PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταργηση πακετων 2play-2play lite-adsl university σε ΑΡΥΣ συνδρομητες απο 12-5



guzel
12-05-09, 11:44
Η hellas on line στο πλαίσιο της γεωγραφικής εξάπλωσης του δικτύου της και της παρουσίας της σε 218 κέντρα του ΟΤΕ (τα περισσότερα από οποιονδήποτε άλλο πάροχο), ενημερώνει ότι από την Τρίτη 12 Μαΐου 2009 θα διαθέτει εμπορικά τις υπηρεσίες: hol double-play, hol double-play lite, hol adsl university (δράση Δίοδος) αποκλειστικά στις περιοχές που καλύπτονται από το δίκτυο της.
Επίσης από την ίδια ημερομηνία η hellas online θα προσφέρει την υπηρεσία hol adsl στις περιοχές που δεν καλύπτονται από το δίκτυο της στην ταχύτητα των 2 Mbps / 256 Kbps (download / upload).
Οι παραπάνω αλλαγές αφορούν νέες αιτήσεις συνδρομητών, καθώς και αιτήσεις μεταβολών υφιστάμενων συνδρομητών

baskon
12-05-09, 11:52
Δε μπορω να καταλαβω γιατι στις περιοχες που δε καλυπτονται απο το ιδιοκτητο δινει μονο τα 2 Mbit.μεχρι τωρα εδινε 4 αν δε κανω λαθος οποτε γιατι δεν το πηγε στα 8.?
Ετσι κμαι αλλιως το double play σε περιοχες που δεν υπηρχε καλυψη δεν ειχε νοημα,αφου πληρωνες και παγιο Οτε
Και οι περιοχες καλυψης απο σημερα ειναι 221 όπως αναγραφεται στο χαρτη διαθεσιμοτητας του adslgr

eric_in
12-05-09, 12:06
δηλαδή αν κατάλαβα καλά εμένα που έχω στο χωριό 1/256 θα μου το κάνει 2/265 αυτόματα η πρέπει να του πάρω τηλ;αυτό έγινε εν όψη των αναβαθμήσεων του οτε;

oxinrain
12-05-09, 19:00
Όσοι είναι ΑΡΥΣ στα 4, να φανταστώ θα μείνουν στα 4?

No-Name
12-05-09, 23:30
Καλά κάνει εφόσον αναλογιστεί κανείς τα έξοδα του ΑΡΥΣ.

Εφόσον έχει ένα τόσο μεγάλο LLU δίκτυο είναι άσκοπο να πουλάει ακόμα ΑΡΥΣ σε αυτές τις περιοχές

Simpleton
12-05-09, 23:34
Δηλαδή εγώ που έχω το university θα μείνω στα 1024/256;

sdikr
12-05-09, 23:35
Βασικά με τις αλλαγές τιμών και ταχυτήτων που έκανε ο ΟΤΕ απλά δεν την συμφέρει,

........Auto merged post: sdikr πρόσθεσε 0 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δηλαδή εγώ που έχω το university θα μείνω στα 1024/256;

ο ΟΤΕ πλέον δεν θα παρέχει 1024, οπότε αν αυτό είναι μέσω ΟΤΕ όχι θα αλλάξει

@ ADSLgr.com All rights reserved.