PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγάλο DownTime



kiossesd
16-01-06, 16:03
Μένω Θεσσαλονίκη και μάλλον ανήκω στο DSLAM της Ερμού. Η ADSL μου ενεργοποιήθηκε την προηγούμενη Τετάρτη. Όλα καλα (αν εξαιρέσεις την χαμηλή ταχύτητα). Από την Πέμτη όμως άρχισαν τα προβλήματα. Την πέμπτη δεν μπόρεσα να συνδεθώ καθόλου (οι τεχνικοί μου έλεγαν μπούρδες). Την Παρασκευή συνδέθηκα μετά από πολλή προσπάθεια, και χθές πάλι τα ίδια, και σήμερα για άλλη μια φορά δεν μπαίνει καθόλου.Διαρκώς μου βγάζει το μήνυμα "Line Down". Να πω οτί και όταν συνδέομαι ποτέ δεν πιάνω πάνω από 20-25KB (ADSL 384 έχω). Ξέρει κανείς τι φταίει?

TearDrop
16-01-06, 16:06
Επικοινώνησε με τον ΟΤΕ να ελέγξουν αν η γραμμή σου είναι ΟΚ. Αυτό το "line down" που λες σημαίνει οτι δεν συγχρονίζει η γραμμή, οπότε δεν ευθύνεται η FORTHnet για αυτό, παρα μόνο ο ΟΤΕ.

slaughter
16-01-06, 19:40
Σε καποιο αλλο thread ελεγε καποιος οτι παιζει να γινουν αναβαθμισεις στην Sallonika λογο προβληματων απο πολλους χρηστες! Οποτε μπορει να επεσες πανω σε αυτο (Στο ευχομαι βασικα!!!) else οντος παρε τον OTE να σου πει τι παιζει

nnn
17-01-06, 01:25
Πρόβλημα με FORTHNET Θεσσαλονίκη - B. Ελλάδα! (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=27903)

NoYmErOs
18-01-06, 09:40
Αν έχεις πάρει κάποιο πακέτο από isp και δεν έχεις γραμμή στο όνομά σου από τον ΟΤΕ να επικοινωνήσεις μόνο με τον ISP σου γιατί αυτός είναι και υπεύθυνος για την γραμμή σου, διαφορετικά στο 134 και στον ΟΤΕ.

kiossesd
20-01-06, 17:34
Σε καποιο αλλο thread ελεγε καποιος οτι παιζει να γινουν αναβαθμισεις στην Sallonika λογο προβληματων απο πολλους χρηστες! Οποτε μπορει να επεσες πανω σε αυτο (Στο ευχομαι βασικα!!!) else οντος παρε τον OTE να σου πει τι παιζει

slaughter Τελικά μάλλον έπεσα σε αναβάθμιση. Το πρόβλημα λύθηκε και οι ταχύτητες ήρθαν σε φυσιολογικά επίπεδα (Κατεβάζω suse linux από server στη Αυστρία με 38-41KBs σταθερά:thumb_dup )

Tem
21-01-06, 00:12
το πρόβλημα ήταν γενικότερο τισ τελευταίες ημέρες

@ ADSLgr.com All rights reserved.