PDA

Επιστροφή στο Forum : vista και επιλογη χρηστη



kontras
15-05-09, 13:06
παιδια καλησπερα.χθες εκανα ενα format σε εναν γνωστο μου και του πέρασα τα vista home. του εφταξα 2 χρηστες αλλα στην εκκινηση δεν μου βγαζει να επιλεξω χρηστη αλλα με πεταει κατευθειαν στον administrator.επειτα απο κει πρεπει να κανω αποσυνδεση και να επιλεξω χρηστη...καμια ιδεά;;;ευχαριστω εκ των προτερων...

vasim
16-05-09, 13:09
Administrator?

flamelab
16-05-09, 15:14
Administrator σε Vista δεν υπάρχει. Ενεργοποιείται μόνο από το control panel που εμφανίζεται εάν τρέξει κάποιος: control userpasswords2

kontras
16-05-09, 19:24
και ομως εμενα μου βγαινει και ο admin.το προβλημα μου δεν ειναι οτι υπαρχει.αλλα στην εκκινηση μπαινει κατευθειαν εκει.δεν μου βγαζει κανενα μηνημα για να επιλεξω χρηστη.

manosdoc
16-05-09, 19:27
και ομως εμενα μου βγαινει και ο admin.το προβλημα μου δεν ειναι οτι υπαρχει.αλλα στην εκκινηση μπαινει κατευθειαν εκει.δεν μου βγαζει κανενα μηνημα για να επιλεξω χρηστη.

Τσέκαρε :
cmd -> netplwiz αν είναι ενεργοποιημένο το users must enter a password to login.

nnn
16-05-09, 20:26
Ο πραγματικός admin ενεργοποιείται μόνο κατ'επιλογή και όχι αυτόματα, πως το κατάφερε ο φίλος σου ?

vasim
17-05-09, 12:12
Ο πραγματικός admin ενεργοποιείται μόνο κατ'επιλογή και όχι αυτόματα, πως το κατάφερε ο φίλος σου ?
Βγαίνει μια "Black" :whistle: edition με ενεργοποιημένο τον Admin.

manosdoc
17-05-09, 12:16
Βγαίνει μια "Black" :whistle: edition με ενεργοποιημένο τον Admin.
:lol::lol:

Καλά δεν παλεύονται οι άνθρωποι...
Και τα τροτζάνια φυσικά να έχουν πλήρη δικαιώματα, πως θα ελέγχουν ότι θέλουν αυτοί που κάτσαν να την φτιάξουν...

nnn
17-05-09, 12:20
Βγαίνει μια "Black" :whistle: edition με ενεργοποιημένο τον Admin.
Απλά έλεοC

vasim
17-05-09, 12:32
Απλά έλεοC
Την πάτησε ο αδερφός μου. Του έδωσε κάποιος μια Black Εκδοση να τη χρησιμοποιήσει αντί της δικής του (να βγάλει την παλιά καθαρή και να βάλη αυτήν) επειδή λέει είναι καλύτερη και πιο "λαμπερή"

Μόλις την έβαλε και εγκατέστησε το avira (παραξενευτηκε δε ο ανθρωπος που δε χρειάστηκε activation, ο οποίος είχε νόμιμο κλειδί της ultimate ίδια έκδοση), έσκασε πάνω από 100 τροζάνια.

:respekt:

nnn
17-05-09, 12:38
:lol::rolleyes:

gtklocker
17-05-09, 13:45
Μήπως το παρεξηγούμε το παιδί, και έχει ονομάσει τον πρώτο χρήστη admin;

:p:p:p

kontras
18-05-09, 20:36
παιδια οχι.πρωτον τα windows ειναι γνησια.και δευτερον το προφιλ δημιουργηθικε κανονικα.οπως και το δευτερο.δεν ξερω τι γινετε ρε παιδια.μου ερχεται να ξανακανω format.

vasim
18-05-09, 22:33
παιδια οχι.πρωτον τα windows ειναι γνησια.και δευτερον το προφιλ δημιουργηθικε κανονικα.οπως και το δευτερο.δεν ξερω τι γινετε ρε παιδια.μου ερχεται να ξανακανω format.

βάρ' του.

@ ADSLgr.com All rights reserved.