PDA

Επιστροφή στο Forum : Γίνεται αναβάθμιση?



H21
14-05-09, 01:12
Καλησπέρα, έχω το conn-x 1mbps το οποίο είναι στο όνομα μου.Πριν λίγο καιρό ήθελα να το αναβαθμίσω, ρωτήσα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι δεν γίνεται επειδή η τηλεφωνική συνδεση είναι στο όνομα του σποιτονοικοκύρη. Μου φαίνεται περίεργο αφού το ονομά μου υπάρχει ακόμα στα στοιχεία της συνδεσης στο web self care.
Ισχύει αυτό ή έκαναν λάθος?

Και κάτι ακόμα, μπορεί να γίνει αλλαγή κατόχου στο conn-x? (δλδ η σύνδεση να περαστεί σε άλλο όνομα).

FuS
14-05-09, 19:01
Στην οτενετ είναι καταχωρημένος ο χρήστης.

Το conn-x ανήκει όμως στον κάτοχο της τηλεφωνικής γραμμής και μόνο (και σε κανέναν άλλον) και αυτός και μόνο αυτός έχει δικαιώματα στην σύνδεση.
(αυτουνού το αφμ έχουν και αυτός χρεώνεται στον οτέ)
Στον λογαριασμό δεν γράφει το όνομα σου και δεν είσαι πελάτης του οτέ παρά μόνο ο κάτοχος.
Οπότε καλά σου είπαν.

Όχι το conn-x δεν μεταφέρεται ή μεταβιβάζεται σε άλλο φυσικό πρόσωπο.

Αλλά μεταβιβάζεται η τηλεφωνική σύνδεση αν θες (μαζί με το conn-x και ότι "κρέμεται" στην καρτέλα πελάτη).

princeelf
15-05-09, 09:27
Καλησπέρα, έχω το conn-x 1mbps το οποίο είναι στο όνομα μου.Πριν λίγο καιρό ήθελα να το αναβαθμίσω, ρωτήσα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι δεν γίνεται επειδή η τηλεφωνική συνδεση είναι στο όνομα του σποιτονοικοκύρη. Μου φαίνεται περίεργο αφού το ονομά μου υπάρχει ακόμα στα στοιχεία της συνδεσης στο web self care.
Ισχύει αυτό ή έκαναν λάθος?

Και κάτι ακόμα, μπορεί να γίνει αλλαγή κατόχου στο conn-x? (δλδ η σύνδεση να περαστεί σε άλλο όνομα).

Ενα πράγμα που μπορείς να κάνεις για να μην μπλέξεις με μεταβίβαση τηλεφώνου στο όνομα σου ειναι να ζητήσεις απο τον ιδιοκτήτη. ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ Αριθμό ταυτότητας ΑΦΜ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ και ΔΟΥ που έχει το ΑΦΜ του και να πάρεις ένα τηλ στο 134 απο το τηλέφωνο που είναι το Conx ζητώντας αναβάθμιση ;)

Ξέρω ότι είναι πολλά τα παραπάνω αλλά αν ο ιδιοκτήτης δεν στα δώσει μπορεί να πάρει αυτός τηλ στο 134.

@ ADSLgr.com All rights reserved.