PDA

Επιστροφή στο Forum : θελω να βαλω κωδικο στα xp office pc αλλα δεν εχω δικαιωματα διαχειριστη !!!



adpapa1971
10-05-09, 22:06
θελω να βαλω κωδικο στα xp office pc αλλα δεν εχω δικαιωματα διαχειριστη !!!

σας παρακαλω τα φωτα σας,,,δεν θελω να βλεπουν τα αποκρυφα μου αρχεια οι συναδερφοι η να μπαινουν στο ιντερνετ,,

σας ευχαριστω παιδες:respekt:

adpapa1971
17-05-09, 20:31
δεν θα με βοηθησει καποιος?:hmm:

MADx2
17-05-09, 20:35
καλυτερα να το συζητήσεις με τον administrator της εταιρείας σου.

XPHSTOS29
17-05-09, 20:40
Θα εχεις μαζι σου ενα (δυο για ασφαλεια) usb stick και θα μεταφερεις τα αποκρυφα αρχεια σου σε αυτα και κατοπιν θα τα διαγραφεις.
Αν δεν επιτρεπεται να τα βγαζεις εκτος εταιριας τα κλειδωνεις στο συρταρι σου η σε καποιο αλλο προσωπικο σου χωρο εντος εταιριας.

adpapa1971
19-05-09, 00:13
φιλε χρηστο

αυτο κανω περιπου,,εχω κρυπτογραφησει το αρχειο αυτο,,,
κ το κραταω κ στο pc k sto usb stick,,
αλλα επειδη μπαινουν πολλοι στο η,υ για να εκτυπωσουν ισως κατεβασουν κανενα ιο,,η κανουν κατι κ μπλοκαρει το Pc moy κμετα φρικη,,
ο διαχειρηστης τουλαχιστον αυτος που ασχολειται με τα συστηματα μας δεν εχει ιδεα,,
προσπαθησα κ με το cd erd commander alla τιποτα,,,:sorry:

κατι αλλο αδερφια?:(

frenty
19-05-09, 00:42
Μόνο ο διαχειριστής είναι υπεύθυνος για αυτό που ζητάς.
Αν δεν σου δίνει κωδικό ο διαχειριστής των πληροφορικών συστημάτων της εταιρίας σου, θα έχει τους λόγους του.
Καλύτερα να μην το προχωρήσεις, χωρίς την σύμφωνη γνώμη του.

XPHSTOS29
19-05-09, 13:45
Μονο απο τον δικο σου υπολογιστη μπορουν να εκτυπωσουν;
Πες στον διαχειριστη να κανει τον εκτυπωτη που ειναι συνδεμενος στον υπολογιστη σου κοινοχρηστο και να τον περασει στους υπολοιπους υπολογιστες. Αυτο γινεται πολυ ευκολα.

gitane
19-05-09, 23:37
Δοκίμασε το εξής:
Δεξί κλικ στα "Έγγραφα μου", επιλέγεις Ιδιότητες και στη καρτέλα που θα ανοίξει το τρίτο tab λέγεται Διαμοιρασμός ή κάτι τέτοιο ( Sharing στ' αγγλικά)
Εκεί μπορείς να επιλέξεις τα αρχεία που βρισκονται στα Έγγραφα μου να είναι ιδιωτικά, οπότε να μην μπορεί να τα διαβάσει άλλος χρήστης του υπολογιστή (εκτός βέβαια από τον διαχειριστή).
Θεωρώ βέβαι ότι έχεις δικό σου λογαριασμό στον υπολογιστή που δεν βλέπει κανένας άλλος ...

adpapa1971
21-05-09, 20:51
φιλε δεν καταλαβες,,,ερχονται ανα πασα στιγμη που δεν βρισκομαι εγω στο ηυ κ εκτυπωνουν η σερφαρουν,,,
νιωθω πολυ ανασφαλεια,,:hmm:

sdikr
21-05-09, 20:58
δηλάδη αν πατήσεις ctrl+alt+delete δεν σου δίνει επιλόγη για να όρισεις κωδικό;
Ακόμα και απλός χρήστης να είσαι σου δίνει τέτοια δυνατότητα (εκτός αν ρητά το έχουν απαγορέψει)

adpapa1971
22-05-09, 22:44
ετσι μπαινω,,αλλα χωρις κωδικο,,

@ ADSLgr.com All rights reserved.