PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιστολή Διαμαρτυρίας στον ΟΤΕ απο τους κατοίκους της Παλαιάς Πεντέλης.



Φώτης1983
15-05-09, 20:18
Ενυπόγραφη Eπιστολή Διαμαρτυρίας Στον ΟΤΕ Λόγω προβλημάτων και της ανύρπακτης σύνδεσης adsl στην περιοχή της παλαιάς πεντέλης.
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του adsl. Ξεκίνησα είδη την πρώτη διαδικασία για τα προβλήματα internet στην περιοχή της παλαιάς πεντέλης η οποία έχει σοβαρότατο πρόβλημα με της συνδέσεις adsl λόγω αποστάσεως απο το dslam το οποιο βρισκεται στα μελίσσια σε απόσταση περίπου 7 χιλιομέτρων. Η πρώτη διαδικασία ήταν ενημέρωση του δήμου της Παλαιάς Πεντέλης. Τον ενημέρωσα εγώ προσωπικά μέσω e-mail γιατι λόγω φόρτου εργασίας δεν πρόλαβα ακόμα να πάω στο δημαρχείο. Την τρίτη 19/5/2009 θα πάω και στο δημαρχείο να τον ρωτήσω και απο κοντά. Τον ενημέρωσα λεπτομερώς σχετικά με τα προβλήματα γύρω απο το θέμα του internet όπως επίσης έχω ενημερώσει και τον ΟΤΕ σχετικά με το θέμα και οτι θα αρχίσει διαδικασία ενυπόγραφης μαζικής επιστολής διαμαρτυρίας προς τον οργανισμό. Απευθύνθηκα στον δήμαρχο επίσης για να ξέρω αν θα έχουμε την συμπαράστασή και την βοήθεια του γύρω απο το θέμα.Σε όσους δεν γνωρίζουν στην περιοχή της παλαιάς πεντέλης οι περισσότερες για να μην πω όλες συνδέσεις adsl έχουν att >65 και στους περισσότερους χρήστες η ταχύτητα δεν ξεπερνάει την πραγματική 768 kbps (κλείδωμα router 1024up/256down). Τέλος υπάρχει μια πλειοψηφία πολιτών γύρω απο το αστεροσκοπείο πεντέλης η οποία δεν έχει καν σύνδεση adsl.(δεν είναι όμως σίγουρο αυτό) Ακόμα και η νέα πεντέλη έχει απ ότι ξέρω.Αυτο που θα προσπαθήσουμε να κάνουμε είναι τοποθέτηση mini-dslam στην περιοχή (η οτιδήποτε άλλο δεν ξέρω!!!) προκειμένου να αποκτήσουμε πρόσβαση adsl. Εγω προσωπικά στο σπίτι μου με connx και με αλλαγή απερχομένου απο τον οτε πιάνω περίπου 512 κάπου εκεί και φυσικά με αποσυνδέσεις που για να επανέλθει το adsl μπορεί να περιμένω και 1 και 2 24ωρα.
Θα ενημερώσω σχετικά με το τι θα γίνει την τρίτη η μόλις πάρω μία πρώτη απάντηση απο τον οτε και τον δήμαρχο πεντέλης.Καλούνται επίσης όσοι διαμένουν στην περιοχή της Παλαιάς Πεντέλης (και της Νέας) Που θέλουν να βοηθήσουν υπογράφοντας επώνυμα στην επιστολή διαμαρτυρίας που θα συνταχτεί σε λίγο καιρό. Η συνάντηση θα γίνει στην περιοχή της Παλαιάς Πεντέλης σε μέρος-ώρα-Ημερομηνία που θα ενημερώσω μέσα απο αυτό το thread. Διαδώστε το σε όσους μένουν στης παραπάνω περιοχές προκειμένου να μαζευτεί όσο το δυνατόν περισσότερος κόσμος μήπως μας ακούσει ο ΟΤΕ. Ελπίζουμε τέλος και στην συμβολή του δημάρχου.
Για νεότερα θα ενημερωθείτε μέσα από το thread.

Georgevtr
19-05-09, 17:05
:oneup:keep going:respekt:

zoug100
19-05-09, 17:09
Καλα κανεις.συνεχισε:oneup:

orck
19-05-09, 17:17
φανταζομαι σκηνικο, να βαλει τελικα minidslam ο ΟΤΕ και να αρχισουν να πηγαινουν σε εναλλακτικους οι πολιτες τις περιοχης εκει :) :) :)

ubuntubu
19-05-09, 17:31
Η πρώτη διαδικασία ήταν ενημέρωση του δήμου της Παλαιάς Πεντέλης. Τον ενημέρωσα εγώ προσωπικά μέσω e-mail γιατι λόγω φόρτου εργασίας δεν πρόλαβα ακόμα να πάω στο δημαρχείο. Την τρίτη 19/5/2009 θα πάω και στο δημαρχείο να τον ρωτήσω και απο κοντά. Τον ενημέρωσα λεπτομερώς σχετικά με τα προβλήματα γύρω απο το θέμα του internet όπως επίσης έχω ενημερώσει και τον ΟΤΕ σχετικά με το θέμα και οτι θα αρχίσει διαδικασία ενυπόγραφης μαζικής επιστολής διαμαρτυρίας προς τον οργανισμό. Απευθύνθηκα στον δήμαρχο επίσης για να ξέρω αν θα έχουμε την συμπαράστασή και την βοήθεια του γύρω απο το θέμα.
Μπορείς βεβαίως να τον ρωτήσεις και για τις ευθύνες των τοπικών αρχόντων ,για τον τρόπο με τον οποίο αναπτύχθηκαν αυτές οι περιοχές.
Πρώτα φτιάχνουμε υποδομές (ΔΕΗ-ΟΤΕ-δρόμοι-αποχέτευση-σχολεία-νοσοκομεία) και μετά φωνάζουμε τους δυνάμει ψηφοφόρους μας,να έρθουν να κατοικήσουν.

φανταζομαι σκηνικο, να βαλει τελικα minidslam ο ΟΤΕ και να αρχισουν να πηγαινουν σε εναλλακτικους οι πολιτες τις περιοχης εκει :) :) :)
Μόλις ανέφερες έναν απο τους λόγους που ΔΕΝ βάζει ακόμα ο ΟΤΕ mini-Dslam.

orck
19-05-09, 17:45
δυστηχως το συστημα δεν ειναι τελειο
θα μπορουσε το αιτημα να κοινοποιηθει και στους εναλλακτικους
κανεις δεν τους απαγορευει να βαλουν αυτοι το mini dslam και να παρουν ολους τους πελατες
(βεβαια σε τετοια περιπτωση θα εχει δικαιωμα ο ΟΤΕ να νοικιασει μια γραμμη; οπως εχουν δικαιωμα νοικιασης οι παροχοι απο τον ΟΤΕ)


Μπορείς βεβαίως να τον ρωτήσεις και για τις ευθύνες των τοπικών αρχόντων ,για τον τρόπο με τον οποίο αναπτύχθηκαν αυτές οι περιοχές.
Πρώτα φτιάχνουμε υποδομές (ΔΕΗ-ΟΤΕ-δρόμοι-αποχέτευση-σχολεία-νοσοκομεία) και μετά φωνάζουμε τους δυνάμει ψηφοφόρους μας,να έρθουν να κατοικήσουν.

Μόλις ανέφερες έναν απο τους λόγους που ΔΕΝ βάζει ακόμα ο ΟΤΕ mini-Dslam.

ultraxmode
19-05-09, 21:33
Όρμα ! Kαλή επιτυχία κ απο εμένα !!! :oneup:

Φώτης1983
20-05-09, 12:59
Μπορείς βεβαίως να τον ρωτήσεις και για τις ευθύνες των τοπικών αρχόντων ,για τον τρόπο με τον οποίο αναπτύχθηκαν αυτές οι περιοχές.
Πρώτα φτιάχνουμε υποδομές (ΔΕΗ-ΟΤΕ-δρόμοι-αποχέτευση-σχολεία-νοσοκομεία) και μετά φωνάζουμε τους δυνάμει ψηφοφόρους μας,να έρθουν να κατοικήσουν.

Μόλις ανέφερες έναν απο τους λόγους που ΔΕΝ βάζει ακόμα ο ΟΤΕ mini-Dslam.

σωστό αυτό έστω και αν η περιοχή που μένω εγώ είναι από της πρώτες της παλαιάς πεντέλης και όχι απο της νεοκατοικημένες περιοχές όπως πχ εκεί που κάποτε ήταν δάσος και το θυμάμαι απο μικρό παιδί.....

........Auto merged post: Φώτης1983 πρόσθεσε 3 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Νεότερα αύριο για το θέμα, που θα έχω την πρώτη επίσημη απάντηση απο τον δήμαρχο-πρόεδρο της παλαιάς πεντέλης.Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη σας μέσω του forum

........Auto merged post: Φώτης1983 πρόσθεσε 23 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........


δυστηχως το συστημα δεν ειναι τελειο
θα μπορουσε το αιτημα να κοινοποιηθει και στους εναλλακτικους
κανεις δεν τους απαγορευει να βαλουν αυτοι το mini dslam και να παρουν ολους τους πελατες
(βεβαια σε τετοια περιπτωση θα εχει δικαιωμα ο ΟΤΕ να νοικιασει μια γραμμη; οπως εχουν δικαιωμα νοικιασης οι παροχοι απο τον ΟΤΕ)

αυτο δεν το γνωρίζω ακόμα. το αν θα κοινοποιηθεί και στους εναλλακτικούς θα το δούμε απλά με το σκεπτικό ότι τα καλώδια κτλ ανήκουν στον οτέ γι αυτο σκεφτήκαμε μόνο τον οτέ αλλα θα δούμε γι αυτο....

@ ADSLgr.com All rights reserved.