PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL HDTV. Πότε; Με τι ταχύτητες;



seath
15-05-09, 18:00
Λοιπόν ύστερα από δύο τρεις επικοινωνίες με τεχνικό τμήμα της HOL μου είπαν ότι τo IPTV είναι κλειδωμένο στα 6MBPS και δε μπορούν να κάνουν τίποτα και να αναμένω ο αυτόματος αλγόριθμος που τα ελέγχει αυτά να "αντιληφθεί" οτι εγώ κλειδώνω στα 17.

Σε παρατήρηση μου ότι στο "my account" το IPTV πεδίο είναι σε κατάσταση "pending" μου είπαν ότι αυτό είναι τυχαίο και επίσης μου λένε χαριτολογώντας ότι το πολύ-πολύ να μην έρθει λογαριασμός να πληρώσω.

Κανείς καμιά ιδέα για το τι να κάνω. Έχει νοήμα αυτό που λέει ότι πρέπει να περιμένω κανά μήνα για να αλλάξει το προφίλ μου του iptv και ίσως να μου ενεργοποιηθούν οι πρόσθετες λειτουργίες IPTV (πχ. HD κανάλια, ταυτόχρονη εγγραφή ενός καναλιού και παρακολούθηση άλλου....)

Μήπως το netfaster με κοροιδεύει;. Δε κλειδώνει στα 17; Μήπως να αλλάξω καμιά ρύθμιση

Τα αναφέρω όλα αυτά γιατι στις ερωτήσεις των χρηστών προς HOL η απάντηση ήταν ότι πάνω από τα 12 θα παίρνεις HDTV. Στην περίπτωση μου προφανώς αυτό δεν ισχύει... Οχι ακόμα τουλάχιστον:(

Dsltech
15-05-09, 18:14
καλα στον καθενα οτι θελουν λενε, νομιζω τα εχουν βρει σκουρα με το bandwidth και δεν θελουν να ανοιξουν σε κοσμο το hd, εσενα σου ειπαν αυτο, εμενα που με ειχαν στα 6 και τους πηρα τηλεφωνο με πηγαν στα 9 και καλα κατευθειαν γιατι λεει υπαρχει το 6 το 9 και το 12 ειναι τρεις οι διαβαθμισεις.
Τωρα κλειδωνω στα 12200 και τους ειπα να μου το πανε στο full πακετο και μου ειπαν οτι δεν γινετε λογο λεει σταθεροτητας της γραμμης μου, απο οτι καταλαβα επειδη στα 12 εχω noise margin 9 ενω το minimum μαλλον ειναι 11.
Τελος παντων το θεμα ειναι οτι κατα 99% κοροϊδευουν τον κοσμο, και δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιες οι πτωσεις ταχυτητας που εχουμε τωρα τελευταια ολο και περισσοτερο(χτες κατεβαζα με 180k απο usenet). Ολα δειχνουν οτι εχουν υπερφορτωσει το δυκτιο και δεν μπορουν να ανταπεξελθουν οτιδιποτε αλλο ειναι δικαιολογιες ωσπου να κανουν καμια αναβαθμιση μαλλον.
Δεν βλεπεις που εχουν ανακοινωση εδω και τοσο καιρο τα discovery και ακομα κανενας δεν τα βλεπει, η τελευταια τους απαντηση στο γιατι δεν τα πιανουν ολοι και μονο μερικα ατομα εχουν την υπηρεσια ηταν οτι εχουν τεχνικα προβληματα και καλα.

seath
15-05-09, 18:22
καλα στον καθενα οτι θελουν λενε, νομιζω τα εχουν βρει σκουρα με το bandwidth και δεν θελουν να ανοιξουν σε κοσμο το hd, εσενα σου ειπαν αυτο, εμενα που με ειχαν στα 6 και τους πηρα τηλεφωνο με πηγαν στα 9 και καλα κατευθειαν γιατι λεει υπαρχει το 6 το 9 και το 12 ειναι τρεις οι διαβαθμισεις.
Τωρα κλειδωνω στα 12200 και τους ειπα να μου το πανε στο full πακετο και μου ειπαν οτι δεν γινετε λογο λεει σταθεροτητας της γραμμης μου, απο οτι καταλαβα επειδη στα 12 εχω noise margin 9 ενω το minimum μαλλον ειναι 11.
Τελος παντων το θεμα ειναι οτι κατα 99% κοροϊδευουν τον κοσμο, και δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιες οι πτωσεις ταχυτητας που εχουμε τωρα τελευταια ολο και περισσοτερο(χτες κατεβαζα με 180k απο usenet). Ολα δειχνουν οτι εχουν υπερφορτωσει το δυκτιο και δεν μπορουν να ανταπεξελθουν οτιδιποτε αλλο ειναι δικαιολογιες ωσπου να κανουν καμια αναβαθμιση μαλλον.
Δεν βλεπεις που εχουν ανακοινωση εδω και τοσο καιρο τα discovery και ακομα κανενας δεν τα βλεπει, η τελευταια τους απαντηση στο γιατι δεν τα πιανουν ολοι και μονο μερικα ατομα εχουν την υπηρεσια ηταν οτι εχουν τεχνικα προβληματα και καλα.

Το θέμα είναο ξέρουν ή δε ξέρουν; Φαίνεται σαν το IPTV να ελέγχεται από άλλους...
Επίσης ο router σου που κλειδώνει; Εννοείς πάνω από τα 12; Και το 6, 9, 12 είναι για το IPTV προφίλ.
Και έμενα μου είπαν ότι δε μπορούν να αλλάξουν το 6 προφίλ (για το IPTV). Τελικά μπορούν;

@ ADSLgr.com All rights reserved.