PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφορίες καταλόγου στη HOL δεν υπαρχουν



wisdompa
10-05-09, 18:16
Καλώ προ ημερών στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της HOL θέλοντας να βρώ μιας φίλης μου το σταθερό μιας και ανήκει και εκείνη στην HOL....
Μου είπε ο νεαρός στην άλλη άκρη της γραμμής πως από αυτούς δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα και πως θα πρέπει να καλέσω σε κάποιο άλλο 5ψήφιο....Φοβήθηκε να αναφέρει πως πρέπει να καλέσω στον ΟΤΕ
Τον ρώτησα αν εννοεί τον ΟΤΕ και μου απάντησε πως ναι θα μπορούσα να καλέσω και εκεί....Λες και είπα κάτι τραγικό.....Τέλος πάντων
Κάλεσα στο 11888 του ΟΤΕ και τους ζήτησα το τηλέφωνο στο όνομα που ανέφερα.
Η κοπέλα δεν βρήκε κάτι αντίστοιχο μιας και εγώ έπρεπε να της πως ο,τι δεν ανήκει σε αυτούς. (μαντικές ικανότητες πρέπει να εχεις πλέον για να συνεννοηθείς)
Πως με κόβει και της λέω ο,τι ανήκει στην HOL.
Πραγματικά η κοπέλα το έψαξε μιας και ειναι σε ξεχωριστή αναζήτηση αλλά το συγκεκριμένο νούμερο που είναι καινούργια σύνδεση δεν έχει περαστεί ακόμη στους καταλόγους......τους
Από τη HOL τελικά δεν υπάρχει τμήμα με πληροφορίες καταλόγου και εγώ αναρωτιέμαι το γιατί....
Ακόμη και μιας άλλης φίλης μου που είναι ενεργό 15 μήνες τώρα δεν υπάρχει στους καταλόγους του ΟΤΕ......
και το βρίσκω λογικό να μη νοιάζεται ο ΟΤΕ να τις καταχωρίσει....Από μεριάς της HOL όμως δε θα έπρεπε να έχουν πρόσβαση ώστε να μη μας παραπέμπουν στον ΟΤΕ;

ariadgr
10-05-09, 18:21
Καλώ προ ημερών στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της HOL θέλοντας να βρώ μιας φίλης μου το σταθερό μιας και ανήκει και εκείνη στην HOL....
Μου είπε ο νεαρός στην άλλη άκρη της γραμμής πως από αυτούς δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα και πως θα πρέπει να καλέσω σε κάποιο άλλο 5ψήφιο....

Πολύ σωστά σου είπε.
Σχεδόν κανένας εναλλακτικός δεν έχει δική του υπηρεσία πληροφοριών καταλόγου (μόνο η Tellas έχει αν θυμάμαι καλά, πράγμα που δικαιολογείται λόγω Wind που έχει έτσι κι'αλλιώς).
Και η εξυπηρέτηση πελατών που κάλεσες δεν είναι πληροφορίες καταλόγου.

wisdompa
10-05-09, 18:23
Και η εξυπηρέτηση πελατών που κάλεσες δεν είναι πληροφορίες καταλόγου.

Όταν κάλεσα το 11844 δεν μου έλεγε πουθενά πλ. καταλόγου ώστε να πατήσω το αντίστοιχο νούμερο....

ariadgr
10-05-09, 18:25
Όταν κάλεσα το 11844 δεν μου έλεγε πουθενά πλ. καταλόγου ώστε να πατήσω το αντίστοιχο νούμερο....

Μα ΔΕΝ ΕΧΕΙ πληροφορίες καταλόγου, πως να έλεγε κάτι που δεν έχει; :what:

wisdompa
10-05-09, 18:28
Εγώ έκανα μια ερώτηση....εδω δεν στέλνουν σωστά λογαριασμούς μας και δεν μας στέλνουν τεχνικούς οταν πρέπει.....που δε μας καλούν και ποτέ θα περίμενα να υπάρχει μαγνητοφωνημένο μήνυμα που να με παραπέμπει στις πληροφορίες καταλόγου; παρά ήταν αισιόδοξο ολο αυτό για να το σκεφτώ.....:lol:

georgep138
10-05-09, 22:22
Από τα παραπάνω που διάβασα, βγάζω το συμπέρασμα ότι τους πελάτες τους δεν τους σέβονται και δεν τους εκτιμούν καθόλου και τους έχουν γραμμένους στα ....... ....
Το ερώτημα μου είναι αν έχουν υποχρέωση οι πάροχοι να έχουν τηλεφωνικούς καταλόγους.
Μήπως ξέρει κανείς;

dikal
10-05-09, 22:27
Νομίζω πως θα έπρεπε η ΕΕΤΤ να υποχρεώνει όλους τους παρόχους να κοινοποιούν τους αριθμούς τους σε έναν κεντρικό διαχειριστή (ΟΤΕ πχ), ώστε να υπάρχει ενημερωμένος κατάλογος.
Ο ΟΤΕ από την άλλη σπεύδει να διαγράψει όσους αριθμούς δεν ανήκουν πλέον σ' αυτόν, λες και του πιάνουν χώρο, ή για να τους εκδικηθεί ... :lol:

wisdompa
10-05-09, 22:58
και ετσι εμεις αν θελουμε να βρουμε εναν αριθμό πρέπει να κάνουμε προσευχή στον βελζεβούλ για να ειναι θετικό το αποτέλεσμα και να μη ψαχνουμε απο εδω κι απο εκει.....:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.