PDA

Επιστροφή στο Forum : Έλειψη πορτών για ΗΟL!!!



gio_fotop
16-01-06, 02:22
Γειά σε όλους σας!!!!

Πρίν τα χριστούγεννα αγόρασα ένα πακέτο ADSL 384 από της HOL (τη γνωστή προσφορά). Μετά από 1 ολόκληρο μήνα και μετά από επικοινωνία με την ΗΟL έμαθα ότι, αν και έχει φτάσει η αίτηση μου κανονικά δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες από τον ΟΤΕ. Μήπως κάποιος ξέρει να μου πει πόσο περίπου θα περιμένω να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση της γραμμής μου; Η γραμμή βρίσκετε στην Ορεστιάδα 255202....




Ευχαριστώ!!!!

NoYmErOs
16-01-06, 12:54
Καλά... άμα γέμισαν και τα DSLAM στην Ορεστιάδα.. ζήτω που καήκαμε .....

Η ΗΟL σε παραμυθιάζει απλά... γιατί οι ISPs δεν παίρνουν μια μια τις πόρτες άλλα ένα σύνολο... από εκεί και πέρα πάνε στο site του Οτε και βάλε το τηλέφωνό σου και δες για διαθεσιμότητα, αν σου βγάζει, για επιβεβαίωση πάρε το 134 και ρώτα, αν πάλι σου πουν ότι υπάρχει τότε πάρε την HOL και πες του τι έκανες...και ρώτα τι θα κάνουν αυτοί.

apok
16-01-06, 12:59
Ο κάθε πάροχος δεν παίρνει - αγοράζει - νοικιάζει πόρτες..
Το μονο που κάνει ειναι να διαμεσολαβεί μεταξύ του πελάτη και του Οτε και να βάζει τη γραμμή στο όνομα του Isp και όχι του ιδιώτη.
Αν όντως δεν έχει διαθέσιμες πόρτες τότε όχι για τη Hol αλλά για κανένα άλλο πάροχο δεν θα έχει;)

NoYmErOs
16-01-06, 13:04
Ο κάθε πάροχος δεν παίρνει - αγοράζει - νοικιάζει πόρτες..
Το μονο που κάνει ειναι να διαμεσολαβεί μεταξύ του πελάτη και του Οτε και να βάζει τη γραμμή στο όνομα του Isp και όχι του ιδιώτη.
Αν όντως δεν έχει διαθέσιμες πόρτες τότε όχι για τη Hol αλλά για κανένα άλλο πάροχο δεν θα έχει;)

Τότε εξήγησε μου αγαπητέ φίλε Τόλη :p πώς έβαλε η 4νετ adsl σε ένα φίλο μου ενώ ΔΕΝ υπήρχε διαθεσιμότητα από τον ΟΤΕ και μάλιστα ο ΟΤΕ επέμενε ότι ΔΕΝ υπάρχει διαθεσιμότητα, άλλα η 4νετ του έδωσε κανονικά και μάλιστα χωρίς κανένα πρόβλημα από πλευράς ταχύτητας.

sdikr
16-01-06, 13:14
Ο κάθε πάροχος δεν παίρνει - αγοράζει - νοικιάζει πόρτες..
Το μονο που κάνει ειναι να διαμεσολαβεί μεταξύ του πελάτη και του Οτε και να βάζει τη γραμμή στο όνομα του Isp και όχι του ιδιώτη.
Αν όντως δεν έχει διαθέσιμες πόρτες τότε όχι για τη Hol αλλά για κανένα άλλο πάροχο δεν θα έχει;)

O Κάθε παροχός όταν αγοράζει τις πόρτες τις νοικιάζει για εναν χρόνο, αν ο πελάτης φύγει πριν τον εναν χρόνο τότε μπορεί την ίδια πόρτα να την δώσει σε άλλον πελάτη στο ιδιο κέντρο.

apok
16-01-06, 13:17
O Κάθε παροχός όταν αγοράζει τις πόρτες τις νοικιάζει για εναν χρόνο, αν ο πελάτης φύγει πριν τον εναν χρόνο τότε μπορεί την ίδια πόρτα να την δώσει σε άλλον πελάτη στο ιδιο κέντρο.

έχω την εντύπωση ότι κάποιος από τους δύο μας κάνεις λάθος αλλά δεν ειμαι και 100% σίγουρος.. Θα ρωτήσω ένα γνωστό μου;) και θα σου πω:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.