεν μου είπαν τίποτα γι' αυτό στην απαντητική της χορήγησης του ιστορικού.

Το link για τα tickets είναι : <<https://myaccount.curbas.hol.gr/auth/login.cgi#topofpage>>, δεν υπάρχει στο site της HOL μην το ψάχνεις.

Παρεπιπτόντως μια και μιλάμε για tickets, από 28-4-09 που άνοιξαν ένα θέμα μου με τίτλο "Ελεγχος χρεώσεων", όταν τους τηλεφώνησα να ενημερωθώ για τις ημερομηνίες χρέωσης του πρώτου λογαριασμού που ήταν αλλοπρόσαλες (διαφορετικές για συνδρομή, διαφορετικές για τηλεφωνία), στις 6-5-09 το είδαν και το ανέθεσαν άκουσον-άκουσον "Σε μηχανικό" και το έχουν ακόμη ανοιχτό.

papabillys2010
19-05-09, 00:02
Τελικά υπάρχει τεχνική υποστήριξη και μου την έχει δώσει στα νεύρα. Ορίστε οι αποδείξεις :

"(18/05/2009 13:47) ****************** Κλείσιμο θέματος close

Τεχνικος ******* .Απο dslam 17880 / 990.

Στο πελάτη μετα απο κάρφωμα , επιασε 8905 /700 .

Το παρον κλεινει"

Μετά από αυτή τη θετική διάγνωση πείραξαν πάλι τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου και την τελευταία ώρα είχα 5 αποσυγχρονισμούς περίπου :angryr:

Το ότι είναι στην κατηγορία κλειστών θεμάτων πάει να πει ότι λύθηκε :wall::wall: ??????

seath
19-05-09, 16:15
Και τώρα μπορείς να δεις την πορεία του ticket. Το ότι αφαιρεσανε το link δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.


https://myaccount.curbas.hol.gr/curbas-user-tickets.cgi :oneup:

Δε φαίνεται να δουλεύει το link. Είναι δικο μου το πρόβλημα; ή το κόψαν οριστικά;

and64
19-05-09, 16:19
Δε φαίνεται να δουλεύει το link. Είναι δικο μου το πρόβλημα; ή το κόψαν οριστικά;

Μπα ουτε σε μένα ανοίγει πλέον...

Papados
19-05-09, 16:26
Χμμμ.. μπορεί να είναι και καλό σημάδι ότι η ΗΟΛ μας διαβάζει. Ας είναι για καλό.....

(κρίμα πάντως γιατί το θεωρώ πολύ χρήσιμο να ξέρουμε τι γίνεται στο history)

terko
19-05-09, 16:45
Δε φαίνεται να δουλεύει το link. Είναι δικο μου το πρόβλημα; ή το κόψαν οριστικά;

Και εγώ που προσπάθησα να μπω πριν κανά 10λέπτο δυστυχώς δεν ανοίγει, μάλλον πάειειει και αυτό.

treli@ris
19-05-09, 16:49
Το κατεβασανε κι αυτο ;; κριμα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.