PDA

Επιστροφή στο Forum : 7 χρόνια στον ΟΤΕ



Galleti
12-05-09, 08:53
Καλησπέρα.Είμαι κάτοχος του Οτε και της Οτενετ εδώ και 7 χρόνια.Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ταχύτητας και όλα αυτά τα χρόνια να είχα 2-3 βλάβες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και τώρα κατάλαβα γιατί είναι ακριβότερος.Οτι πληρώνεις παίρνεις.

Takis_Kal
12-05-09, 09:17
Εγω αν θυμαμαι καλα ειμαι απο τοτε που υπαρχει Otenet kai adsl παντα στην Οτενετ απο το 2004 χωρις προβληματα

sonypspgr
12-05-09, 10:28
2003 βασικα αθανατη dsl 384 beta user :rofl:

baskon
12-05-09, 10:40
Μετα απο 7 χρονια καταλαβες γιατι ο Οτε ειναι ο ακριβοτερος και ότι οτι πληρωνεις παιρνεις?
Μην αγιοποιουμαι και τον Οτε ομως.Και σε αυτον ειναι να σου "κατσει¨.Υπαρχουν περιοχες που δε παει καλα ,πληρωνεις τα 30 ευρω και σερνεσαι ανα καιρους.Μια αναζητηση στο φορουμ θα σε πεισει.
Απλα στον Οτε ειναι μικροτερες οι πιθανοτητες να εχεις προβλημα και αν εχεις προβλημα σιγουρα θα εχεις καλυτερη εξυπηρετηση.
Και εγω εχω 2+ χρονια Ιντερνετ απο τη Vodafone/Hol χωρις το παραμικρο προβλημα με full ταχυτητες.Να πω τώρα καταλαβαινω γιατι ο Οτε μας κλεβει?
Οχι γιατι ξερω ότι 1.Δεν αφηνει η ΕΕΤΤ τον Οτε να χαμηλωσει τις τιμες
2.Ο Οτε έχει καλυτερη εξυπηρετηση αλλα σιγουρα δεν αξιζουν τα + 10 ευρω μονο για αυτο..
Για τη ποιοτητα των υπηρεσιων αλλου ειναι καλυτερος ο Οτε αλλου οι αλλοι.Μη τα γενικευουμε τοσο πολύ :)

Harry1908
13-05-09, 11:33
Κι εγω χρησιμοποιω το Conn-x εδω και 3 χρονια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Πολλοι μου λενε οτι ειμαι τυχερος που δεν εχω προβληματα...αλλα απο οτι φαινεται δεν ειμαι μονο εγω :P

MNP-10
13-05-09, 13:43
Ετσι ειναι, μην απολογειστε που εχετε καλες υπηρεσιες. Απλα στο φορουμ συνηθως γραφουν οι προβληματικοι χρηστες, οχι αυτοι που η συνδεση τους δουλευει 100% καλα. Και λογικο ειναι. Θα ανοιξει ο αλλος θρεντ να πει "ουαο, η συνδεση μου ειναι 'χαρτι' !!" ? Αυτο ειναι το αναμενομενο και φυσιολογικο. Και φυσικα ευχαριστημενοι υπαρχουν σε ολους τους παροχους, αν και τα ποσοστα διαφερουν απο παροχο σε παροχο και αναλογα την εξειδικευση και τις απαιτησεις του κοινου του καθε παροχου.

tsomis
13-05-09, 13:57
Απο 1998 με Dial Up και μετα Adsl;)

yolaz
14-05-09, 15:30
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!:rofl:

maik
15-05-09, 16:32
Ετσι ειναι, μην απολογειστε που εχετε καλες υπηρεσιες. Απλα στο φορουμ συνηθως γραφουν οι προβληματικοι χρηστες, οχι αυτοι που η συνδεση τους δουλευει 100% καλα. Και λογικο ειναι. Θα ανοιξει ο αλλος θρεντ να πει "ουαο, η συνδεση μου ειναι 'χαρτι' !!" ? Αυτο ειναι το αναμενομενο και φυσιολογικο. Και φυσικα ευχαριστημενοι υπαρχουν σε ολους τους παροχους, αν και τα ποσοστα διαφερουν απο παροχο σε παροχο και αναλογα την εξειδικευση και τις απαιτησεις του κοινου του καθε παροχου.

Δηλαδη πρεπει να γραφουμε μονο τα ασχημα; Ο φιλος ειχε την διαθεση να πει οτι ειναι ευχαριστημενος και επεσαν να τον φανε. Τοσο πολυ ενοχλει λοιπον;

euri
15-05-09, 16:51
Δε βλέπω να ενοχλήθηκε κανείς, ούτε να έγινε προσπάθεια να μη γραφτεί κάτι θετικό... :what:

Jazzer
15-05-09, 22:38
Oι ευχαριστημένοι πελάτες είναι συχνά "διαφημιστές" μιας εταιρείας που εκφράζονται με καλά λόγια για αυτή στον κύκλο τους.
Σε αντίθετη περίπτωση όπου ο πελάτης είναι δυσαρεστημένος, δε διστάζει να εκφραστεί αρνητικά κατά μιας εταιρείας, ίσως και με περισσότερο "ζήλο" εξαιτίας πιθανής ταλαιπωρίας.
Όμως, τα καλά πρέπει να λέγονται και να γράφονται, για να μη διαβάζουμε μόνο παράπονα ! :)

maik
16-05-09, 12:15
Oι ευχαριστημένοι πελάτες είναι συχνά "διαφημιστές" μιας εταιρείας που εκφράζονται με καλά λόγια για αυτή στον κύκλο τους.
Σε αντίθετη περίπτωση όπου ο πελάτης είναι δυσαρεστημένος, δε διστάζει να εκφραστεί αρνητικά κατά μιας εταιρείας, ίσως και με περισσότερο "ζήλο" εξαιτίας πιθανής ταλαιπωρίας.
Όμως, τα καλά πρέπει να λέγονται και να γράφονται, για να μη διαβάζουμε μόνο παράπονα ! :)

Ελα ομως που τα καλα ενοχλουν τους αντιπαλους οπαδους.

euri
16-05-09, 12:27
Μπορείς να μου υποδείξεις

α) ποιος ενοχλήθηκε από τα καλά λόγια;

β) ποιος "έπεσε να τον φάει";

XronisR
16-05-09, 13:11
OΤΕ από 2004 σταθέρα!

terko
16-05-09, 13:27
Ελα ομως που τα καλα ενοχλουν τους αντιπαλους οπαδους.

Δεν απάντησες όμως στο παραπάνω post του euri.

Ούτε στο δικό μου στο άλλο νήμα "στα περί οπαδισμού". Αστον μην τον αναφέρεις παναθεμάτον. Οσο το γράφεις αυτό, τόσο πιο πολύ προκαλείς και παρακινείς άλλους προς αυτόν.

Naftopes
17-05-09, 17:49
Καλησπέρα.Είμαι κάτοχος του Οτε και της Οτενετ εδώ και 7 χρόνια.Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ταχύτητας και όλα αυτά τα χρόνια να είχα 2-3 βλάβες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και τώρα κατάλαβα γιατί είναι ακριβότερος.Οτι πληρώνεις παίρνεις.

Αγαπητέ Galleti,
Θα πρέπει να ευχαριστείς τους άλλους "ιντερνετιστές" που είναι σε άλλες εταιρείες και αναγκάζουν τον ΟΤΕ να γίνει καλύτερος.
Γιατί απο μόνος τους δεν θα ήταν παρά ένα καφενείο :)

........Auto merged post: Naftopes πρόσθεσε 3 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Διάβασε εδώ:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=260431

Εχουν γραφεί πολλά, για πρόβλημα που μου δημιούργησε με το email μου, με το έτσι θέλω.

georgebou
17-05-09, 17:52
Και εγώ έχω Forthnet 4 χρόνια και δεν έχω μείνει μέρα χωρις Internet ενω από ποιότητα είμαι ικανοποίημένος, εκτός από τα ping και με τα λεφτα που έχω γλιτώσει από το να είχα ΟΤΕ θα έχω να πληρώσω για άλλα τόσα χρόνια.
Αυτο τι θα πει, οτι η Forthnet είναι τέλεια ενώ υπάρχουν χρήστες με παράπονα?
Και με ΟΤΕ ξέρω άτομα που έχουν πρόβλημα.

Συμπέρασμα?
Λοττο είναι φίλε.

Naftopes
17-05-09, 19:02
Με την ευκαιρία, αυτό τον καιρό έχω πρόβλημα με την σταθερότητα της γραμμής.

hel
19-05-09, 08:56
Καλησπέρα.Είμαι κάτοχος του Οτε και της Οτενετ εδώ και 7 χρόνια.Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ταχύτητας και όλα αυτά τα χρόνια να είχα 2-3 βλάβες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και τώρα κατάλαβα γιατί είναι ακριβότερος.Οτι πληρώνεις παίρνεις.

Τι σύνδεση έχεις;

@ ADSLgr.com All rights reserved.