PDA

Επιστροφή στο Forum : Εφυγα απο forthnet,πως καθαριζω τωρα?



Twisted_Wicked
14-05-09, 11:21
Καταρχας καλημερα.
Εχω αλλαξει isp και ειμαι στην hol.Συγκεκριμενα απο 20/04/09 ειμαι στην hol αλλα μαλλον στη forthnet δεν το καταλαβαν γτ μολις μου ηρθε λογαριασμος να πληρωσω τα παγια απο 20/04/09-19/06/09.Τι κανω τωρα?Περιμενω εκαθαριστικο,τους παιρνω τηλ (παιρνω τηλ hol να καθαρισει αυτη :p ) ?Τα φωτα σας...

Banditgr
14-05-09, 11:43
Καλημέρα Twisted. Περίπου πάνω κάτω τις ίδιες ημερομηνίες ενεργοποιήθηκα και εγώ στη Net1. Λογικά σε 4-5 ημέρες θα πρέπει να σου έρθει και άλλος λογαριασμός με αρνητική χρέωση λόγω αποσύνδεσης. Το θέμα είναι ότι αυτό το 4-5 ημέρες που λέω μπορεί κάλιστα να γίνει και 4-5...μήνες, οπότε θα πρότεινα προς το παρών να κάνεις υπομονή και αν δεν έχει έρθει τίποτα σε 1-2 weeks να τους κάνεις κανα τηλεφωνάκι (ή ακόμα καλύτερα αν έχει τη δυνατότητα να πας εκεί αυτοπροσώπως). Καλώς ή κακώς (κακώς μάλλον ΚΑΚΙΣΤΑ θα έλεγα) το θέμα πλέον είναι θέμα λογιστηρίου και πότε θα δεήσουν (και αν) να εξηπηρετήσουν την αποσύνδεσή σου. Για τα λογιστήρια των εναλλακτικών λίγο πολύ έχει συζητηθεί...το μαύρο τους το χάλι.

Υπομονή και καλά ξεμπερδέματα.

paraskdi
14-05-09, 11:53
Μην πληρώσεις το λογαριασμό.
Το λογιστήριο τους είναι για τα μπάζα.
Κάποια στιγμή θα σου στείλουν τον εκκαθαριστικό λογαριασμό.

Twisted_Wicked
14-05-09, 12:05
Οκ θα περιμενω τον εκκαθαριστικο.Εκτος και αν μεχρι τοτε μου στειλουν κανα εξωδικο ετσι για να περναει η ωρα τους και τοτε θα πεσει το γελιο της αρκουδας :twisted: :twisted: :twisted:

Banditgr
14-05-09, 12:32
Άστους να στέλνουν. Αν έχεις κρατήσει αντίγραφο της αίτησης/εξουσιοδότησης στη HOL με υπογραφές κτλ ή ακόμα όταν πάρεις με το καλό τον πρώτο λογαριασμό, θα έχεις και τυπικές αποδείξεις ότι δεν είσαι πλέον πελάτης τους. Από εκεί και πέρα πληρώνεις απλά και μόνο αυτά που οφείλεις (το λογαριασμό μέχρι την μέρα διακοπής σύνδεσης + το 70αρι αν έφυγες πριν το χρόνο) και είσαι αρχηγός.

Twisted_Wicked
18-06-09, 07:56
Σημερα 18/6 ηρθε τελικα ο εκαθαριστικος 70 ευρω και εγινε αμεσα η πληρωμη για να ξεμπερδευω.Δεν πληρωσα φυσικα τον προηγουμενο λογαριασμο και τελικα απο οτι ειδα αφαιρεθηκε το ποσο απο τον εκαθαριστικο.Για παν ενδεχομενο ζητησα και πηρα απο hol χαρτι που να γραφει ημερομηνιες εναρξης παροχης υπηρεσιων γτ δεν εχω παρει λογαριασμο ακομα (να πω και το καλο οτι μου το εστειλαν σε 2 εργασιμες μερες) και φυσικα με οσα εχω διαβασει εδω μεσα εχω κρατησει ολους τους λογαριασμους της forthnet και θα τους κρατησω για καμια 5ετια :rofl: . Η υποθεση εληξε :oneup: .

nik77
18-06-09, 16:52
Θα προτεινα οτι και να κανεις να το κανεις με εγγραφο.Δηλαδη να πας σε ενα καταστημα της εταιριας και να ζητησεις τη διακοπη και την επιστροφη χρηματων απο τη στιγμη που μεταφερθηκες σ αλλη εταιρια .Σιγουρα θα στο κανουν αλλα πρεπει να κρατησεις αντιγραφο με υπογραφη υπαλληλου και ημερομηνια...και πρεπει να επιμεινεις για να το παρεις

spiros81
18-06-09, 17:41
Στην Ελλάδα είσαι...

ardi21
18-06-09, 22:33
Εγω θα προτεινα να ζητησει και γραπτη διαβεβαιωση απο τον Προεδρο της Δημοκρατιας οτι εφυγε απο την 4νετ...

Aφου του ηρθε ο εκκαθαριστικος και εχει και γραπτη αποδειξη απο την hol για τις ημερομηνιες ενεργοποιησης δεν χρειαζεται τιποτε αλλο.

Μην γινομαστε και υπερβολικοι.

nik77
19-06-09, 00:26
Εγω θα προτεινα να ζητησει και γραπτη διαβεβαιωση απο τον Προεδρο της Δημοκρατιας οτι εφυγε απο την 4νετ...

Aφου του ηρθε ο εκκαθαριστικος και εχει και γραπτη αποδειξη απο την hol για τις ημερομηνιες ενεργοποιησης δεν χρειαζεται τιποτε αλλο.

Μην γινομαστε και υπερβολικοι.

Κι αν μετα απο μηνες ερχονται λογαριασμοι και καποιος περιμενει ακομα την εκκαθαριση στο λογιστηριο....μετα θα γινει δικηγοριοποιημενος και τρεχα γυρευε.Αλλα ισως αυτο να μην ειναι υπερβολικο για καποιους

@ ADSLgr.com All rights reserved.